Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Przecież napisałem to na jakiejś podstawie, a nie na domysłach. Tu chodzi o konkretną grupę osób i nazywającą się "Armia Chrystusa". Dowiedz się, sprawdź kto produkuje i sprzedaje te ich "narzędzia" boskie. Myślę, że kościół nie ma z tym wiele wspólnego, poza tym, że nie potrafi powiedzieć NIE. Ty naprawdę nie widzisz twarzy tych ludzi i ich zachowania? To o nich napisałem..

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Haha, ale epicki roasting XD Podsumowanie tej minutowej myśli jest brutalnie szczere i obnażające prostactwo współczesnych prymitywnych gimbo-ateistów. Współcześni, ograniczeni i cyniczni ludzie, czytając przypowieść o potopie sądzą że autorzy - rzekomo prymitywne pastuchy (widzę od razu projekcję własnych kompleksów w takiej postawie :D) dosłownie sądzili, iż da zbudować się arkę, która może pomieścić parę z każdego gatunku żyjących istot XD Wysublimowanie myśli na poziomie dziecka :)
 

https://youtu.be/6gFjB9FTN58?t=6211

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites

Haha, ale epicki roasting XD Podsumowanie tej minutowej myśli jest brutalnie szczere i obnażające prostactwo współczesnych prymitywnych gimbo-ateistów. Współcześni, ograniczeni i cyniczni ludzie, czytając przypowieść o potopie sądzą że autorzy - rzekomo prymitywne pastuchy (widzę od razu projekcję własnych kompleksów w takiej postawie :D) dosłownie sądzili, iż da zbudować się arkę, która może pomieścić parę z każdego gatunku żyjących istot XD Wysublimowanie myśli na poziomie dziecka :)

 

https://youtu.be/6gFjB9FTN58?t=6211

 

No to właśnie jest prostacka interpretacja przypowieści religijnych. Jak mówimy do debili to zróbmy przypowiastkę dla debili a jak trafi się ktoś inteligentniejszy to wmawiajmy mu, że to metafora i należy szukać głębszej treści. Podczas gdy prawda jest o wiele prostsza ale bolesna. Przypowieści zostały wybrane z setek jeśli nie tysięcy mitów  tak aby jak najłatwiej pozwalały tłumaczyć wszystko wszystkim a jednocześnie zapewniać osiągnięcie naszych celów. Nic w religii "biblijnej" nie jest oryginalne, nic w żadnej z obecnie występujących religii nie jest oryginalne. Kopia, kopii ze zmienionymi nazwami własnymi dostosowana do odbiorcy. 

 

Katolicy w afryce mają ciemnego jezusa i ciemną marię, w ameryce południowej też ciemniejszych, u nas są biali (jezus był polakiem przecież a maria była z częstochowy) a to przecież araby były, przepraszam, żydzi albo palestyńczycy. 

 

Kubuś Puchatek jednak jest lepszy w te klocki.

 

Mit powodzi jest w oryginale sumeryjski bo prawdopodobnie przybyli oni do mezopotamii po tym jak w wyniku podniesienia się poziomu morza ich ojczyzna została zatopiona w zatoce perskiej. Używali zupełnie innego języka niż ludy sąsiadujące i wzięli się prawie znikąd na tym terenie. Zgadza się okres, 6000 pne podniesienie poziomu mórz, sumeryskie miasto Ur datowane na około 4000 pne i wtedy uznawane już za stare. Zdecydowanie wolę takie rozwlekanie mitów niż metaforyczne tłumaczenie zbierania par zwierząt na duży drewniany statek....

z resztą religia sumerów po zmianach została religią religia ludów mezopotamii a ich religia została po zmianach religią żydów a dalej to już wiecie "a talking snake make a lady eat an apple, so we're screwed"

 

A jak ktoś chce wejść do naprawdę głębokiej nory królika to poszukajcie informacji o kulturze Cucuteni-Trypole z obszaru ukrainy, mołdawii, rumunii, która prawdopodobnie jako pierwsza wynalazła koło. 

Dziwi mnie, że dorośli ludzie dają się ciągle tak manipulować, nie potrafią sami myśleć ...

