Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

4 godziny temu, DjXbeat napisał:

Morelowy Alarm Cenowy (morele.net)

Jak by ktoś szukał tanich procesorów Intela ;) 

i9 10900k - 1699zł

i7 10700k - 1399zł

i5 10600KF - 839zł

 

 

Kurna był 9900k za 1339 :( Żebym to ja wiedział :(

 

A w sumie może to i lepiej że przegapiłem - znowu by człowiek siana nawydawał dla +5% wydajności :) Poczekam do 12 gen :)

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Artok napisał:

Dwa dni minęły, 10600K nie został wysłany. 

Dziady prowansalskie wysłały go dwie godziny temu. Tak to jest, jak obsługa magazynu to oddzielny byt, który nie zwraca uwagi na komunikaty ze strony działu obsługi klienta. Ja go odbierał nie będę, niech przezimuje w paczkomacie weekend i do nich wróci. 

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/intel-core-i9-11900kf-osiaga-wysokie-temperatury-na-chlodzeniu-aio-360-mm-parametr-pl2-zblizony-do-core-i9-10900k

 

Czyli do OC 11900k bez porządnego AIO 360 lepiej nie podchodzić, może dlatego więcej niż 8 rdzeni nie ładowali bo już teraz jest na styk z temperaturami

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Czyli do OC 11900k bez porządnego AIO 360 lepiej nie podchodzić, może dlatego więcej niż 8 rdzeni nie ładowali bo już teraz jest na styk z temperaturami

A myślisz, że konkurencja jest chłodniejsza? 

Ryzen 7 5800X bez limitu mocy z chłodzeniem Corsair H115i Pro w teście Cinebench R20 notuje ponad 92C. 

Link to post
Share on other sites

Jakoś 5950x z 16 rdzeniami daję radę ale przecież tu nie temat o AMD, chodziło mi o to. ze widać że przy limicie 250w już nawet aio 360 nie daję rady z 8/16 więc widać że wiećej rdzeni rozbija się też o granicę temperatur, wiec jak ktoś będzie chciał kupić 11900k to musi mieć dobre chłodzenie:)

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, wrobel_krk napisał:

Jakoś 5950x z 16 rdzeniami daję radę 

Daje radę bo ma limit mocy. Bez limitu mocy 5950X z Corsair H115i Pro notuje ponad 100C w Cinebench R20. 

 

11 minut temu, wrobel_krk napisał:

widać że przy limicie 250w już nawet aio 360 nie daję rady z 8/16 więc widać że wiećej rdzeni rozbija się też o granicę temperatur, wiec jak ktoś będzie chciał kupić 11900k to musi mieć dobre chłodzenie:)

Ja bym się wstrzymał z oceną ponieważ może to być próbka inzynieryjna stąd tak wysokie temperatury. 

Mój stockowy i7 10700 4.6Ghz 1.26v czyli de facto 8/16 bez limitu mocy pobiera ~230W a w teście Cinebench r20 notuje 80C na chłodzeniu powietrznym Gelid Phantom za 130zł. 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Tak popatrzyłem na ceny płyt Z590 w pewnym sklepie, to kurczę najbiedniejszy Gigabyte kosztuje dokładnie tyle samo, ile dałem 3 miesiące temu za Z490 Gaming PLUS od MSI. Jak nie dopakują sekcji zasilania to nie wiem, czym usprawiedliwią wzrost ceny.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

Tak popatrzyłem na ceny płyt Z590 w pewnym sklepie, to kurczę najbiedniejszy Gigabyte kosztuje dokładnie tyle samo, ile dałem 3 miesiące temu za Z490 Gaming PLUS od MSI. Jak nie dopakują sekcji zasilania to nie wiem, czym usprawiedliwią wzrost ceny.

Ta najtańsza płyta gigabyta jest lepsza od z490 gaming plus, jedna niewiadoma to jaki ma kodek audio bo nigdzie nie podają. 

  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, DjXbeat napisał:

O tym czy jest lepsza dowiesz się po recenzji i premierze. Teraz nie ma co rzucać osądów ;) 

60A DrMos vs 46A, 12+1 vs 12+1+1, porównywalne radiatory, reszta podzespołów vrm raczej nie może być gorsza bo w z490 Gaming Plus i tak była na tej gorszej stronie. Moje przewidywania są raczej prawdopodobne. W tym względzie z590 gaming x będzie bardziej porównywalny z tomahawkiem i gaming edge niż z gaming plus i a-pro. 

 

Tylko to audio mnie niepokoi. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...