Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

Oczywiście, że wystarczy ale:

1. korci mnie zabawa z 5700 i drabinie chłodzenia

2. mobo na rma więc nie mam kompa w domu i wymyślam 

3. mam monitor z freesync ale bez wsparcia g-sync

4. czy już pisałem o zabawie z 5700 i custom chłodzeniem?

Link to post
Share on other sites

@up A po co? Nie wystarcza obecna karta do full hd?

Ryzen 2700 nie wystarczał do Full HD? :D

. mobo na rma więc nie mam kompa w domu i wymyślam

Okres gdzie coś nie działa to najlepszy czas na wymyślanie. Sam po włożeniu wczoraj do PC RTXa 2060 dostałem permanentny czarny ekran oraz świecącą się na czerwono diodę CPU. Dziś przebieżka do serwisu aby sprawdzili co zmarło. Procesor czy płyta główna (obstawiam to drugie, gdyż cep ma piny proste).
Link to post
Share on other sites
Ryzen 2700 nie wystarczał do Full HD?

hmmm, tak  :D  

@ernorator, są już opinie na x-kom o nowych kartach. Pozwolę sobie przytoczyć:

 

rx-5700 XT

Kartę odebrałem przed wczoraj, dziś została zwrócona. Trudno ocenić kartę ponieważ na drugi dzień żadna z gier nie chciała wystartować - albo monitor się wyłączał albo było widać same artefakty. Poza tym osiągane temperatury są niepokojące, niby Radeon ma to do siebie że się grzeje ale tutaj temperatury przekraczają 80 stopni. Osiągi samej karty (gdy działała) były zadowalające. Największy plus dla x-kom za dobry kontakt, szybką dostawę i brak problemów ze zwrotem. 

rx-5700

Ocena po paru dni użytkowania karta jak testy wykazały czy to na yotube na portalach jest głośna szczerze powiem że vega 64 przy pelnym obciazeniu byla glosniejsza suszarka, RX prawie jej nie slychac co do samej karty sa bugi przez sterowniki zegary szaleja przez to czasem zdarzaj sie scinki w grze mikro suttering ogolnie trzeba czekac na nowe sterowniki wroce z opinia kolejna kiedy pojawia sie nowe stery

 

Czyli jak widać nie jest za kolorowo.

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

up@ problem taki, że oddałem starą na rękojmię jutro mija 14dni i pozostało mi wyszarpac kasę z Morele

 więc znowu mam do wydania 1000-1500 na kartę gdzie w sumie 580 straczała mi aż nadto

 

A w tym przedziale obecnie zostaje jedynie GTX 1660 ale mam awersję do sterowników i tego cąłego Geforce Exexperience

 

Jedynie 2060S kusi ale to już 2koła. Liczyłem na Navi ale w tym tempie to chyba znowu 590 wróci :/ ewentualnie jakieś 570 na przeczekanie znowu

Link to post
Share on other sites

Bierz tańszego RTX 2060, zamów sztukę która jest tylko dostępna na zamówienie (nie ma na stanie), np ta:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-technologies-geforce-rtx-2060-xlr-6gb-gddr6-vcg20606sfppb-o-6045261/

 

Dostaniesz kartę, trzymasz 12 dni i robisz zwrot. Jeżeli dobrze to rozegrasz to trafisz na dostępność Navi - tyko musisz trochę przyJanuszować :P

Link to post
Share on other sites

Z morele mogę zamówic do punktu i tak honorują zwroty 14 dni, a punkt mam względnie niedaleko :D i już kiedyś się tak z nimi bawiłem jak mi płyta zdechła 14 dni na odstąpienie + 14 dni na dostarczenie im w sumie prawie miesiąc.

 

Tyle, że nie chciało mi się teraz bawic w to. Biorąc pod uwagę, że z rękojmi musze się poszarpac z nimi. Tzn. jak z płytą oni przegapią, że 14 dni, ja napisze, oni łaskawie odpowiedzą, że jest naprawiana w serwisie, ja napiszę, że mineło ustawowe 14 dni na ich reakcję, oni że to wyślą karte potem kurierem tutaj znowu postraszę ich UOKiK no i kasę zwrócą :D

 

Tylko, że liczyłem na jakąkolwiek NAVI bo zawsze to nowsza konstrukcja ale się grzebią bo na stronie Sapphire nawet odnośnie 5700/5700XT brak info o wersjach PULSE/NITRO, a liczyłem, że akurat oni będę pierwsi

Link to post
Share on other sites

Z morele mogę zamówic do punktu i tak honorują zwroty 14 dni, a punkt mam względnie niedaleko :D i już kiedyś się tak z nimi bawiłem jak mi płyta zdechła 14 dni na odstąpienie + 14 dni na dostarczenie im w sumie prawie miesiąc.

 

A jakie niskie koszty eksploatacji są przy użyciu tego systemu. Koszt paczki ekonomicznej wysłanej przez stronę PP to 13.99 zł × 12 = 167,88 na rok. Za 5 lat korzystania z takiego RX5700 zapłacicie niespełna 1000 zł. A na wartości po 5 latach straci dużo więcej
Link to post
Share on other sites

Tylko, że liczyłem na jakąkolwiek NAVI bo zawsze to nowsza konstrukcja ale się grzebią bo na stronie Sapphire nawet odnośnie 5700/5700XT brak info o wersjach PULSE/NITRO, a liczyłem, że akurat oni będę pierwsi

 

Połowa sierpnia najwcześniej. ASUS i MSI we wrześniu. ASRock pewnie po środku. Imho Gigabyte powinien być pierwszy. 

Link to post
Share on other sites

AMD jak zwykle w formie:

 

Każda karta każdego producenta może paść w każdym momencie.

W P870DM wymieniono mi trzy 980M (karty za prawie 3600zł) w ciągu pół roku... bo zdechły...

Mi w życiu padł tylko jeden radeon, dwu rdzeniowy BLOWER i to z mojej winy. Przegiąłem z OC. 

A nvidia? z 8-9 kart odesłałem na smętarz dla kart?

Link to post
Share on other sites

Karta jest pod względem wydajności rewelacyjna. Natomiast chłodzenie to kupa najwyższych lotow, wyje już przy 1500rpm, powyżej 2000rpm przypomina startując odrzutowiec. Dodatków jest tak oklejona naklejkami gwarancyjnymi, że niema za bardzo sposobu żeby zdjąć to cholerstwo. A jeśli już uda się to zdjąć to konia z rzędem temu co znajdzie te termopady hitachi żeby założyć jak będzie wysyłał na gwarancje, pomijając fakt, że nowy teropad wygląda lekko inaczej od takiego, który się piekł w 90 stopniach przez kilka miesięcy. W skrócie, karta fajna ale leci na zwrot.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
W skrócie, karta fajna ale leci na zwrot.

 

dlatego własnie się pytam po jaką cholerę oni tam pchają blowery na siłę, skoro nawet nie ma obsługi CrossFire? nigdzie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie... 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

blowery na siłę, skoro nawet nie ma obsługi CrossFire? nigdzie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie...

Taki jest wymóg producentów gotowych komputerów. Taki Helvett Packard dodaje od siebie naklejkę HP i karta automatycznie jest ich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...