Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Między podkręconym 5600 a stockowym 5700 jest bardzo nieduża różnica, moim zdaniem nie warta dopłaty 200-300 PLN (pomijam spekulacje cenowe wynikające z obecnej sytuacji). Co więcej, generalnie kultura pracy mniejszej Navi jest na dużo wyższym poziomie.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem w końcu RX 5700 red devil, tak przeglądałem sobie w nocy i to w końcu identyczna konstrukcja jak 5700xt rd, więc powinno być spoko. Ale pewnie gdybym wcześniej przeczytał wasze posty to skończyłoby się na 5600xt i też by było ok.

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Bliżej cpu, reszta slotów wolna w biosie ustawione 1x16, gen3. Nic nie przestawiałem każda inną kartę wsadzę i w stresie pokazuje 3.0 x16 a z navi @x8 3.0. Może reset i aktualizacje biosu trzeba zrobić od moba.

Wynik w 3Damrku są w porządku , praktycznie takie same ja u mnie , więc nie ma się czym martwić.

https://www.3dmark.com/compare/fs/22304891/fs/22248092#

Link to post
Share on other sites

Możliwe że błąd bo aida pokazuje 3.0x16, jest opcja przydziału, sprawdzałem zawsze to samo, nawet zrobiłem update biosu do momentu gdzie niezalecane jest dla Pinnacle Ridge czyli do AGESA Combo-AM4 1.0.0.3 kolejny to z dopiskiem ABB, w końcu siedzę i pojechałem kupiłem r5 3600X jak będę miał wenę wieczorem to zmienię.


Po wymianie cpu i wgraniu najnowszego biosu wskoczyło jak trzeba.

http://gpuz.techpowerup.com/20/04/10/f8y.png

Link to post
Share on other sites

Nic nie kręcone, wsadziłem tylko cpu nawet dobrze biosu nie znam bo większość ustawień względem 2600 się zmieniła.

https://www.3dmark.com/fs/22315624


wtedy to były błędy odczytu winą jest bios, mogłem wgrać ten wyższy co asrock nie zaleca pod 2600, ale ludzie wgrywają i jest ok. Bez tego nawet błędnie odczytuje wartości z watmana i dziwny jest dźwięk z hdmi. 

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem wczoraj z bratem OC CPU i przy pomocy MorePowerToola OC GPU (nowy BIOS od ASUSa).

Wczoraj Warzone mi wieszał kompa z brzęczeniem i musiałem aż użyć przycisku RESET na obudowie, kilka razy :(

Po ustawieniu stockowego GPU Warzone nie powiesił kompa. Ustawiłem więc ponownie OC GPU i grałem w CS:GO z brakiem powieszenia przez okkoło 2-3 godziny. Boję się włączyć Warzone'a :D

 

Zrobiłem też wcześniej demem 3dmarki z włączonym GPU-Z:

 

123 - OC CPU@4.3GHz i OC GPU

456 - OC CPU@4.3GHz i stock GPU

789 - stock CPU i stock GPU

 

Driver 20.3.1

 

4poD8jY.png

lUxmLCs.gif


Zapomniałem dopisać, że CPU wygrzewałem prime95 przez około 1 godzinę i temperatura CPU max 86 stopni na rdzeniu 0. Nie mam pasty dobrej, żeby wymieniać teraz.

Edytowane przez Maksiu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Temat:

Jeżeli pod obciążeniem gpu Ci się krzaczy, to znaczy, że ma dość (mhz, napięcia (lub zbyt mało), temperatury)

 

 

Co dalej. Jeżeli już modyfikujesz tak rejestr, to mam nadzieję, że kartę rozebrałeś, posprawdzałeś jej możliwości prądowe i termiczne, i wiesz, że karty nie spalisz przez taką zabawę

 

zdaj nam relację z modyfikacji, na pewno parę osób tym zainteresujesz


Tu macie film dla Veganki 56:

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Navi dostało ode mnie drugą szansę.
Pół roku temu z RX 5700 Pulse wytrzymałem 11 dni. Zobaczymy czy AMD poprawiło swoje sterowniki na tyle abym został z RX 5700XT na dłużej  :menda:

 

3pwJSdA.gif

 

Pp1wWhX.gif

EDIT
Problem z taktowaniem w pulpicie przy monitorze 144hz nadal występuje. Pobór zamiast 9W to 30W. Pierwszy minus dla AMD  :roll:

 

QXD24Ll.gif

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...