Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Czyli po Sapphire brać Powercolor Red Dragon ?

Ja polecam  MSI Gaming X , karta rewelacyjna pod względem kultury pracy , cichutka i chłodna :)

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Trzeba szukać promocji ;), ja kupiłem 3 tyg temu tego MSI  za 1679zł (do tego dwie gry i 3 miesiące x-box passa ). A czy dobra cena to nie wiem ;)

Chyba lepiej kupić lepszą wersje RX5700 niż najtańszą XT , zwłaszcza że łatwo można później zmodować bios do XT albo podkręcić do mocy XT . 

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

@Maxi się rozgląda za rozsądnie wycenionym rx 5600 XT a Ty mu proponujesz 5700. Wiadomo, że mając do wyboru Pulsa 5600 za 1500 i Gaming X 5700 za 1680 można rozważyć droższą kartę, ale wtedy i tak trzeba sporo dopłacić do wyjściowej ceny za tego Szafira (1299).

Link to post
Share on other sites

@up

wymieniłeś stare gry

mi chodzi chociaż o brak black screenów i flickeringu :haha:

 

Do 4/8 nieważne co kupisz i tak będzie ograniczane przez cpu w miejscach, gdzie będzie potrzeba mocniejszego cpu. Jednak nie powinieneś często odczuwać problemu braku wątków. Ja bym nie brał tego Factora jako istotny współczynnik. CPU i tak wymienisz za jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

@up

wymieniłeś stare gry

mi chodzi chociaż o brak black screenów i flickeringu :haha:

 

Do 4/8 nieważne co kupisz i tak będzie ograniczane przez cpu w miejscach, gdzie będzie potrzeba mocniejszego cpu. Jednak nie powinieneś często odczuwać problemu braku wątków. Ja bym nie brał tego Factora jako istotny współczynnik. CPU i tak wymienisz za jakiś czas.

Czyli tańsza wersja RX 5700 będzie lepszym wyborem niż mocniejsza wersja 5600 XT ?

Link to post
Share on other sites

a co do black screny i flickering rowniez jest od nieogarniętych boostow. można mieć nadzieje ze dropy fps to tez stery a nie architektura...


Czyli tańsza wersja RX 5700 będzie lepszym wyborem niż mocniejsza wersja 5600 XT ?

oczywiscie , dzieli ich ok 25 procent fps

Link to post
Share on other sites

oczywiscie , dzieli ich ok 25 procent fps

Po raz kolejny szerzysz brednie! 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo po między RX-5700 a szybszym RX-5600XT jest ~10% różnicy wydajności. 

Czyli tańsza wersja RX 5700 będzie lepszym wyborem niż mocniejsza wersja 5600 XT ?

Wydajnościowo te karty dzieli ~10% więc to żadna różnica. Jak na jednej nie pograsz płynnie to na drugiej również. 

Plusem dla RX5700 jest 8GB vram i możliwość podniesienia wydajności przez OC. W przypadku mocniejszej wersji RX 5600XT OC praktycznie nie istnieje. 

Link to post
Share on other sites

Division 2 ustawienia ultra, fhd, bios stock - czas grania jakaś godzina

 

gpu: 70 stopni

gpu2: 86 stopni

mem: 78 stopni

vrm: 55 stopni

użycie vmem max: 7,7GB

max. obroty wentylatorków 1828RPM

 

w Dirt Rally 2.0 rdzeń ma 4 - 8 stopni wyższą temperaturę. Mniejsze użycie vmem nie wpływa na odnotowaną temperaturę mem.

Link to post
Share on other sites

Division 2 ustawienia ultra, fhd, bios stock - czas grania jakaś godzina

 

gpu: 70 stopni

gpu2: 86 stopni

mem: 78 stopni

vrm: 55 stopni

użycie vmem max: 7,7GB

max. obroty wentylatorków 1828RPM

 

w Dirt Rally 2.0 rdzeń ma 4 - 8 stopni wyższą temperaturę. Mniejsze użycie vmem nie wpływa na odnotowaną temperaturę mem.

