Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pożegnałem dziś mojego  1080 msi  To była moja najlepsza karta jaką pamiętam od lat. Dobre OC dobre trzymanie temperatur. Czas na przesiadkę na  RTX 3080. Jestem ciekawy cze referaty wypalą, nie mam jakoś ochoty dopłacać do niereferencyjnych chłodzeń. Jak nie przekroczy 80 na jakimś poczciwym OC to biorę. Mam aio więc o tempsy CPU się nie martwię :) 

Link to post
Share on other sites
Pożegnałem dziś mojego 1080 msi To była moja najlepsza karta jaką pamiętam od lat. Dobre OC dobre trzymanie temperatur. Czas na przesiadkę na RTX 3080. Jestem ciekawy cze referaty wypalą, nie mam jakoś ochoty dopłacać do niereferencyjnych chłodzeń. Jak nie przekroczy 80 na jakimś poczciwym OC to biorę. Mam aio więc o tempsy CPU się nie martwię :)
Za ile udało się sprzedać?
Link to post
Share on other sites

z tego co czytałem to coś poniżej 30dolków kosztuje wysyłka ze strony nvidii wiec około 3300zł za 3080 z temp 70stopni to jest kurde super wybór. Jeśli bedzie powyżej 80/85 to bedzie kupa

Wysyłka jest wliczona w cenę. Nie czytaj głupot.

To co jest na stronie to cena z wysyłką.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Wysyłka jest wliczona w cenę. Nie czytaj głupot.

To co jest na stronie to cena z wysyłką.

okey. jesli nawet to 100zł to nie jest dużo. Tylko że kurier z niemiec bo tam chyba to wysyłąją to pewnie max 30zł. Nvidia nie robiłaby sobie takiego gówna za 30dolców.  Może ta cena była do innych generacji i z innego miejca do innego panstwa. Nie wiem. W paru miejscach pisali o 25-28 dolcach.

 

 

Referenty sa dostepne pzez cały czas

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

A z drugiej mańki 3080 jest tak mały że mam wątpliwości co do jego wydajności...

Jest sporo mniejszy od takiej EVGI FTW3 z serii RTX 2000 (2070, 2070S, 2080, 2080S, 2080Ti). Zarówno na długość (3cm różnicy?) a o grubości karty nie mówiąc. I dwa wentylatory (o ile akustycznie na plus to z wydajnością może być różnie). 

 

Przy TDP 320-350W (po OC) może być słabo... FTW3 schładza TU104 przy 300W i wentylatorach do max 45% do około 70*c przy kryonaucie i świetnej cyrkulacji. Oczywiście inna litografia i architektura. Ale samo TDP daje do myślenia. 

 

GDDR6X pewnie też będą sporo gorętsze od DDR6. A te same w sobie są ciepłe (bardzo).

Link to post
Share on other sites

@Revan - nie oszukujmy się. Jak wywalasz dobrze ponad 3000 pln na kartę - szczególnie taką, co może wciągnąć nosem dużo Ampereopapu - to już by się przydała woda...  :evil:

 

Racja, szczególnie jeżeli ma "AMPERE" w nazwie.  :D Ale jednak to jest dodatkowe +800-1000zł. A founders raczej fajny do wodowania nie będzie, a jako jedyny ma high-binned chipy. :/ Chyba że będzie wersja Lightning albo Kingpin - ale ceny byłyby jeszcze bardziej kosmiczne...

 

FE jako jedyny mi się podoba. EVGA popsuła swój minimalistyczny design coolera.  :cry:  :cry: I FE dobrze by się wpasował w cyrkulację powietrza w mojej budzie. Dodatkowo mniej ciepła wpadałoby w radiator AIO na topie (1 wentylator jest jako "exhaust). 

 

Martwi mnie też to złącze 12pin - pewnie jest delikatne jak diabli i łatwo będzie je urwać...

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale jednak to jest dodatkowe +800-1000zł.

Sam blok 150€ więc jak chcesz się zmieścić z 800zł? Chyba, że masz już LC to spoko, blok + bp z 8 stówach się zmieścisz

 

Ja się zastanawiam, FE bym kupił jedynie do AC, to wycięcie w PCB m isię zupełnie nie widzi a z LC będzie widoczne przez plexi. Z drugiej strony EVGA XC3 pewnie by stykła na AC a w razie wojny PCB będzie pewnie ref więc blok nie będzie problemem.

FTW3 LGBT LEDy + ciul wie czy zrobić blok a i cena będzie zabójstwo.

Link to post
Share on other sites

Sam blok 150€ więc jak chcesz się zmieścić z 800zł? Chyba, że masz już LC to spoko, blok + bp z 8 stówach się zmieścisz

 

Tutaj bardziej myślałem o karcie, która ma fabryczny blok. Często to wychodzi sporo taniej + nie martwisz się o gwarancję.

I tru, FTW3 ma lepsze PCB ale... cena zaporowa. I dopłacasz srogo za topowy cooler AC, z którego nie skorzystasz przy LC.

Ale i tak FTW3 nie ma rdzenia high-binned jak referent. Smutny monopol NV I dyktowanie przez nią warunków. 

 

Ciszej & chłodniej na pewno będzie na referencyjnym PCB + LC. Ale wydajniej może się okazać że będzie na referencie mimo wszystko albo podobnie (bo wyższa temp zbije turbo i dojdzie hałas) ale za niższą cenę (brak kosztów LC).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...