Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

@UP

I sądzisz, że RX 5700Xt rozwinie w pełni skrzydła przy i7 6700HQ - laptopowej wersji procesora ?

Ja uważam, że w tego typu przypadku karta pracowała na pół gwizdka i działało zarządzanie energią, które opisałem stronę wcześniej i to by się zgadzało

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu uogólniać takich sytuacji bo to może być indywidualny problem związany z konkretną konfiguracją.

U mnie problemem były olbrzymie skoki frametime i spadki wydajności w sytuacji gdy karta nie była obciążona w 100%. Problem opisałem na poprzedniej stronie, rozwiązanie również i u mnie to rozwiązanie poprawia komfort rozgrywki o 180stopni.

Link to post
Share on other sites

Jak czytam o takich problemach to mam wrażenie to raczej problem użytkownika i jego Windowsa niż samej karty i sterowników.

Ja u siebie nie stwierdziłem nigdy takich problemów. Wiele osób przecież też na youtubie wrzuca benchmarki, porównania karty AMD i Nvidii i nikt nie ma takich problemów.

Link to post
Share on other sites

W recenzjach masz czyste systemu zaraz po instalacji - warunki sterylne. U mnie głupi discord powoduje dropy FPS

Raczej po łebkach testowane ,neiraz zwykłe błedy w recenzjach czy to cpu czy gpu

 

przykład z woiedzmina jak jesazcze miałęm rx 5700

 

96d6a6c2fd573fdd.jpg

 

 

 

e8b3c9048cf4c872.jpga22d5e9af51b703e.jpg

12 fps poszło w niepamieć ;)

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

W recenzjach masz czyste systemu zaraz po instalacji - warunki sterylne. U mnie głupi discord powoduje dropy FPS

Tylko że discord powoduje problemy na wszystkich systemach , nawet mam wrażenie że więcej na kartach nvidii . Ale może dlatego że spotykam ludzi na discordzie którzy w większości mają te karty .

Dużo ostatnio gram Warzone i kolega z gtx1080 ciągle jakieś problemy, wyczytał gdzieś na forum że są problemy discord +nvidia 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pewnie czytałeś to na discordzie u Gajeno xD

 

Z nvidia nie ma zadny problemów leci jak cadillac.Jedynie można trochę pozazdrościć amd ze więcej przycinają na jakości obrazu

Nie,chyba nie u niego bo nie znam ;) Ja u siebie też nie mam problemów z discordem , ale zasugerowano mi żebym wyłączył nakładkę czy jak to sie tam zwie ;) i zero problemów .

Link to post
Share on other sites

Bo jak pisze discord + dobre opinie amd to zaraz mi sie to kojarzy,to kółko wzajemnej adoracji wyznawców amd gdzie dowiesz sie jak bardzo gajenowy ryzen 1600 jest lepszejszy od 9900k :D :D :rotfl:  :rotfl: a nie przepraszam teraz to on pewnie ma ryzena 2600 :rotfl:


 

 

Ja u siebie też nie mam problemów z discordem , ale zasugerowano mi żebym wyłączył nakładkę czy jak to sie tam zwie ;) i zero problemów .

 

jedno drugiemu zaprzecza.Po co? :o

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Bo jak pisze discord + dobre opinie amd to zaraz mi sie to kojarzy,to kółko wzajemnej adoracji wyznawców amd gdzie dowiesz sie jak bardzo gajenowy ryzen 1600 jest lepszejszy od 9900k :D :D :rotfl:  :rotfl: a nie przepraszam teraz to on pewnie ma ryzena 2600 :rotfl:

 

 

 

jedno drugiemu zaprzecza.Po co? :o

Discorda mam od niedawna , całe życie używałem TS , tak mi użytkownicy nvidii zasugerowali  to wyłączyłem  :)

A to niby discord ma takie złe opinie z kartami AMD że tylko fanboye czerwonych mówią że działa dobrze ? ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o pełne obciążenie i rozjazdy frametime to zasada na najpłynniejszy obraz jest taka sama jak u nVidi czyli w grze wyłączamy v-sync, w sterowniku włączamy freesync i w opcjach odświeżania v-sync zaznaczamy, zawsze włączony... takie ustawienie gwarantuje idealnie płynny obraz ;)

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że przegjeli z zarządzaniem energią. Gdyby zjadały 10-20% więcej prądu a były stabilne jak skała to chyba nikt by się nie obraził. No fanboje by nadal gadały, że AMD gorące i ten mem z domkiem i roztopionym śniegiem nad pokojem gamera itd. by były ale normalnie ludzie by nie mieli problemu.

Link to post
Share on other sites

Często gram w gry offline z ograniczonym FPS np do 80 i pomimo tego że karta jest wykorzystywana wtedy na w 50% nie zauważyłem u siebie też jakiś dziwnych fluktuacji ,zacięć itp, więc nie można uogólniać że tak jest z zarządzaniem enegrii na wszystkich Radeonach .

W biosie jest wiele opcji z zarządzaniem energii na liniach PCI-X , może gdzieś tam jest problem ?

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem tak na szybko CoD Warzone .

Można tam ustawić ograniczenie FPS w menu.

Sprawdzone MSI afterburner+RTSS

Gra z ograniczaniem FPS do 77 jak i puszczona na maksa około 147FPS ,wykres graficzny prościutki, żadnych mickro przycieć itp.

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Miła i przyjemna praca za mną ;)

 

Było tak

 

2dKnMw1.gif

 

Jest tak

 

MGVi7X5.gif

 

 

 

 

Niestety nie dojechały wentylatory Be Quiet, które zamówiłem.

Na przód dojdzie jeszcze jeden Pure Wings 2 140mm 1000rpm a na Gelida Phatnoma wskoczą 2x Pure Wings 2 120mm 1500rpm. 

Crucial trochę psuję ogólny wygląd ale niedługo wyleci i wpadnie Sandisk + NVME 1TB

 

Wszystkie temperatury poleciały mocno w dół! :jupi:  :jupi:  :jupi:

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...