Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Tyle że jest transferowalna...

Nie jest.

This Limited Warranty is only valid for the Original Purchaser, is non-transferable

To, że EVGA czy inni naprawiają/wymieniają produkt dla drugiego czy kolejnego właściciela jest ich dobrą wolą.

 

Asus:

 

This warranty applies for the period of 36 months from the date the product was first purchased by an end-customer (“Date of Purchase”). If proof of purchase cannot be provided, the manufacture date as recorded by ASUS will be deemed to be the start of the Warranty Period.

...

This Warranty applies only if the Product was newly manufactured on the Date of Purchase and not sold as used, refurbished or manufacturing seconds.

Chcecie to sprawdźcie sobie u innych... dalsza dyskusja nie ma sensu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie jest.

This Limited Warranty is only valid for the Original Purchaser, is non-transferable

To, że EVGA czy inni naprawiają/wymieniają produkt dla drugiego czy kolejnego właściciela jest ich dobrą wolą.

 

Asus:

 

Chcecie to sprawdźcie sobie u innych... dalsza dyskusja nie ma sensu.

 

 

Bo pewnie zacytowałeś z jakiejś starej podstrony albo kij wie co... Bo nawet w panelu użytkownika jest taka opcja i cytowałem w tym temacie ostatnio warunki transferu gwarancji... Więc nie mądrz się. :P Bo jest.

 

 

Introducing the New and Improved EVGA Global Warranty This process is valid only for products shipped from EVGA on or after July 1st, 2011.

 

 

What does transferable warranty mean for me?
  • The warranty follows the product and not the person.
  • The warranty is available for a time period of no more than 3* years from the EVGA shipping date.
  • Long term warranties, purchased extended warranties and EAR plans do not transfer.
  • Registration of the product under another user's account is possible.

 

https://www.evga.com/articles/00671/#:~:text=The%20warranty%20follows%20the%20product,another%20user's%20account%20is%20possible.

 

https://www.evga.com/warranty/graphics-cards/

 

 

A kupując na allegro, ebay'u itp. wystarczy w tickecie podać screen z aukcji żeby dokonać transferu gwarancji na podstawie numeru seryjnego. Amen. Oficjalne słowa EVGI na ich forum. 

 

https://forums.evga.com/Original-and-Secondhand-Warranty-FAQ-m2848860.aspx

 

Sprawę uważam za zamkniętą i wyjaśnioną. Amen. :P

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo pewnie zacytowałeś z jakiejś starej podstrony albo

https://eu.evga.com/warranty/graphics-cards/

We have and will continue to make policy changes over time. Make sure you read this document carefully and check back for updates. EVGA reserves the right to change this policy without notice. Last update June 17, 2020.

Link to post
Share on other sites

https://eu.evga.com/warranty/graphics-cards/

We have and will continue to make policy changes over time. Make sure you read this document carefully and check back for updates. EVGA reserves the right to change this policy without notice. Last update June 17, 2020.

 

Tylko że to się ma nijak do rzeczywistości i prawy i tego co EVGA robi i publicznie o tym pisze. :P Jak ktoś ma wątpliwości może napisać do supportu.

Link to post
Share on other sites

Kupiony Gigabyte odsyłałem na gwarancję i mój sprzedana Gigabyte GF był na gwarancji. Nie było problemów.

W świetle prawa gwarancja przysługuje pierwszemu właścicielowi i nie przechodzi na następne osoby. To, że firmy uwzględniają reklamację od osób trzecich jest tylko ich dobrą wolą. Mogą bez problemu odmówić ;)  

Referenta 1070 reklamowałem u nV jako drugi właściciel i też gwarancja została uznana ale mogli odmówić.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko że to się ma nijak do rzeczywistości i prawy i tego co EVGA robi i publicznie o tym pisze. Jak ktoś ma wątpliwości może napisać do supportu.
 

 

Pewnie, że może. A support może odpisać tak, że będzie ci na rękę, a jak zacznie się jazda na noże, z tego czy innego powodu to odeślą cię do regulaminu i spławią. 

