Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Karta zawsze "powinna" podać poprawny obraz, tyle że czasami tego nie robi (patrz np ostatnie Space Invaders przy RTX).

 

Co do kontroli fps na sztywno: iChill całkiem sprawnie to ogarniał i - o ile dobrze pamiętam - to już przy Vedze można było ustawić limit klatek.

Link to post
Share on other sites

To wszystko praktycznie pre-ordery. W Szwecji za tego 5700 XT Pulsa też chcą ~2250 pln, XFX 100 pln taniej - tyle że karty faktycznie mają być wysyłane do ludzi od jutra. Z doświadczenia powiem, że ceny przy pełnej dostępności, ta za około miesiąc powinny być w granicach 2000-2100 (no chyba że Asus, to +300)

Link to post
Share on other sites

No to ja bym wolał dorzucić te 1-2 stówy i brać mocniejszego RTX'a od np. Gigabyte'a.  

 

Żeby nie było wrzucam też gry, w których AMD jest bardzo mocne. Przyjmijmy że taki RTX to koszt 2300zł a Radeona 2200zł... potem przeliczmy cene za 1fps.

 

Są to karty głównie do 1440p, toteż tą rozdziałkę wrzucam.

 

Czy Radeon będzie konkurencyjny pomimo ceny? Tak, zdecydowanie. Dobra wydajność, która minimalnie się poprawi. 

 

Natomiast czy Radeon będzie najwięcej wart? Osobiście myślę że nie. nVidia w większości tytułów ma mniejszą lub większą przewagę (z wyjątkiem np. BF V). W dodatku można odpalić bez problemu RayTracing na low/medium (nie trzeba na ultra). Sam go testuje i o ile jest zaimplementowany z głową to poprawia bardzo ładnie oprawę graficzną (szczególnie oświetlenie, walić odbicia). 

Taki 2070S jest mocniejszy w RT od 2070. Jest to wystarczająca moc do 1440p na średnim DXR. Imho najtańsza karta RTX, która jako-tako sobie radzi z RT. 2060, 2060S, 2070 raczej są za słabe. 

 

5700 bez XT imho będzie lepszym wyborem od 2060 Super. Ale 5700 XT AIB vs 2070S... powątpiewam. 

 

To są tylko moje subiektywne spekulacje! Zanim mnie ktoś spali to osobiście wolę radeony grubo ponad zielonych...

 

w3_1440p_3.png

metro_1440p.png

bat_1440p.png

wolf_1440p.png


EDIT: 
Łapać reckę ASUSA!
https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_rog_strix_radeon_rx_5700_xt_navi_w_dobrym_wydaniu

 

cytat z recki:

 

 

  • Bardzo dobra wydajność graficzna
  • Wysokie fabryczne taktowanie GPU
  • Bardzo dobra jakość wykonania
  • Kultura pracy na dobrym poziomie
  • Przyzwoity potencjał OC (zwłaszcza pamięci)
  • Rozsądne temperatury pod obciążeniem
  • Fizyczny przełącznik z Dual BIOS
  • Pierwsza seria kart z interfejsem PCI-E 4.0
  • 8 GB GDDR6 na 256-bitowej szynie

 

 

  • Pobór mocy bliski GeForce RTX 2080
  • Navi nie wspiera sprzętowo ray tracingu
  • Brak obsługi CrossFire (niby zbędne, ale...)
  • Nieco za wysoka cena względem RTX 2070S
Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Taki 2070S jest mocniejszy w RT od 2070. Jest to wystarczająca moc do 1440p na średnim DXR. Imho najtańsza karta RTX, która jako-tako sobie radzi z RT. 2060, 2060S, 2070 raczej są za słabe. 
 

 

+1 @@Revenant

 

nigdy nie sądziłem,  że przestanę być osamotniony w takim poglądzie na sprawę - ale jednak, aż łezka w oku mi się zakręciła. ;)

ale uważaj bo wystawiłeś kuper do odstrzału.