 

 

 

Bo myślenie boli a jak ktoś nam mówi co jest czym i jak żyć to jest łatwiej. No i jeszcze potrzeba należenie do jakiejś wspólnotowy bo zwierzęta stadne. Niektóry nie zasługują na samoświadomość. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 Ty naprawdę nie widzisz twarzy tych ludzi i ich zachowania? To o nich napisałem..

Widzę ich twarze są jak każde inne a zachowanie co w nim nieodpowiedniego? Przynajmniej wyznają jakieś wartości i nie widzę nic w tym złego, za to widzę w tobie mało tolerancji jak na obecne czasy.

 

Chyba się zapiszę

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Pewnie poganiaj statystyki głupoty i zacofania - zaciągnij się.

A ten wasz przywódca, jak wami dowodzi? Jak wydaje wam rozkazy - na piśmie, osobiście, przyszedł kiedyś do oddziału, na kompanię?

 

 

 

XXI wiek, a tu ciągle zakony, krucjaty i inkwizycja. :facepalm:, a jeśli nikt tego nie zatrzyma to już niedługo szafoty i szubienice (na każdym rynku miasta i miasteczka - tak ku uciesze gawiedzi, egzekucje w każdy wtorek i czwartek, wstęp wolny, piwko i kiełbaski w ogródkach nieopodal ...)

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cóż, mogę ci tylko życzyć, aby twoje dzieci (lub bliscy) kiedyś miały normalne myślenie i tacy jak wy (a może i ty sam) będziesz musiał pod przymusem grupy wymierzyć im sprawiedliwość. Oby wtedy dotarło do ciebie w czym siedzisz i jak to działa.

 

Nie pozdrawiam i bez odbioru.

Link to post
Share on other sites

Ja mam normalne myślenie, urodziłem się w Polsce wyznaje wartości jakie są w moim kraju i  rodzinie od pokoleń, szanuje je i pielęgnuje, staram się je przekazać dalej moim dzieciom,  proszę nie siej herezji nie strasz bo nikt nikomu nie musi żadnej sprawiedliwości wymierzać, takie straszenie jest śmieszne i słyszę je od lat od ludzi słabych.

Link to post
Share on other sites

Gość po przejściach, który twierdzi, że Bóg go dotknął, Bóg go prowadzi i Bóg zapewnił zwycięstwo Sobieskiemu 100lat temu chce adoptować wszystkich trzeźwo myślących, bo są zmanipulowani. Ja pitole, wymiękłem.

 

Masa ludzi ma problem z zupełnie normalnym faktem, że świat się zmienia. Jedne wartości tracą na znaczeniu, a w ich miejsce pojawiają się inne.

Link to post
Share on other sites

Nie miałeś w życiu żadnych przejść, fakt może jesteś małolat wszystko przed tobą. Co innego powiedział o Sobieskim.

Świat się zmienia prawda, jeżeli dla ciebie pewne wartości tracą na znaczeniu i szybko łapiesz nowe to twój problem.

 

jarrino to nie chodzi o to że we wszystkim musi uczestniczyć kościół, kościół dla mnie to też wartość związana z tym w co wierzę.

Pomijając wiarę i rozmawiać jak o instytucji, historii pewnie w bardzo wielu sprawach bym się z tobą zgodził.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przynajmniej wyznają jakieś wartości
 ISIS też wyznaje jakieś wartości. Scjentolodzy czy pastafarianie również wyznają jakieś wartości. Problem zaczyna się kiedy ktoś zaczyna siłą te swoje wartości narzucać innym ludziom. Zastanówmy się czemu chrześcijaństwo i muzułmanizm są obecnie największymi religiami na świecie. Obydwie te religie mówią o nawracaniu i zabijaniu niewiernych (tu bardziej stary testament ale mimo wszystko), a fanatyków którzy traktują to śmiertelnie poważnie nie brakuje. 

 

 

Najkrócej o mnie, wiarę szanuję, kościoła nie cierpię...

