Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

 

 

nie wiem czy iść wyżej w rdzeń... bo tdp bardzo mi odpowiada.
 

Jeżeli nie podniesiesz limitu mocy to wyższe taktowanie rdzenia w żaden sposób go nie podwyższy (karta sama zrobi co trzeba by wpasować się w dostępny limit). 

Link to post
Share on other sites

 

Jeżeli nie podniesiesz limitu mocy to wyższe taktowanie rdzenia w żaden sposób go nie podwyższy (karta sama zrobi co trzeba by wpasować się w dostępny limit). 

 

 

no z 20 % przy 1680 , zmiejszyłem 5 % i mam 1762 :) , chce teraz isc w 1800 tylko nie wiem czy V zostanie przy 0.914 , niestety nikt tu nie ma 5600 XT a chciałbym z kimś się porównać :)

@up

 

1820 / 1700 / 0.914 v  , Stable. 

 

Więcej nie da rady bo wattman blokuje, czy ktoś próbował MorePowerToola ? Czy warto użyć aby tylko blokade rdzenia zdjąć, aby na takim samym voltage dojść jeszcze troszkę wyżej ? 

Edytowane przez maxi94
Link to post
Share on other sites

Gram w 1080p, ale jakie dokładnie ustawienia w grze przy tym screenshocie było to nie pamiętam ;) , na pewno detale wysokie , chyba AAx1 , tesselacja blisko.

Tylko też ciężko z kimś FPS porównać bo to zależy od miejsca na mapie i ustawień detali w grze.

Edytowane przez Kawabonga
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

spadło jakieś 12 - 17 mhz względem 1735 na wykresie max

 

z tego co zauważyłem, to ma mniejsze taktowania średnio tak o 20mhz, ale mi to nie przeszkadza. Bardziej to ta suszara mnie wkurza

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Hej wszystkim czytającym. Kupiłem sobie nowe GPU... wreszcie.

 

 ASUS ROG STRIX RX 5600 XT OC za 340,07 euro na Amazon.de + 6,99 euro za przesyłkę. Bo bym musiał czekać do 16 kwietnia na darmową dostawę, a nie wiadomo czy dożyję z uwagi na dzisiejsze czasy. Tak więc przesyłka dotarła jeden dzień wcześniej niż miała bo w poniedziałek, a nie we wtorek (zamówione czwartek wieczorem). Pudełko otwarte dopiero po odkażeniu bo paczka jechała/leciała z Hiszpanii przez Niemcy i do Polski.

 

Mój obecny sprzęt

Monitor: Viewsonic XG2401 (1080p@144Hz)

GPU: RX 5600 XT @stock

CPU: i5-4690k @stock (chłodzenie Silentium PC FERA3 - chyba)

RAM: 16GB DDR3 @2133 MHz

PSU: Seasonic Focus+ GOLD 650 FX

 

Zainstalowałem od nowa Windowsa 10 Pro (bez internetu).

Zainstalowałem najnowszy sterownik AMD do GPU.

Podłączyłem internet i zainstalowałem resztę Windowsowych aktualizacji.

Wyłączyłem Fast Boota w Windowsie.

Wyłączyłem wszystko co niepotrzebne w sterowniku GPU, ale włączyłem Freesync'a.

Poinstalowałem programy użytkowe i gry (większość została na innym dysku więc nie trzeba było ściągać od nowa).

 

Pytanie nr 1: Sterownik AMD do GPU nie pojawia się w trayu po ponownym uruchomieniu komputera. Gry chodzą, ja siedzę i nie wiem czy tak ma być czy to problem/bug? Wywołuje opcje sterownika poprzez PPM i mogę zmieniać ustawienia itp., ale po zamknięciu okna znowu nie ma go w trayu. Na poprzedniej karcie HD 7850 był. Nie jest to uciążliwe, ale chciałbym wiedzieć :D

 

Wstępne testy przy otwartej obudowie:

Jak na razie udało mi się przetestować CS:GO i MW:Warzone.

Miałem też GTA V, ale usunąłem i będę ściągał od nowa bo nie dało rady zmienić opcji graficznych. Ciągle się uruchamiała gra w oknie i z niskimi detalami.

Właśnie przed chwilą ściągnął się Wiedźmin 3.