 

To, że tego nie robią, albo nie mają w zwyczaju robić (bo nie znamy wszystkich przypadków) to nie znaczy, że jak w korpo jakiś kierowniczyna się zirytuje to nie odprawi cię z kwitkiem. Zasadniczo w regulaminach które przytacza kubbak są tak obwarowani, że ostatecznie mogą zrobić co chcą. 

Link to post
Share on other sites

@@Revenant, spoko, nie mam zamiaru się z Tobą kłócić. Sam mam EVGA, Ampere pewnie też wleci EVGA XC3 (jako jedyna bez durnych ledow) ale nie ma co zaklinać rzeczywistości. Pewnie dopóki odsetek reklamacji jest znikomy idą na rękę ale nie wiadomo co by było gdyby wypuścili jakiegoś bubla którego odsetek reklamacji idzie w kilkanaście/kilkadziesiąt procent.

Link to post
Share on other sites

X-Kom dzownił ponieważ zasilacz, który kupiłem nie jest dostępny. Zapytałem przy okazji o GPU, sprzedawca powiedział, że będą mieć parę sztuk i generalnie będzie ciężko z dostępnością, trzeba być cierpliwym 1-2 miesiące po premierze aby coś normalnie kupić.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ogółem oni jadą głównie na tej gwarancji. To jest ich największa zaleta. Jeżeli z niej zrezygnują - upadną. 

EVGA tak średnio stoi z wynikami finansowymi ostatnimi laty, i są świadomi że ta opinia trzyma ich przy życiu. Tak w sumie to tylko ta gwarancja uzasadnia cenę (z wyjątkiem wersji FTW - bo te oferują sporo w cenie).

 

Ja się zastanawiam co wyszło by taniej. Kupić bieda-referenta (gigabyte? evga?) czy może wersję Hydro EVGI. 

 

X-Kom dzownił ponieważ zasilacz, który kupiłem nie jest dostępny. Zapytałem przy okazji o GPU, sprzedawca powiedział, że będą mieć parę sztuk i generalnie będzie ciężko z dostępnością, trzeba być cierpliwym 1-2 miesiące po premierze aby coś normalnie kupić.

 

Czyli jak planowałem kupić 2mc po premierze to chyba lepiej poczekam na styczeń...  :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zadam pytanie do posiadaczy Gigabyte aorus xtreme rtx 2080Ti, Jakie temperatury ma ta karta ? Bo ja wymieniłem właśnie moją PNY GeForce RTX 2080 Ti 11 GB XLR8 Gaming Overclocked Edition  na asus strix 2080Ti oc i jest rużnica aż 10* teraz mam 65* a na starej 75* i zastanawiam sie nad wymiana i zakupieniem Gigabyte aorus xtreme rtx 3000 serie :)

Link to post
Share on other sites

Jeden z większych sklepów w UK.

 

 

 

Bierzesz pod uwage w takich sprawach polsze januszexy? Wczoraj się obudziłeś, że na premierę w polszych sklepach jest podatek od głupoty?

Druga sprawa, że 17.09 cena spadnie zapewne grubo poniżej 4k.

 

 

Jak kupowalem 1080ti to zaplacilem ponizej 4k dokladnie nie pamietam, po jakims miesiacu jak sie koparkowcy obudzili te karty byly 5k+ za sztuke, wiec...

Słuchaj kolegi bo ma większe doświadczenie .ta karta będzie za 5000zł przez całe 3 dni a później jej cena poszybuje w górę.No chyba ze będą mieli 5 kart i nie zarządza edytować bo sie rozejdą w 25 minut

Co do gw .jak kupujesz w sklepie gdzie masz możliwość jej oddania fizycznego to nie ma problemu.Jeszcze nigdy nie sprawdzali z dowodu kto oddaje jedynie bezimiennie ze oddajesz na serwis i co .W druga stronę owszem pokwitowanie odebrania ,no to co za problem walnąć tam jakąś parafkę.Zresztą bez znaczenia bo gw już zrealizowana

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...