 

A tak poważnie, na jakimś tam sklepie w GB był wystawiony przez chwilę ten pulse za ~2k (w przeliczeniu) i tak jak wspomina @@Rebelmind, to wszystko są ceny pre-orderów a tam zawsze jest łojka, nie twierdzę że mam rację - czas pokaże, 

 

a i PULSE nie nazwałbym biedą - o ile jakość zostanie na takim samym poziomie co przy RX 5XX to i tak pewnie będzie biła na głowę inne odpustowe wypusty pod względem kultury pracy i jakości wykonania. ;)

Link to post
Share on other sites

Najciekawsza opcja w radeonach jak do tej pory. Ale jak zwykle zepsuta. Najlepiej by było jakby rozdzielczość spadała gdy gra nie trzyma klatkarzu a nie zawsze. Cyk gdy spada poniżej 60FPS to rozdzielczość dynamicznie minimalnie w dół i po sprawie. W konsolach jest to od dawna i na pc w kilku grach. Dishonored 2 i Titanfall 2 - tam widziałem. 

 

 

 

This new version introduces "TriXX Boost", a unique new feature that nobody else in the GPU market currently offers. 

 

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse/33.html

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Najtańszy referent widzę w tej chwili za 1815 pln, Ofc od Sapphire. Te 10$ więcej oznacza, że Pulse będzie w okolicach 1850 pln. Moim zdaniem właśnie 2060S dostało mocne uderzenie w dolną-tylną cześć ciała :)

Link to post
Share on other sites

Referent od sapphire 1849, te 1810 to cena po 5 tygodniach od premiery. Do tego po drodze z fabryki do Ciebie masz co najmniej dwóch handlarzy, więc cena może ulec zmianie. 

 

Sapphire podaje cenę pulse 410$

 

A skoro 399$ za referenta to 1849pln to raczej +10$ nie będzie +40pln, bardziej ~46. 

Link to post
Share on other sites

I ciekawe w ilu klatkach raytracing

Ciekawe kiedy ludzie wymyślą inny dowcip. To jak z wyświechtanym tekstem Identyfikuję się jako helikopter bojowy

 

Po ostatnich zakupach zostało mi 1645 polskich złotych na koncie, jak nierefy 5700 będą droższe to tak właśnie zakończy się moja przygoda z NAVI.

Link to post
Share on other sites

MSRP referenta znasz? Znasz, 399$. W Polsce to przekłada się na 1815 pln (bo chyba zgodzisz się, że sklep prawdopodobnie nie będzie sprzedawał poniżej MSRP).

 

https://www.net-s.pl/produkt/sapphire-technology-karta-graficzna-radeon-rx-5700-xt-8gb-gddr6-256bit-hdmi-3dp-1017028;20-c-10

 

MSRP za Pulse tj 409$. 9$ tj niecałe 40 pln.

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse/36.html

 

Jak opadnie podatek od nowości (miesiąc? dwa?) to w takiej cenie będą te Radki od Szafira.

 

Wysokie temp? 1C wyżej niż w ultra-wypas Strixie. Właśnie Szafir zaorał też Asusa.

Link to post
Share on other sites

Eee z tym oraniem to tak nie na wyrost?:P Ale cieszy ta cena bliska referentom.

 

 

 

Po ostatnich zakupach zostało mi 1645 polskich złotych na koncie, jak nierefy 5700 będą droższe to tak właśnie zakończy się moja przygoda z NAVI.

 

Przecież masz RTX 2060 to po co Ci NAVI?  

Link to post
Share on other sites

Może jeszcze oddać xD

Eee z tym oraniem to tak nie na wyrost?:P

Fakt, pospieszyłem się trochę, bo Asus nie podał sugerowanej ceny za swojego Strix OC, przy czym moja szklana kula mówi, że nie będzie to mniej jak 459$.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...