 

Odnośnie CS:GO - na de_nuke jak pamiętam minimalnie około 200 FPS na ustawieniach HIGH. de_overpass dawał więcej nawet do 500 FPS patrząc w róg mapy. Na ustawieniach LOW na de_overpass minimalne FPS skoczyło w górę, ale maksymalne minimalnie też, ale 600 nie przekroczyło. Przez większość czasu (ok. 20 minut z 25 minut) grałem jednak na max FPS 142, więc pomiar GPU-Z, który załączam nie będzie w pełni miarodajny. Rozgrywka była płynna. Wykresy na obrazku nie miarodajne bo 1 sekundowe interwały.

 

YptS4Fb.gif

 

 

Odnośnie MW:Warzone - ustawienia HIGH i 90-150 FPS. Grałem jakieś 10-15 minut więc pomiar nie miarodajny. Grałem też później już dla rozrywki ponad 2 godziny i temperatura max. HotSpot'a nie zwiększyła się.

 

bt793dV.gif

 

Pytanie nr 2: Raz czy dwa razy miałem "ścinkę" gry na ok. 2 sekundy (obraz się zawiesza by za chwilę się pojawić ze mną w innym miejscu, jakby sterowanie działało, a tylko obraz się zacinał). Miałem też na poprzednim GPU takie ścinki, ale wydaje mi się że częstsze. Czego to może być wina?

 

 

Odnośnie wadliwych sterowników AMD - nie uświadczyłem żadnych black/blue screenów.

Siedzę na odświeżaniu 144Hz i GPU-Z pokazuje status pamięci na 200Mhz. Otwarte są przeglądarka, GOG Galaxy, Steam, HWMonitor, GPU-Z czyli nic wymagającego.

Podczas gry nie uświadczyłem, żadnych wyrzutek do pulpitu czy potrzeby resetowania komputera itp. Tylko te ścinki na 2 sekundy w Warzone. Warzone też się nie wysypuje sam z siebie, szczęśliwie.

 

 

Pytanie nr 3: Czy "GPU Load" na obrazku powyżej oznacza, że CPU daje wystarczająco "papu" do GPU, i że ten jest wykorzystany w 99%?

 

Pytanie nr 4: Potrzebuję porady jak ustawić opcje AMD VSR by mieć rozdziałkę 2560x1440@144Hz (ewentualnie 60Hz jak się nie da 144Hz) gdyż jest tam trochę rzeczy do wpisywania, i nie wiem czy jak coś źle wpiszę to mi monitor "wybuchnie" :D

 

Pytanie nr 5: Czym robić testowe filmiki lub screenshoty by te miały ładne wskaźniki wykorzystania CPU, GPU, RAM itp. oraz 1% Low FPS, Avg. FPS itd.?

 

Dziękuje tym co przeczytali moje wypociny i zachęcam do udzielania odpowiedzi na moje pytania  :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie nr 3: Czy "GPU Load" na obrazku powyżej oznacza, że CPU daje wystarczająco "papu" do GPU, i że ten jest wykorzystany w 99%?

Otóż proszę pana nie koniecznie: mimo załadowania karty graficznej pod korek mocniejszy procesor mógłby podnieść średnią liczbę klatek na sekundę, a już na pewno wartość 1% low.

 

Pytanie nr 5: Czym robić testowe filmiki lub screenshoty by te miały ładne wskaźniki wykorzystania CPU, GPU, RAM itp. oraz 1% Low FPS, Avg. FPS itd.?

AMD ma piękną nakładkę do tego, bodaj Ctrl+Shift+O o ile dobrze pamiętam.


 

 

Pytanie nr 2: Raz czy dwa razy miałem "ścinkę" gry na ok. 2 sekundy (obraz się zawiesza by za chwilę się pojawić ze mną w innym miejscu, jakby sterowanie działało, a tylko obraz się zacinał). Miałem też na poprzednim GPU takie ścinki, ale wydaje mi się że częstsze. Czego to może być wina?

Diabli wiedzą tak naprawdę. Może to być procesor, może to być umierający dysk twardy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Artok

Dzięki za odpowiedzi.

 

3 - Więc pewnie podkręcę CPU, a później GPU (MorePowerTool)

5 - Zbadam tę nakładkę i zobaczę co da się tam ustawić.

