Skocz do zawartości

Temat o religii - za/przeciw - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

 

Teraz  piszesz o tęczowych, przytaczasz o nadstawianiu policzka gdzie to było pisane bardzo dawno temu dla ludzi bardzo prostych żeby potrafili zrozumieć, ale widać dzisiaj nawet ty tego nie ogarniasz, więc lepiej pisz o tym o czym masz pojecie
 

Czyli teraz nauki chrystusowe są niemodne? Coraz ciekawszych rzeczy się dowiaduje. Jak widać, ktoś tu mocno wybiórczo stosuje się do nauk Jezusa.

Moje zdanie na temat religii jest jedno, ktoś chce wierzyć niech wierzy, ktoś nie chce niech nie wierzy, ale niech nikt nie ocenia kogoś z tego powodu, że jest gorszy i niech nie narzuca swojego zdania innym. Chrystus uczył kochać i wybaczać innym więc jak ktoś jest naprawdę wierzący powinien się do tego stosować, a nie wykorzystywać religię do tego by mieć kolejny powód by kogoś nienawidzieć i uważać za gorszego/chorego na umyśle. 

Link to post
Share on other sites

Ja gdzieś w podejściu do instytucji kościoła jestem po środku. Wierzę w Boga, ale mijam księdza z daleka.

 

Coś wam powiem, na religię miałem daleko przez ruchliwa ulice ze 3 kilometry.

 

I kuźwa nie chce by moje 7 letnie dziecko szło tą ulicą bo wy gamonie nie chcecie religi w szkole.

Dziękuję, dobranoc.

 

I wbrew mojej wierze policzka nie nadstawkę, tylko tym z PO i LGBT przywalę aż zatrzeszczy jak w moje życie będą włazić z butami.

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Ja to nie wiem o czym ty piszesz, starasz się zabłysnąć ale ci nie idzie ;)

Czemu mnie to nie dziwi, że jak się pisze o tym, że Jezus nauczał by kochać bliźnich i im wybaczać osoby uważające się za bardzo wierzące udają, że nie wiedzą o co chodzi bądź tego nie widzą? To jest dopiero hipokryzja! 

Ja gdzieś w podejściu do instytucji kościoła jestem po środku. Wierzę w Boga, ale mijam księdza z daleka. Coś wam powiem, na religię miałem daleko przez ruchliwa ulice ze 3 kilometry. I kuźwa nie chce by moje 7 letnie dziecko szło tą ulicą bo wy gamonie nie chcecie religi w szkole. Dziękuję, dobranoc. I wbrew mojej wierze policzka nie nadstawkę, tylko tym z PO i LGBT przywalę aż zatrzeszczy jak w moje życie będą włazić z butami.

A dlaczego obrażasz innych? Czy widzisz by ktoś tu nazywał gamoniem kogoś? Szkoła powinna być apolityczna, areligijna, ma się skupić na nauczaniu dzieci różnych przedmiotów. PO i LGBT Ci nie wejdzie z butami w życie bo już inna partia polityczna się tu zadomowiła. 

Link to post
Share on other sites

Czemu mnie to nie dziwi, że jak się pisze o tym, że Jezus nauczał by kochać bliźnich i im wybaczać osoby uważające się za bardzo wierzące udają, że nie wiedzą o co chodzi bądź tego nie widzą? To jest dopiero hipokryzja! 

A dlaczego obrażasz innych? Czy widzisz by ktoś tu nazywał gamoniem kogoś? Szkoła powinna być apolityczna, areligijna, ma się skupić na nauczaniu dzieci różnych przedmiotów. PO i LGBT Ci nie wejdzie z butami w życie bo już inna partia polityczna się tu zadomowiła. 

Wybierasz slogany o których nie masz pojęcia, widać masz strasznie małą wiedzę na ten temat, twoja edukacja na ten temat jest na poziomie przedszkola więc sama rozumiesz.

 

Nazywa rzeczy po imieniu i tak trzeba ;)

Link to post
Share on other sites

Od rzucania sloganami to są tu inne osoby. Bardzo smutne jest to, że część osób wykorzystuje swoją religię jako pretekst do tego nienawidzić innych, by komuś wmówić, że jest gorszy. A potem wielkie zdziwko, że ludzie odchodzą od kościoła. Nie tak Chrystus nauczał. Zresztą Papież Franciszek sam jest przeciwny takiemu zachowaniu, nienawiści ze względu na orientację seksualną, kolor skóry itd pod pretekstem obrony Boga. Bóg jest wszechmocny i sam się obroni, o czym zresztą jest w Piśmie Świętym. I właśnie, Pismo Święte to nie tylko Stary Testament.

Link to post
Share on other sites

 

 

Bardzo smutne jest to, że część osób wykorzystuje swoją religię jako pretekst do tego nienawidzić innych

Mentalne średniowiecze, nic nie poradzisz. Pisałem o tym w ostatnim poście, albo nawracanie siłą albo śmierć niewiernym. Gdyby nie religia to być może byśmy już byli na etapie kolonizacji układu słonecznego.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że kościół jest najdłużej istniejącą instytucją na ziemi, czyni tak samo dużo dobra, jak i zła. Trudno jest dziś jednoznacznie określić, czego więcej. Pisząc "kościół" mam oczywiście na myśli ludzi z nim związanych w jakikolwiek sposób...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No niestety kościół całe życie bogacił się na ciemnocie. Płacili daniny za życie wieczne, odpuszczenie grzechów i różne inne gorsze kwestie, typu wojny pod pozorem nawracania.

