Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

8 godzin temu, ernorator napisał:

Ta najtańsza płyta gigabyta jest lepsza od z490 gaming plus

 

Godzinę temu, ernorator napisał:

W tym względzie z590 gaming x będzie bardziej porównywalny z tomahawkiem 

 

Trochę się rozjechałeś - Gigabyte Z590 Gaming X to nie jest najtańsza płyta od Gigabyte z chipsetem Z590;) 

 

 

Link to post
Share on other sites

Bildzojd rzekł, że Z590 UD to tożsama sekcja zasilania 12+1 która była w modelu Z490 Aorus Elite, zapowiada się więc nieźle.

Względem Gaming X, 50A versus 60A i co by nie mówić, to jest to bardzo dobry "entry-level", o którym w przypadku Z490 nie było mowy.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, DjXbeat napisał:

Nie do końca tak jest. Gigabyte Z590 ma tańsze niż Z490 na premierę ;) 

No to ja mówię sprawdzam ;)

MODEL - CENA Z490 W PL NA PREMIERĘ - CENA Z590 W SKLEPACH W EU

Gaming X -  899pln - 982pln

UD - 769pln - 803pln

Aorus Elite - 1149pln- 1162pln

Aorus Master - 1992pln - 2117pln

Aorus Pro AX - 1499pln - 1588pln

Różnice faktycznie nie są duże ale tańszego modelu nie widzę. Na zachodzie mają też ciut mniejszy vat, u nas będzie drożej.

źródło - cenowarka.pl

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.01.2021 o 08:14, Artok napisał:

Czy ja dobrze wyczytałem, że Intel nie pozwoli usadzić Rocket Lake (od 11400F w górę) na płytach B460 oraz H410?

 

Spoiler

Create meme "hell meme, meme people at the table with a bottle, laughing to  tears meme" - Pictures - Meme-arsenal.com

 

No i słowo ciałem się stało. Posiadacze B460 i H410 zostali zrobieni bez mydełka. A jeszcze niektórzy wymyślali, że Intel OC RAMu im zapewni w aktualizacji.

Link to post
Share on other sites

To jeszcze czekaj @Artokjak zobaczysz ceny tych nowych płyt pod rakiety ;) Ceny procków załatwi dostępność, płyty już podnieśli i tak oto wracamy do punku wyjścia: intel minimalnie szybszy w grach, ale też droższy (sumarycznie, koszt za platformę), AMD minimalnie za ale też i taniej. 

 

Imho to w sumie dobrze, bo AMD dobrze zrobi powrót do "ścigającego", szczególnie przed premierą Zen4/AM5. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

To jeszcze czekaj @Artokjak zobaczysz ceny tych nowych płyt pod rakiety ;) Ceny procków załatwi dostępność, płyty już podnieśli i tak oto wracamy do punku wyjścia: intel minimalnie szybszy w grach, ale też droższy (sumarycznie, koszt za platformę), AMD minimalnie za ale też i taniej. 

 

Imho to w sumie dobrze, bo AMD dobrze zrobi powrót do "ścigającego", szczególnie przed premierą Zen4/AM5. 

 

Procesorów to widzę na prawdę nie ma po co wymieniać częściej niż co 3 generacje (oczywiście jeżeli się jest graczem - w wielowątkowych zastosowaniach "pro" postęp dokonuje się znaczący). Kto kupił 8700K w 2017 roku spokojnie może "rockety" olać - co też one wielkiego wniosą? 5-10% wydajności zegar w zegar, może minimalnie lepsze OC. Wymiana co generacje tylko dla osób naprawdę dających się pokroić za każdy dodatkowy fps. Ja tam gen 11 olewam ciepłym moczem. Obecny procek posiadaną grafikę ogarnia bez problemu, a na upgrade GPU w dzisiejszych realiach nie ma co liczyć przez 2 lata także....

 

A czasów w których Intel będzie "user friendly" już chyba nie dożyjemy. @Artok - zarzuciłbyś jakimś źródłem potwierdzającym olanie B460 dla 11 gen?

 

Swoją drogą paradoks - AMD utrzymuje dłużej jedną podstawkę mimo że zmienia ostatnio dość znacznie swoje procesory, ale przy aktualizacjach biosów pod upgrade z tego powodu zdarzają się problemy dla użytkoowników. Intel który swoje procki klepie praktycznie bez zmian od 5 lat i tych problemów najprawdopodobniej uniknąłby zupełnie, twardo ma swoich klientów d....

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, joker5513 napisał:

Artok - zarzuciłbyś jakimś źródłem potwierdzającym olanie B460 dla 11 gen?

 

Toms Hardware i Pjur PC chociażby. 

 

2 godziny temu, Szy3ki napisał:

Na morelach była i9 10900K za 1599 zł :)

Kusi cholera kusi. Z uwagi, że to jest top tier CPU na LGA 1200, to potem przesiadka na DDR5 za powiedzmy 5 lat by tak po kieszeni nie uderzyła. Wszyscy wiedzą, że ceny starych Inteli są jak wino. 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Artok napisał:

potem przesiadka na DDR5 za powiedzmy 5 lat by tak po kieszeni nie uderzyła. Wszyscy wiedzą, że ceny starych Inteli są jak wino. 

:rotfl::rotfl::rotfl: Ryzeny udowodniły że intele nadają się tylko do grania. Chcesz przesiadkę na nową platformę? Proszę bardzo ale wymień wszystko przy okazji :rotfl: przecież na 1200 nie będziesz miał ddr5

Link to post
Share on other sites

@zbiku90czytam czwarty raz i za diabła nie wiem o co ci chodzi default_smilies_szczerbaty.gif

Ludzie posiadający i7 Haswella przeskakiwali sobie niskim kosztem na platformy z DDR4, bowiem była duża grupa ludzi, która woli zmienić procesor na szybszy, niż kupować wszystko od nowa. 

Link to post
Share on other sites

Jakoś tak ludzie kupuja te stare procki bo nie chce im się plyty zmieniać? Bo czemu, jak czesto gęsto za tą samą cenę 10100f na b460 gdzie lepszy już w grach niż 4790k, czy nawet dopłacić troszkę do 10400f

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Szy3ki napisał:

Większych bzdur dawno nie czytałem

Zobacz sobie kilka testów i porównań. Intele już tylko w grach przodują. To też tłumaczy ceny R5 3600 w okolicach 1k gdzie 10400 chodzi prawie połowę taniej.

Link to post
Share on other sites

Teraz jest 10900f za 1600zl, na dzień dzisiejszy bym brał do programowania, 5900x nie ma, a 3900x jest za 2k za 11% wydajności wielowątkowej, dopiero jak ktoś potrzebuje wincyj rdzeniuf to 5950x czy 3950x ma sens, tak samo 10400f przecież tak nie odstaje od 3600 żeby 3600 300-400zl był droższy:) już lepiej dołożyć 100zl do 10700f, takie czasy Intel się bardziej opłaca;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...