2 - Sprawdzę SMARTa tego HDD

 

 

Odnośnie testów to patrzyłem Wiedźmina 3 przez jakieś 5 minut. 60-67 FPS na ustawieniach suwaków wszystko na maksa w prawo łącznie z hairworks itp. (chociaż nie wiem czy to działa na kartach AMD). W menu 999 FPS. Miałem save'a z momentu jak idę za czerwonym baronem w zadaniu z "bobasem". To była noc i deszcz plus parę pochodni. Później popatrzę jakieś inne stare savey i pobiegam z 20-30 minut po mapie.


2 Post:

 

Sprawdziłem CrystalDiskInfo SMART dysku, na którym jest zainstalowany Warzone i nie ma tam raczej problemów.

 

Pytanie pierwsze sam rozwiązałem. Podczas wyłączania wszystkich opcji w sterowniku wyłączyłem też pokazywanie sterownika w trayu, jakoś tak się zdarzyło :P

 

Trzymałem Wiedzmina 3 przez 30 minut. Z wyłączonymi opcjami hairworks jest ~75 FPS (z włączonymi było minimalnie 54 FPS jak biegałem po mapie).

 

8NyOjoo.gif

Edytowane przez Maksiu
Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie nr 2: Raz czy dwa razy miałem "ścinkę" gry na ok. 2 sekundy (obraz się zawiesza by za chwilę się pojawić ze mną w innym miejscu, jakby sterowanie działało, a tylko obraz się zacinał). Miałem też na poprzednim GPU takie ścinki, ale wydaje mi się że częstsze. Czego to może być wina?

 

     Może być wina CPU, gra dość wymagająca i 4 rdzenie mogą być za mało , na moich 6 dziła bardzo dobrze , nie zauważyłem jakiś dziwnych ścinek .

 

 

Odnośnie wadliwych sterowników AMD - nie uświadczyłem żadnych black/blue screenów.

Siedzę na odświeżaniu 144Hz i GPU-Z pokazuje status pamięci na 200Mhz. Otwarte są przeglądarka, GOG Galaxy, Steam, HWMonitor, GPU-Z czyli nic wymagającego.

Podczas gry nie uświadczyłem, żadnych wyrzutek do pulpitu czy potrzeby resetowania komputera itp. Tylko te ścinki na 2 sekundy w Warzone. Warzone też się nie wysypuje sam z siebie, szczęśliwie.

 

    Co do taktowania pamięci w idle to chyba zależy też od monitora ,nie ze wszystkimi sterowniki AMD chcą współpracować, na moim AOC niestety prędkość Vramów cały czas na maxa  

 

 

 

Pytanie nr 5: Czym robić testowe filmiki lub screenshoty by te miały ładne wskaźniki wykorzystania CPU, GPU, RAM itp. oraz 1% Low FPS, Avg. FPS itd.?

 

    Polecam zainstalować AMD Link na telefonie , łatwo moża robić ScreenShoty i nagrywać filmy i monotorować pracę karty FPS , temperaturę itp .

Jedyny problem u mnie to problem z nagrywaniem dźwięku w filmikach ale AMD o tym piszę w liście błędów 

Edytowane przez Kawabonga
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Rebelmind

Dziękuję w imieniu GPU :D

 

 

Popchnięty, przez bezawaryjność systemu, zainstalowałem najnowsze sterowniki 20.4.1 z opcją "czystej instalacji" (nie pamiętam jak to się nazywało).

I to był błąd dla Warzone'a.

Gra wyrzucała do pulpitu bez żadnego komunikatu, gra dostawała error 6068, raz mi się automatycznie zresetował komputer po czarnym ekranie.

Wróciłem więc do 20.3.1 (z opcją "czystej instalacji") i gra przestała się wysypywać.

 

Odnośnie mojego pytania nr 2 z wcześniejszych postów: grałem w Free Weekend Multiplayer w Warzone i tam nie było tych ścinek. Załączyłem dzisiaj Battle Royale i się ponownie pojawiły, więc to raczej wina deweloperów od Warzone'a lub sterowników.

Link to post
Share on other sites

Jedzie do mnie Pulse (5600 XT) miesięczny na testy, zobaczymy czy ogarnie 2560x1440 @ 240Hz w Csgo i jakie będzie miał temperatury na tle Asusa (nie żebym coś się chciał chwalić, komputer dla chrześniaka składam) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...