Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

No to jeszcze jeden test przed premierą:

 

https://videocardz.com/newz/another-prereview-of-intel-core-i7-11700k-rocket-lake-s-posted-ahead-of-launch

 

"The testing platform features ASUS ROG Maximus XIII Hero motherboard (BIOS 0402) which should be fully compatible with Rocket Lake-S CPUs, but it is likely that BIOSes released later will increase the CPU performance even further. All CPUs tested in this review were using DDR4-3600 memory with the same timings (18-19-19-39)."

 

"Overall, the sample clearly performs better than in the AnandTech review. It is able to able to compete with 10th Gen Core high-end models. It trades places with Core i9-10850K which is one of the most interesting CPUs of the current generation. In 3 out of 4 tests Ryzen 5000 CPUs are still offering the best gaming performance though. All tests were performed at 1080p resolution."

 

"In Battlefield V, the Intel processors usually look quite good and this also applies to the Core i7-11700K. In Division 2, Metro: Exodus and Shadow of the Tomb Raider, the Ryzen processors still have the upper edge. […]" 

 

Wg testu TPU w BF5 (@1080p) różnica między 5800x vs 10700k to zawrotne 3.7%:

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-5800x/16.html

 

Jeżeli w NAJLEPSZYM dla Intela tytule Rocket Lake-S jest szybszy od Comet Lake-S o 4% to nadal nie wygląda to tak kolorowo dla niebieskich... 

  • Lubię to 3
  • Dzięki 2
Link to post
Share on other sites

Wymieniłem 10400F na 10700F uprzednio puszczając benczmark w kilku grach, aby porównać wydajność.

Po wymianie na i7-kę liczba klatek na sekundę w grach spadła.
fxtG.gif

Edytowane przez Artok
  • Lubię to 1
  • Haha 4
Link to post
Share on other sites

@Artokkarma za przesiadkę na Intela :D

 

Wymieniłem 5600x na 5800x, również uprzednio sprawdzając fps w 3 tytułach celem porównania i wszędzie był zysk (największy w PoE, gdzie 1%low podskoczył z ~50 na 90)

 

Jest szansa, że sprawdziłeś all core boost w grach na obu Cpu (w sensie, że masz 1:1 porównanie w tych samych tytułach, w tych samych miejscach testowych)? 

 

To nie jest tak, że Comet Lake-S bez zdjętych kagańców w biosie działa na bardziej restrykcyjnych limitach mocy? 

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Rebelmind napisał:

(w sensie, że masz 1:1 porównanie w tych samych tytułach, w tych samych miejscach testowych)?

Odniesienie jest 1:1, ponieważ puszczałem wbudowane w grę benchmarki. Więc powtarzalność jest 100%, zawsze test leci tak samo.

Po pracy zapakuję znowu 10400F, bo to jest aż nieprawdopodobne.

17 minut temu, Rebelmind napisał:

bez zdjętych kagańców w biosie działa na bardziej restrykcyjnych limitach mocy? 

Podbór mocy w grach jest odpowiedni, plus minus 120W, więc limity mocy zdjęte.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

To nie jest tak, że Comet Lake-S bez zdjętych kagańców w biosie działa na bardziej restrykcyjnych limitach mocy? 

odwrotnie kagańce trzeba założyć bo domyślnie sa zdjete

U mnie po wymianie z 8700 na 10850k fps mocno wzrósł .Częściowo również z powodu duall ranka

 

Tutaj miałem ok 90 fps

Link to post
Share on other sites
Wymieniłem 10400F na 10700F uprzednio puszczając benczmark w kilku grach, aby porównać wydajność.

Po wymianie na i7-kę liczba klatek na sekundę w grach spadła.
fxtG.gif
Zmieniłem 10400f na 10600k bo jednak się rozmyślałem i stwierdziłem że wezmę mocniejszy procek. FPS jakoś drastycznie nie wzrósł maksymalny (ale jednak wzrósł) ale Low się poprawił i to ładnie. Tak że dziwna sytuacja .
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
58 minut temu, pendzel_3 napisał:

Na tyle aby uzasadnić różnicę w cenach tych dwóch procków? 

Myślę, że nie był to zły zakup. A dwa rdzenie więcej przydadzą się w przyszłości.

obraz.png

55 minut temu, Rebelmind napisał:

jakie są różnice w min/avg fps teraz, po odblokowaniu przepustowości? 

Patrząc na sam benchmark w Shadow of the Tomb Raider

10400F
min. 78
maks. 166
średnia 125
95% 94

 

10700F

min. 107
maks. 199
średnia 151
95% 110

  • Lubię to 5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A podobno to Amd takie drogie... 

 

399$ +24% (VAT) daje 494,76$ czyli ~1910 pln po obecnym kursie kupna. 100 pln marży Morele to bez tragedii... 

 

W tej chwili 5800x jest u nich 30 pln tańszy (patrząc po obecnej ofercie). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...