Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Gigabyte 5700 xt

 

Nie ma nadziei dla blowera, można zrobić uv i temperatury są już naprawdę fajne. 1,075v robi 1900-1950 na rdzeniu i po godzince grania miałem max temp rdzenia 75 stopni, pamięci 77 a vrm coś pod 80. Ale blowera nie da się opanować, przy 1500rpm jest już nieznośny, pod 2000 działa jak suszarka do włosów (a 1200 to on ma w idle). Jak włączyłem stałe max obroty to koty uciekł tam gdzie się chowają jak przychodzi weterynarz. Za to na max obrotach temperatury są właściwie takie same jak na 2000rpm więc sensu nie ma to żadnego. To chyba jest mój największy zarzut dla amd. Można zrobić chłodzenie blower ale zrobić to porządnie. Ten jest ewidentnie źle spasowany, do tego ten pad na gpu i nierówna stopka chłodzenia. Jakiś dramat projektowy albo kontroli jakości. Tech Jezus udowodni to chyba ponad wszelką wątpliwość. Miałem 290x z blowerem i to było lepiej zrobione, miałem gtx980 i też działało o niebo lepiej.

 

Właściwie jedynym powodem, dla którego chciałem tą kartę (poza dobrą wydajnością ale gdybym tylko tego szukał to kupił bym 1080 ti) była chęć zabawy z chłodzeniem. Morpheus leży i czeka na godnego przeciwnika od czasów 290x/970. Oklejki skutecznie mnie przed tym powstrzymały, znaczy poradził bym sobie i z tym ale jakoś poziom spartolenia blowera odebrał mi entuzjazm. I jeszcze te odpowiedzi od AMD "nasz cooler jest rozwiązaniem chłodzącym zapewniającym powtarzalną, najwyższą wydajność kartom 5700/xt" no kutwa. 

 

Nic tam, za miesiąc znowu powiększy mi się rodzina więc i tak będę przez pół roku pił kawę żeby ruszyć ręką :D. Kupię jakąś 580 do pulpitu i pomyślę o gpu w następnym roku. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sam mam taką sytuację, że za chwile przenoszę moje centrum dowodzenia z biurkiem do sypialni... ma być cisza i spokój, bo w sumie jeszcze nie chce się rozwodzić ;)  ... wiec coś takiego nie wchodzi w grę, ale nawet gdyby nie to to cenię sobie kulturę pracy. 

Szumu jak chce posłuchać to mam na co dzień serwerownię w pracy - wystarczy.

 

No niestety coś tam czerwonym dalej nie pyka - gdyby ta karta miała przyzwoite chłodzenie sądzę, że byłoby sporo chętnych już teraz, sam bym ją włożył do jednego z zestawów dla znajomego.

Link to post
Share on other sites

@Ern dlatego u mnie po Vedze wszedł rx 580 4gb, bo nie lubię jak komp stoi i się marnuje. Ale że teraz młody elegancko do przedszkola chodzi to będzie czas na granie więc i Rvii czeka ;)

Link to post
Share on other sites

Planuje od jakiegoś czasu zakup rx 5700, ale w zasadzie 5700 xT kosztuje niespełna 250zł więcej. Czy nie lepiej w tym wypadku dopłacić? Nie spieszy mi się bo i tak czekam na niereferety. Ale jestem ciekawe waszej opinii.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Autorskie 5700 będą ciut taniej niż referent xT, autorskie xT pewnie poniżej 2000. Znasz różnice w cenie, znasz w wydajności. Wiadomo, że referentow się raczej nie poleca (chyba że xT + woda) więc musisz się zastanowić czy będzie Ci szkoda kasy, czy szkoda "spokojnej głowy".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wg. mnie zdecydowanie lepiej brać XT. :) Poza pełnym rdzeniem jest jeszcze kwestia taktowania i powerlimitu.

Przy dobrym AIB prawdopodobnie różnica będzie jeszcze większa bo chłodzenie pozwoli wymaksować turbo.

 

Przy lepszym chłodzeniu śmiem twierdzić, że różnica będzie mniejsza. Teraz 5700 boostoje do 1850 a 5700xt do 2050, bez problemów z chłodzeniem oba będą dobijać do 2100.

Link to post
Share on other sites

Tak samo czekam na niereferenty ale celuje w 1080p więc skłaniam się do 5700. Myślę, że będzie to bardziej pasujący tandem w połączeniu z moim procesorem a przy XT bardziej uwidaczniałby się boottleneck od CPU.

Link to post
Share on other sites


nie Bardzo zachęcające ceny
 
 
 
 
Asus RoG Radeon RX 5700 & RX 5700 XT Strix OC - 16th August
Asus RX 5700 & RX 5700 XT TUF Gaming X3 - 23rd August
Asus RX 5700 Dual Evo - 30th August
 
Cena referenta w tym sklepie 390 albo 420
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy okazji spotkania z inwestorami Lisa SU potwierdziła, że kolejne Navi są w drodze!

 

https://www.techpowerup.com/257872/amd-could-launch-new-navi-gpus-soon

 

"You should expect that our execution on those (7nm Navi GPUs) are on track and we have a rich 7 nm portfolio beyond the products that we have already announced in the upcoming quarters."

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja mam dobre GPU (które swoją drogą już jest po pierwszych testach ale nadal czeka na wodowanie) więc mnie się do 5800 XT nie spieszy zbytnio.

 

Wyjdą autorskie 5700 XT, wypłyną recenzje i nagle może się okazać, że te mocniejsze Navi to będzie produkt dla 1% klientów.

 

Co do dostępności to ja zaś myślę, że w Q1 2020 to już powinna być pełna dostępność tych kart w wersjach autorskich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...