Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja pchalem w Oplot cordiala 2xx(juz nie pamiętam dokładnie tych cyferek. Wszedł ładnie razem z izolacja. Dla mnie nic nie wygląda gorzej niż luźne żyły w oplocie Oplot jest wioski pomarszczony dla mnie to estetycznie nie wygląda. Już plecionka IMO się lepiej prezetuje

Link to post
Share on other sites

Plecionka jest ładna, aje jej dobre wykonanie strasznie czasochłonne. Wszystko zależy od tego, jaki mamy kabel i czego oczekujemy. Ja po prostu chciałem go wymienić za pomocą dostępnych materiałów. Wiadomo, że lepiej aby kabel optymalnie wypełniał oplot, ale przy 4 żyłowych zdjęcie izolacji staje się niezbędne. Ty black55 pewnie używasz 2 żyłowego Cordiala i tam ten kabel jest znacznie cieńszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Somic V2 po recablingu 

 

http://i.imgur.com/Y3O8dUY.jpg

 

Użyłem Canare Starquad l-4e5c oraz oplotu Nylon Soft 4mm B-RED STRIPE.

 

Generalnie jestem... niezadowolony...

Sporo nerwów straciłem przy tym zabiegu, a najbardziej irytowało mnie schludne zrobienie splittera, niestety wyszła kupa, jak widać.

 

http://i.imgur.com/bjoMQ1M.jpg

 

Poza tym jeżeli chodzi o poprawę brzmienia to takowej raczej nie uświadczyłem, jest ona raczej bardzo minimalna. 

 

Jednak nie na to liczyłem, głownie robiłem recabling pod kontem wygody (kabel był zbyt długi) i estetyki, wyszło co najwyżej średnio niestety  :(

 

http://i.imgur.com/INHYQK7.jpg

 

http://i.imgur.com/a10Q6n7.jpg

 

http://i.imgur.com/inMfs4Y.jpg

 

Zamierzam kupić jeszcze trochę koszulki termokurczliwej, może jakieś lepszej jakościowo.

Wytnę "spliter" i najpierw nałożę jakąś sztywną rurkę o średnicy minimalnie większej od przewodów i dopiero na to termokurczkę.

Link to post
Share on other sites

Robiąc spliter łączenie kabli zrób każdego na innej długości żeby mały na mijanke możesz zależeć to poxilina czy pochodną ulepic ładny spliter na tym wszystkim potem polarowa pilniczkiem i na wszystko termokurcza założyć jak posiedzieć to powinien wyjść nie większy niż 3cm na długość a przy cierpliwości nawet mniejszy ew gotowy spliter zamówić sobie

Link to post
Share on other sites

Chciałem kupić gotowy ale na audeos kosztuje 20 zł  :/

Opcja z poxiliną też ciekawa, musiał bym zakombinować ale chyba lepiej by było dać trochę poxiliny, na to jakąś twardą rurkę (nawet od słomki do napojów) tak żeby wszystko wyglądało ładnie i równo i dopiero na to termokurczkę.

Link to post
Share on other sites

To jest luźny wątek o audio, no to się dopiszę.

Za forumowymi radami zakupiłem smsl m3 + Encore Rockmaster OE i wsiąkłem...

Miałem jeszcze kupować głośniki, ale na razie się wstrzymuję - będą bez kombinowania Edki 1600 lub 2600 jak kasa pozwoli.

Tymczasem jadą do mnie Superluxy HD 681 Evo MK2 i poważnie zastanawiam się nad zakupem kolejnych zamkniętych słuchawek - ale to już po odsłuchu.

Będę wybierał z:

- Beyerdynamic DT770 250Ohm (z tego co wiem m3 spokojnie je napędzi)

- Brainwavz HM5

- Soundmagic HP150 (te pożyczam na kilka dni od kumpla - zobaczymy jak się zgra z M3)

- AKG K550

 

To tyle, chciałem się tylko wyżalić że wpadłem w kolejne kosztowne hobby - jak żyć?:)

Link to post
Share on other sites

@bleck55

powiedz mi jak porównujesz komfort  tych ts-671 np do hd330 ? miałem kiedyś 330 ale sprzedałem koledze : ))

biorę pod uwagę TS662 dlatego pytam : )