Mam podobnie, pochodzę z religijnej rodziny i szanuję zarówno wierzących jak i ateistów. Każdy może sobie wierzyć w co tylko chce, na tym polega wolna wola. Z jednej strony chrześcijaństwo jest fundamentem europejskiej kultury i nie można tego tak z dnia na dzień wszystkiego odrzucić. Z drugiej kościół ma bardzo dużo na sumieniu i jako organizacja jest zdyskredytkowany i skompromitowany u zbyt wielu osób.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 U nas widzę ze problem polega na tym ze pewne środowiska próbują narzucić żeby zrezygnować z wartości które są naszym fundamentem. Wczoraj byłem na wywiadówce u syna w liceum 2 klasa, sporo papierów do podpisania kto wyraża zgodę na lekcje religii, etyki, nauczanie w rodzinie. Wychowawczyni wcześniej rozmawiała z uczniami  żeby nie było tak że to rodzice narzucają uczniom kto ma na co uczęszczać. Na 35 uczniów w klasie 34 wyraziło chęć uczęszczania na religie, żadna na lekcje etyki i nauczania w rodzinie. Lekcje religii są albo pierwsze albo ostatnie tak żeby ten kto nie uczęszcza mógł przyjechać później albo kończyć wcześniej.

W  klasach równoległych podobnie :D

Link to post
Share on other sites

Ja pierniczę, ale Ty jesteś naiwny. Wiesz dlaczego większość rodziców zapisało dzieci na religię? Nie dlatego, że podzielają twoje zdanie tylko temu by potem im dzieci takich rodziców jak Ty nie dokuczały i by im było łatwiej żyć w takim kraju jak Polska. Nie dlatego, że są wierzący tylko dlatego by mieć święty spokój. 

Zresztą tacy ludzie jak Ty za przeproszeniem "wycierają sobie mordy" Chrystusem, a przecież Chrystus uczył by kochać każdego bliźniego jak siebie samego, nawet jeżeli ma inne poglądy. Chrystus nie uczył nienawidzieć innych, nie uczył dzielić ludzi na lepszych i gorszych, sam stwierdził, że trzeba nadstawiać drugi policzek a nie bić. A przede wszystkim uczył wybaczać czego ani Ty ani ta banda nazywająca się Żołnierzami Chrystusa nie umiecie  zupełnie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie kiedyś pewne rzeczy związane z wiarą były prostsze. Jak ktoś chciał, żeby jego dziecko chodziło na religię, to je zapisywał u księdza i dziecko chodziło na plebanię do sali katechetycznej. I komu to przeszkadzało ? Mnie nie...Wśród osób wierzących, jak i ateistów, są ludzie dobrzy i źli. Podejdźmy do tego statystycznie, to zobaczymy, że ludzi złych, jest więcej po stronie katolików, ponieważ jest ich po prostu ilościowo więcej. Katolicy, tzn. ochrzczeni i figurujący w księgach kościoła. I to w sporym procencie jedyny dowód, że to katolik, który kościół zna tylko ze ślubów i pogrzebów...

Link to post
Share on other sites

A kto powiedział, że byłam dojeżdżana? Oj, ale jesteś śmieszny, typowe myślenie takiego typu człowieka  :rotfl: Widać, że jesteś "pan stereotyp". Mogę Cię zapewnić, że u mnie na lekcje religii nie chodziło się z powodów wiary tylko temu, że była ona była między innymi lekcjami. Jeżeli myślisz, że bicie kogoś kto ma tęczową flagę i mówienie mu, że jest chory spowoduje, że znajdziesz się w Niebie i że będziesz doceniony przez Boga to się bardzo mylisz. 

Link to post
Share on other sites

Teraz  piszesz o tęczowych, przytaczasz o nadstawianiu policzka gdzie to było pisane bardzo dawno temu dla ludzi bardzo prostych żeby potrafili zrozumieć, ale widać dzisiaj nawet ty tego nie ogarniasz, więc lepiej pisz o tym o czym masz pojecie.

 

jarrino tez uczęszczałem na katechezę do kościoła, miejmy pretensję do Mazowieckiego i do kolejnych rządów że nie potrafią tego zmienić, tez od dawna jestem za tym żeby to wyglądało jak wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...