Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Ta minuta z gpuz z możliwością fejkowania przez zaznaczenie max ma wartość wielka :rotfl:

Zamiast się śmiać trzeba umieć analizować wykres. 

Wzrost temperatury 30-40C nie nastąpi w 1-2min.  

Zwróć uwagę, że temperatura rośnie i stabilizuje się na 58C

Ten wykres to 25min rozgrywka. Taktowanie pamięci i GPU - równa linia pozioma tak samo jak prędkość wentylatorów bo ta wzrasta od 60C a do jest ~1200rpm.

 

aiXmkzX.gif

Link to post
Share on other sites

 

Wzrost temperatury 30-40C nie nastąpi w 1-2min.  

 

 

 

Wzrost temp o 30 stopni to może nastawić i w kilka sekund jak chłodzenia lipa a nie w 1 -2 minuty ;)

Dobra kończe bo jak zwykle jesteś dołujący o jakąś głupawo wklejkę z możliwościami fejków robisz gównoburze

Przylecę jak dojdzie xfx 5700 i odpowiednim logiem co osoby co będą ja chciały kupić sobie sprawdza czy jest dobra czy słaba ;)

Link to post
Share on other sites

na pewno ktoś wejdzie na to forum i zainspiruje się Tobą janek20, Twoimi rzetelnymi wpisami, odwagą i bezpośredniością, może nawet jakieś oferty pracy dostaniesz - podobasz mi się w każdym razie, elegancki z Ciebie chłopak.

 

Ja to już nic nie wiem. Wchodzę na temat z innego forum (pclab) "jaki radeon 5700xt" i tam goście piszą, że w hot spocie mają 90 stopni, że 100 stopni to tragedia. Później wstawiają tabelki gdzie karty na gpu mają 74 stopnie na przykład, to ja się pytam ile wtedy na hot spocie? 

 

Ludzie chyba swoje życzenia i fantazje przekazują przez internet. AMD za to oficjalnie pokazuje okejkę dla 110 stopni na hot spocie. ps4 pr0 wyje jak odrzutowiec - ciekawe ile tam jest na hot spocie...

 

A z drugiej strony w rtx'ach piszczą cewki, albo padają pamięci.

 

Idę pojeździć na rowerze z tego wszystkiego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na pewno ktoś wejdzie na to forum i zainspiruje się Tobą janek20, Twoimi rzetelnymi wpisami, odwagą i bezpośredniością, może nawet jakieś oferty pracy dostaniesz - podobasz mi się w każdym razie, elegancki z Ciebie chłopak.

 

No nie, ale osoba ogranieta w IT zwróci na to uwagę ze xfx to styropian albo dobra  i będzie miała możliwość sobie dobrania i nie przyleci w zależności od charakteru  z żalem lub pyskiem xD

bo to co sie znajduje na sieci w 95% nadaje sie do śmieci jeśli chodzi o kulturę pracy

Link to post
Share on other sites

pojawił się u mnie dysonans poznawczy oraz liczne błędy w procesach. No to dobrze, że osoby ogarnięte w IT będą miały tą możliwość. Czekam niecierpliwie na Twój wpis zgodny ze sztuką bycia na odpowiednim poziomie wiedzy i świadomości - obiektywny i prawdziwy dla wszystkich ogarniętych w IT z całego świata.

 

%-)

 

xD


A między czasie: 1660 ti zamordowany


A jak już mamy tutaj intymne połączenie emocjonalne - to napiszę, że mogłem mieć nowego 2070 super - od gigabajta 3 wentyle - wersja biała za 1900. I tak wybrałem nitro+ za 1800.
Link to post
Share on other sites

Daj znać jak sie sprawuje, bo mi się też mój gtx 1080 zaczyna nudzić ;)

89c11ebfd2fb9d04.jpg

Ogólnie to radeon jest kolorowy jak choinka a do bezproblemowej pracy brakuje wiele do geforca

Obecnie najciekawsze zastrzeżenie do vsr które na vulkanie  w Wolfenstein II The New Colossus dało niebotyczne spadki  porównaniu z dsr nvidii

rx xfx  5700 po modzie na xt 2200 rpm ok 88 stopni gpu ,hot spot 110 ,tdp coś koło 230 W

https://www.3dmark.com/3dm/43283499

Na najwyzszym biosie xfx rx xt

http://gpuz.techpowerup.com/20/01/25/hmk.png

na biosie asrocka które chyba mi sie najlepiej podoba jeśli chodzi o sterowanie wentylatorem,ale wynik gdzies przepadł w sumei podobny

https://www.3dmark.com/3dm/43351134

i na wodzie power color ,niby 270 W

http://gpuz.techpowerup.com/20/01/26/h6v.png

 

