Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Navi


Recommended Posts

 

Drożej od RTX 2070 od Gigabyte'a czy Foundersów... dziękuje doooo--wiiii-dzeeee-niaaaa. :| 

Link to post
Share on other sites

Drożej od RTX 2070 od Gigabyte'a czy Foundersów... dziękuje doooo--wiiii-dzeeee-niaaaa. :| 

 

Na szczęście to tylko Asus a ten już dawno temu odleciał na księżyc ze swoimi cenami i ilością lampek na sprzęcie ;) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale skoro taki dużo gorszy TUF ma być niewiele tańszy... ogółem czuje że będzie bardzo słabo z cenami i będzie lepiej brać RTX'a 2070 lub 2070S. I piszę to jako osoba, preferująca AMD... sam bym wymienił swojego RX'a na 5700 XT gdyby było warto, nawet bym się nie zastanawiał minuty. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Ja czekam pełen nadziei na pierwsze ceny i testy bo chce mieć bezproblemową obsługę freesync w monitorze i jestem ciekaw feauture'ów związanych z poprawą jakości wyświetlanego obrazu jednocześnie świadomie rezygnując z promyków od nvidia na rzecz wcześniej wymienionych.

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli funkcje, z której teraz korzystam tzn. g-sync compatible. Z reguły działa ok ale czasem i tak mam tearing. Nie wiem z czego to wynika (cieszę się, że w ogóle działa) a u czerwonych będzie to bezproblemowe freesync.

Link to post
Share on other sites

To nie jest czyste ograniczanie klatek a metody synchronizacji obrazu co przekłada się m.in. na ograniczenie klatek... Dla mnie funkcje bezużyteczne bo poprawiając jakość obrazu powodują np. większy input lag. Freesync i G-sync to najlepsze metody synchronizacji bez skutków ubocznych i blokując sobie fps w riva tuner na wartość 73 przy 75Hz monitorze mam ciągle włączoną tą metodę. Bez użycia narzędzi zewnętrznych tego nie zrobisz... 

Link to post
Share on other sites

Nie poprawiają jakości obrazu. A najlepsza metoda synchronizacji to stabilne 60 fps na 60 Hz. Z ograniczeniem przed renderowania też do 60. 

A co poprawiają? "Rozrywanie" obrazu a nie rozrywanie to nie jakość? Wynajdujesz koło na nowo? Piszesz głupoty w dodatku nie na temat.

Link to post
Share on other sites

 

 

"Rozrywanie" obrazu a nie rozrywanie to nie jakość?

 

Obraz z czy bez rozrywania ma zawsze takie same ustawienia (jakość):

 

-aliasingu

-filtrowania

-jakości tekstur

-zakresu detal

-rozmycia

-RTX  

-itp . . .

 

Więc gdzie ma ten wpływ? Ma co najwyżej na sposób wyświetlania. 

Link to post
Share on other sites

Sposób wyświetlania wpływa na jakość, przecież to oczywiste :o Karta musi Ci podać poprawny obraz a potem monitor musi Ci go poprawnie wyświetlić - w związku z tym "rozrywanie" klatek ma wpływ na jakość obrazu = pogarsza go. Ergo: FreeSync poprawia jakość tego co widzisz, a widzisz obraz (na ekranie monitora).

 

Edit: literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...