Ale należy oddzielić Boga i kościół, bo kościół to tylko ludzie, jeden uczciwy, czterech oszustów.

 

Fakt faktem że jestem wyznawcą starego testamentu bo mi bardziej pasi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I kuźwa nie chce by moje 7 letnie dziecko szło tą ulicą bo wy gamonie nie chcecie religi w szkole

 

No niestety kościół całe życie bogacił się na ciemnocie.

Samozaoranie LVL Expert...

 

 

 

Chyba się zapiszę

 

 

XXI wiek, a tu ciągle zakony, krucjaty i inkwizycja.

Myślałem, że gorzej być nie może... a tu taka niespodzianka.

 

 

 

U nas widzę ze problem polega na tym ze pewne środowiska próbują narzucić żeby zrezygnować z wartości które są naszym fundamentem

Jakim fundamentem? Naszym fundamentem był poganizm.

 

 

 

bo jak na razie to widzę gdzie was ten postęp zaprowadza :D

Boli Cie postęp? Wyrzuć komputer, smartfona, odrzuć pomoc lekarską, itp. Zobacz gdzie Cie to zaprowadzi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
"TE CYTATY DAJĄ DUŻO DO MYŚLENIA: "Jeśli nie zwalczymy tej plagi, pozwolimy na zagładę naszego Narodu”.

„Ten grzech jest jak nowotwór na duchu i ciele Narodu (...), zapewnia sobie drogę rozsiewu poprzez deprawację i uwodzenie innych w krąg swoich anomalii”.

Oba cytaty mówią o homoseksualizmie. Pierwszy to słowa Heinricha Himmlera, szefa SS, organizatora eksterminacji homoseksualistów w III Rzeszy.

Drugi cytat pochodzi z wypowiedzi dr. hab. Andrzeja Lewandowicza, a zaczerpnięty został z Radia Maryja - jednej z najpotężniejszych, ściśle związanych z obecną władzą opiniotwórczych instytucji w Polsce.

Podobnych wypowiedzi i wezwań do działań przeciwko mniejszościom seksualnym można by wypisać setki - zarówno autorstwa nazistów, jak i ludzi dzisiejszej polskiej prawicy."

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@AudiAWX Aż muszę spytać, skoro jest Ci po drodze ze Starym Testamentem rozumiem, że bijesz swoją żonę i dzieci aby wymusić na nich posłuszeństwo bo tak tam jest napisane? I że każdego nieheterokatolika straszysz ogniem piekielnym?

Link to post
Share on other sites

Boli Cie postęp? Wyrzuć komputer, smartfona, odrzuć pomoc lekarską, itp. Zobacz gdzie Cie to zaprowadzi.

 

Raczej miałem na myśli wpływ na ekosystem, wyczerpywanie zasobów paliw kopalnych, zanieczyszczenie środowiska, gazy cieplarniane, powolne samozaoranie itd; a ty walisz starym tekstem :)

 

edit;

żyłem w czasach gdzie nie było dinozaurów, smartfonów, komputera w domu, internetu, wspominam te czasy bardzo dobrze.

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Można być katolikiem i widzieć wady i zalety instytucji kościelnej.

Wy widzicie same wady. A ja się staram żeby mi jakoś środkiem wychodziło. Natomiast fakt że stąpają po cienkim lodzie.

Jeżeli na przykład kościół jest jedynym czymś co nie pozwoli adoptować dzieci osobom tej samej płci, to jestem za. Koniec kropka.

 

Link to post
Share on other sites
Można być katolikiem i widzieć wady i zalety instytucji kościelnej. Wy widzicie same wady. A ja się staram żeby mi jakoś środkiem wychodziło. Natomiast fakt że stąpają po cienkim lodzie.Jeżeli na przykład kościół jest jedynym czymś co nie pozwoli adoptować dzieci osobom tej samej płci, to jestem za. Koniec kropka.

Jestem agnostykiem. Polecam wszystkim film „Hail Satan” 2019. Super dokument potwierdzający Twoje słowa

Moon

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Z tym narzucaniem to jest tak, że mam dziecko 3letnie w przedszkolu i też wyrażam zgodę albo nie na uczestnictwo w religii. Tylko, że tu nie ma pierwszych albo ostatnich zajęć. Więc nawet jak nie wyrazilem zgody to siedzi w sali podczas religii....Będzie fajne nastepne spotkanie z rodzicami.

Link to post
Share on other sites

To fakt że powinni religię ustawiać jako pierwszą lub ostatnią lekcję.

A jak to niby wyobrażasz to sobie w przedszkolu?

 

Religia powinna być przy kościele, szkoła jest świecka a nie wyznaniowa. Nie ma w niej miejsca na religie, krzyżyki, gwiazdy i inne gusła. 

 

Etykę powinni mieć wszyscy, tak jak ekonomie, od początku.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie miałeś w życiu żadnych przejść, fakt może jesteś małolat wszystko przed tobą.

 

Rzadko się ostatnio udzielam, ale kuźwa serio? 

 

Jarek to wiekowo i życiowo jeden z bardziej doświadczonych użytkowników forum. Litości. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...