Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

2 godziny temu, janek20 napisał:

Mogliby dać i 16 jajek ale nikt nie chce niskiego zegara i słabego wątka

5950x ma 16 rdzeni, jest szybszy od 10900K zarówno jednowątkowo i wielowątkowo, a przy okazji bierze mniej prądu. No ale faktycznie nie ten segment, intel w tym segmencie już nie istnieje :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Według mnie na chwilę obecną Intel oraz AMD to procesory dla zupełnie innego klienta.

Intel - gracz, człowiek młody którego nie interesuje nic więcej oprócz FPS-ów w grach

AMD - człowiek dojrzalszy, wiedzący czego chce, szukający idealnego kompromisu, taki który komputera używa do pracy a przy okazji do grania.

 

@janek20
"O jeden  most za daleko dla amd a z rocket w grach intel przesunie fps  i tyle z amd"
Tego procka nie ma, są tylko wycieki z próbkami inżynieryjnymi. Zarówno Intel jak i AMD nieraz pokazały że plotki mogą być nic nie warte więc oceny to ja radze pozostawić na moment w którym nowa seria będzie na rynku i będzie to można przetestować.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites



Według mnie na chwilę obecną Intel oraz AMD to procesory dla zupełnie innego klienta.
Intel - gracz, człowiek młody którego nie interesuje nic więcej oprócz FPS-ów w grach
AMD - człowiek dojrzalszy, wiedzący czego chce, szukający idealnego kompromisu, taki który komputera używa do pracy a przy okazji do grania.


Kurczę czasami stwierdzam, że niektórzy powinni za pisanie bajek się wziąć takie historie tworzą. Intel dla młodych a AMD dla dojrzałych? To są jakieś specjalny tryby "grandpa mode" optymaluzowane pod emerytów z którymi AMD zyskuje na wydajności? Nie wiem skąd wy to bierzecie. Przecież to proste jak drut. Jak ktoś potrzebuje platformy do danego zastosowania, to patrzy która jest w jego budżecie najwydajniejsza, lub ma najlepszy stosunek ceny do wydajności i kupuje. To proste jak drut. To nie samochód który inaczej wygląda, czy jest inaczej zestrojony i tym samym dedykowany osobom o danych preferencjach, tylko procek którego nie widać i którego jeżeli nie sprawdzisz w specyfikacji nie jesteś w stanie odróżnić w momencie użytkowania komputera. Nie wiem więc jak niby można uzasadnić to filozoficzne mambo jumbo. Wystarczy, że w sklepach dany model jest przeceniony o 250pln i nagle cała teoria bierze w łeb, bo sytuacja zmienia się o 180*
  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale dzięki temu forum zyje bo zakładają tematy

 

Mam 30 fps w grach choć mam  200 rdzeniowy cpu a kolega 6 i wyższe fps.

Moje cpu load to 2 procent chyba mam uszkodzony komputer bo cpu botelncckiem jest dla karty xd

 

A osoby co poleciły ten sprzęt odpowiadają co może być nie teges :rotfl:

 

Link to post
Share on other sites

Tu akurat polecają to co najlepsze cena/wartość jeszcze w sierpniu nie patrząc na gry 3700x vs 10700k to 3700x + b450 vs 10700k + z490 to było ok 600zl dopłaty do Intela. Teraz można było na promce 10700kf za 1100zl to bym brał 10700k. No ale teraz to z cenami tylko 5600x ma jakiś niewielki sens do 1080p, a tak to wszystko Intel do grania, chyba że ktoś potrzebuje więcej niż 10 rdzeni, to znów poza AMD nie ma alternatywy.

Link to post
Share on other sites

Zrobi się niedługo jeszcze śmieszniejsza sytuacja na rynku Cpu/Mobo:

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/nadchodza_niedobory_i_wzrost_cen_popularnych_plyt_glownych_intela-14582.html

 

Zestaw 10400f + B460 może "nadrobić" do konkurencyjnego R5 3600 + B450 ceną (Intel: tani Cpu + drogą płyta, Amd tania płyta + drogi Cpu). 

 

Link to post
Share on other sites

Chyba już coś się robi na rzeczy. W zeszłym tygodniu, w niedzielę, albo w poniedziałek zamawiałem właśnie zestaw i5 10400 + B460 + RAM. Problem był jedynie z dostępnością płyty głównej, na którą trzeba było czekać tydzień, dopiero dzisiaj jest do odbioru, cała reszta była od ręki. Jak się pytałem o coś innego na B460, to się okazało, że mieli chyba tylko jedną czy dwie sztuki MSI za ok. 500 zł. Moja obecna płyta (Gigabyte Z490M Gaming X) przed świętami była po 649 zł, a teraz jej ceny zaczynają się od 680 zł.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Artok napisał:

Dziś sobie chyba zainstaluję najnowszy BIOS, który wprowadza Resizable BAR na Z490. Zobaczę, czy w Cyberpunku FPS drgnie do góry - jak na razie Veganka dzielnie trzyma 30FPS na wysokich detalach w 2560x1080.

Też to włączyłem ale z tego co czytałem boost możliwy jest chyba tylko na kartach serii RTX30..

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.01.2021 o 16:12, pablo_gda napisał:

Według mnie na chwilę obecną Intel oraz AMD to procesory dla zupełnie innego klienta.

Intel - gracz, człowiek młody którego nie interesuje nic więcej oprócz FPS-ów w grach

AMD - człowiek dojrzalszy, wiedzący czego chce, szukający idealnego kompromisu, taki który komputera używa do pracy a przy okazji do grania.

 

 

 

Dzięki poprawiłeś mi humor :D

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Rebelmind napisał:

700 pln za B460.

Póki co paniki nie ma, na proline dobre B460 od MSI za niecałe 4 stówki można kupić od ręki, co nie znaczy, że za kilka tygodni sytuacja się nie zmieni i może się okazać, że moje 449 złociszy za Torpedę B460 w owocowym sklepie to była "okazja"... Ciekawe czasy nastały.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Player1 napisał:

może się okazać, że moje 449 złociszy za Torpedę B460 w owocowym

Szczerze? Jakbym miał tyle płacić za płytę z zablokowanym wszystkim to bym dołożył do najtańszej Z490. Nie przeszkadza, a może w przyszłości przy wymianie procesora się przydać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...