 

U mnie tak to wygląda , po około 2h grania w Apex Legends i CoD WarZone 

http://gpuz.techpowerup.com/20/03/15/teq.png

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja tam na 580 nie narzekam. Tych problemów co piszesz nie mam.

głownie RX 5700

Pewnie na biosie XT mógłbym już tego nie mieć, ale nom.

 

Dobra, to wiemy, że temperatura rdzenia jest wyższa o 10 stopni niż powinna. Masakra. Jeszcze 1,5 roku muszę czekać z wymianą pasty, bo ktoś w sapphire stwierdził, że da dwie plomby :)  

Link to post
Share on other sites

U mnie też na 580 żadnych problemów, jedynie oc inaczej na poprzednich ustawienie na 1150mV było teoretyczne bo i tak były skoki do 1200mV, na obecnych jednak trzeba ustawić odpowiednie napięcie. No i co mnie najbardziej wkurza to że gdy wywali sterownik jak sprawdzam oc  wentyle zatrzymują się na 0% i nawet ponowne uruchomienie nic nie pomaga, trzeba w opcjach przywrócić ustawienia domyślne i ponownie ustawić krzywą.

Link to post
Share on other sites

Masakra. Jeszcze 1,5 roku muszę czekać z wymianą pasty, bo ktoś w sapphire stwierdził, że da dwie plomby :)

FYI, pisałem do Supportu Szafira w Europie (Rzesza) nt wymiany pasty i zerwania plomb (chciałem wodować V64) i oficjalnie zgodnie z zapisami w umowie "naruszenie plomb automatycznie skutkuje utratą gw". ALE ten sam typ z Supportu mi odpisał, że jeżeli zerwiesz plomby (bo wymieniasz pastę lub wrzucasz blok wodny) a karta padnie to jeżeli usterka nie powstała na skutek np błędnie założonego coolera (faktycznie z winy użytkownika) to zazwyczaj pozytywnie rozpatrzają RMA.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, Rebelmind

tragedii nie ma... mogę sobie krzywą wentylatora poprawić.

narazie i tak mam boxa na cpu,  więc ciężko jest mi odróżnić gpu od cpu Haha

Jeżeli jednak będę chciał zrobił tą operację, to osobiście będę pisał do nich. Zawsze mogę powiedzieć, że nie spełnia ona moich wymagań pod względem kultury pracy i mogę oddać ją na rma - Czyli jak mnie wuj strzeli to będę działać ;p

 

Muszę kupić nowy ram, potem jakieś chłodzonko na cpu i dopiero potem będę myślał co z GPU. Wtedy też przyjdzie czas na wymianę wentylatora w psu ew. kupienie jakiegoś Golda (fetysz)


Przez przypadek odkryłem coś ciekawego

Panel Sound Blastera coś mi się wykrzaczył na krzywą twarz. Naprawiłem go instalką.

Zrestartowałem system i po odpaleniu dirta miałem takie migotanie ekranu w menu, że można by epilepsji dostać. Do tego na pierwszej mapie jaką wgrałem miałem artefakty w bocznym lusterku.

 

Następnego razu działa jak zawsze - lekkie migotanie w menu ;/ nudy. Są nowe Drivery pod Dooma, ciekawe jak to teraz będzie działało


20.3.1 tak samo jak 20.2.2 robią Crashe w Dirt Rally 2.0 :)

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Gigabyte 5600 XT  Gaming OC kupiony w piątek, od razu instalacja bios oc ktory zmienia z 12 Gbps na 14 Gbps, 30 min grania i black screen, tylko podczas gier, szybko rozwiązałem zagadkę, crash 1750 mhz pamięci i jedynie mogę ustawić na stock bios 1700 mhz (na oc biosie nie można niżej zejść z pamieciami jak 1750 mhz)   :( ustawie za każdym razem wyżej od razu black screen, czy to w grach czy w funmarku , nie wiem czy iść wyżej w rdzeń... bo tdp bardzo mi odpowiada... . @Rebelmind dzięki za pomoc  :D

 

OCpng_qasprwq.png

 

 

@up 

 

Core: 1762

Mem: 1700

Vcore: 0.914

Limit Power: 5 % 

TDP (przy 99 % ) - 124 W

 

:)

Edytowane przez maxi94
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...