Od referenta 50th Anniversary nie wgrywać  do xfx bo czarny ekran

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Jakaś szansa że teraźniejsze Navi będzie wspierać ray tracing ? AMD zapowiedziało że Big Navi oraz konsole nowej generacji będą oferowały wsparcie dla ray tracigu, natomiast zastanawiam się czy obecna architektura nie jest do tego zdolna, wiemy że Nvidia odblokowała mozliwość RTX dla kart GTX. Co prawda idzie im to kiepsko, ale AMD ma inne podejście do śledzenia promieni, nie poprzez hardwarowe komponenty takie jak rdzenie tensor, tylko rozwiązanie sprzętowe: 

https://www.youtube.com/watch?v=WqdTiRGG3R0

Link to post
Share on other sites

Jakaś szansa że teraźniejsze Navi będzie wspierać ray tracing ? AMD zapowiedziało że Big Navi oraz konsole nowej generacji będą oferowały wsparcie dla ray tracigu, natomiast zastanawiam się czy obecna architektura nie jest do tego zdolna, wiemy że Nvidia odblokowała mozliwość RTX dla kart GTX. Co prawda idzie im to kiepsko, ale AMD ma inne podejście do śledzenia promieni, nie poprzez hardwarowe komponenty takie jak rdzenie tensor, tylko rozwiązanie sprzętowe: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WqdTiRGG3R0

Zasadniczą różnica RDNA2 względem RDNA będą dedykowane jednostki do śledzenia promieni czyli AMD idzie tą samą drogą co nV bo to najlepsza opcja dla uzyskania najlepszej jakości i dobrej wydajności.

RDNA może dostać obsługę RT ale będzie działać to tak samo kulawo jak RT w kartach nV bez dedykowanych jednostek.

 

Nie wiem czy wiesz ale to demo na RX5700XT działa gorzej niż na RTX2060 a jednostki RT w tym demie są nie wykorzystywane więc już jest jakiś pogląd na to jak AMD sobie w tym temacie radzi ;) 

Link to post
Share on other sites

Zasadniczą różnica RDNA2 względem RDNA będą dedykowane jednostki do śledzenia promieni czyli AMD idzie tą samą drogą co nV bo to najlepsza opcja dla uzyskania najlepszej jakości i dobrej wydajności.

 

 

Prawdopodobnie tak może być. Ale żadnego potwierdzenia na dzień dzisiejszy nie znajdziemy. Dobrze,że AMD potwierdziło chociaż że w 2020 będą GPU z RT,i to tyle w temacie. Jak będzie to realizowane milczą. Co nie zmienia faktu że swoje GPU z RT wypuszczą po 2,lub ponad 2 latach,od GPU Nv.

Link to post
Share on other sites

A w nowych konsolach będzie w ogóle coś innego niż navi? Na razie mało wiadomo.

 

A ja mam dla Was ankietę, od listopada - skończyłem w końcu konfigurację PC. Dzięki Wam i temu forum. Thank You. Procek na stocku 3,6/4,2 (bardziej 4.0) - ale kręcenie nawet na 4.3 w grach jest nieistotne. Ram działa na cl 16 3600 MHz.

 

A karta graficzna na biosie:

 

A) pierwszy bios, zegar ponad 2000 MHz, hot spot 108 stopni, rpm 2200, wynik w superposition benchmark poniżej 5400.

 

B) drugi bios, zegar poniżej 1900 MHz, hot spot 97 stopni, rpm 1600-1800, wynik w superposition benchmark poniżej 5000.

 

Pytanie brzmi na jakim biosie lecieć? Obniżanie napięcia, działa w grach, ale w testach pojawiają się błędy - na razie odpada.

 

Czy rzeczywiście uważacie, że takie temperatury w hot spocie robią coś złego? Pozostałe wskaźniki są ok, gpu i pamięci po 70 kilka stopni.

 

Na razie lecę na tym drugim, silent bios, bo i tak wszystko na ultra śmiga, a jest ciszej.

UserBenchmarks: Game 110%, Desk 132%, Work 101%

CPU: AMD Ryzen 5 3600 - 92%

GPU: AMD RX 5700-XT - 111.2%

SSD: Adata XPG SX8200 Pro NVMe PCIe M.2 512GB - 264.2%

SSD: Crucial MX500 500GB - 123.4%

HDD: Toshiba P300 1TB - 107.6%

RAM: Crucial BLS8G4D30AESCK.M8FE 2x8GB - 102%

MBD: MSI B450 TOMAHAWK MAX (MS-7C02)

 

Już teraz, będę się mniej udzielał, wiem, że będziecie tęsknili. Do kolejnych zagwostek sprzętowo-technicznych!

Link to post
Share on other sites

Skoro AMD podaje, że do 110°C wszystko powinno być ok to tego bym się trzymał. Szczególnie, że nie jest to nic nowego, bo jak popatrzysz na starsze produkty od #TeamRed, to one tak na prawdę nigdy nie były jakieś przesadnie chłodne.

Link to post
Share on other sites

Po co w ogóle to AMD dało ten czujnik temperatury "hot spot" ? Skoro według nich nawet 110C na nim nie robi problemu ... Ciekawe tylko jak będzie w dłuższej perspektywie. Nikt mi nie powie że elektronika pracująca w 110C będzie długo żyła. Na RTX wszyscy psioczą że awaryjne, ale przynajmniej padają/padały w okresie gwarancyjnym. Co będzie z Navi po 2 latach pracy w takich warunkach? Dopowiedzcie sobie sami.

 

Tak wszyscy żyli by w błogiej nieświadomości i paczyli na temp samego GPU :)

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...