 

ps. posluchajcie jak to pięknie brzmi na Waszych słuchawkach oh oh :D

https://open.spotify.com/track/7AsRAjp13OTva5JdDWCBn1
 

Edytowane przez pawellaby
Link to post
Share on other sites

nie jestem  w stanie myszką trafić jak na głosnikach leci muza :D 

co do hd 330 to moje już można by nazwać w sumie inaczej pełen recabling jest zrobiony pady od hm5 założone i popodowane muszle w środku tak że to już całkiem inne słuchawki wygodne miło grajac.
ts-617 to najwygodniejsze szłuchawy jakie miałem dt990 są zraz za nimi co do ts662 to czemu sie nimi zainteresowałeś nie widzałem nigdzie jakiś ogromnych zachwytu nad nimi swego czasu wisiały na olx za jakieś smieszne piniądze prawie nowe 

Link to post
Share on other sites

 

 

poważnie zastanawiam się nad zakupem kolejnych zamkniętych słuchawek - ale to już po odsłuchu. Będę wybierał z: - Beyerdynamic DT770 250Ohm (z tego co wiem m3 spokojnie je napędzi)

 

Spokojnie ich nie napędzi HTC M7, M8 i M9. Nawet po dodaniu do nich FiiO E6 nie wypływa wszystko z nich co ma wypłynąć.

 

Najbezpieczniej było by tutaj kupić K550 - one już grają o wiele lepiej z przenośnego sprzętu ale za to są delikatne w brzmieniu. Tutaj już ten sam FiiO E6 daje dużo dobrego i chyba barwowo daje radę wydobyć z nich dużo jak nie wszystko.

 

Jakiego brzmienia szukasz w ogóle?

Link to post
Share on other sites

Brzmienia szukam raczej neutralnego z tendencją do ciepła, delikatna V też nie przeszkadza - szukam przede wszystkim wygody i w miarę możliwości izolacji - koniecznie konstrukcja zamknięta. Aktualnie testuję Soundmagic HP150 i jak dla mnie grają bardzo przyjemnie, ale mają dość płytkie nausznice i mały docisk do głowy.

Słuchawki u mnie nie będą grały z niczego przenośnego, tylko stacjonarnie z S.M.S.L. M3.

Wstępnie na placu boju zostały:

Brainwavz HM5 (do nich mi najbliżej)

DT 770pro

K550

Link to post
Share on other sites

HM5 zawsze mi się wydawały nieco nudne, równe. Miałem je chyba 3-4 razy i za każdym razem sprzedawałem. Ja jednak wolę jakąś lekką V-kę, coś bardziej energicznego z zaznaczoną górą, ale bez cięcia po uszach.

 

Z zamkniętych SOMiC V1 mi bardzo podpasowały, taka lepsza wersja Pro80, bo bez ostrości i z lepszym dołem.

 

Z M3 każde z wymienionych powinny jakoś zagrać.

 

Kiedyś miałem miesięczne K551 i bardziej mi pasowały niż K550, przez to, że K551 były nieco mniej równe. Z tym, że rok temu można było kupić je poniżej 400zł, tzn. ja kupiłem miesięczne za 390zł.

 

Tak prawdę mówiąc każde z wymienionych mogą się spodobać, bo wśród wymienionych słabych słuchawek nie ma. 

Link to post
Share on other sites

Dotarły do mnie HM5.

Brzmienie opisywane jako neutralne, ale wg mnie takie nie jest.

Porównałem sobie mając na stole HP150, Rockmaster OE i HM5.

Rockmastery mają dużo basu, trochę cofniętą średnicę i IMHO braki (niewielkie) w górnym paśmie - na 'welurowych' padach.

HP150 mają mniej basu, cofniętą średnicę, za to wyraźną i szczegółową górę

HM5 jak dla mnie brzmią najlepiej z tych 3 par słuchawek. Dość mocny bas (mniej niż Rockmastery, więcej niż HP150), wyraźną i nasyconą średnicę i bardzo fajną górę - IMHO dobrze zrobiłem kupując te słuchawki. Bardzo mi pasują brzmieniowo z SMSL M3 i są mega wygodne.

 

Dla testu założyłem pady od HM5 na Rockmastery - nie róbcie tego, poczułem się jak w studni :)

Takie połączenie będzie idealne dla osób, które słuchają tylko subwooferów xD

 

Rockmastery po miesiącu używania wg mnie zasługują na polecenie, bardzo dobre słuchawki w tej cenie - tylko na welurowych padach. Na skóropodobnych mają zdecydowanie za dużo basu.

 

Jeszcze pytanie z innej beczki. Warto kupić pady extra soft do HM5? Z tego co czytałem są ciut grubsze niż stockowe i jeszcze wygodniejsze ze względu na 'memory foam'. Nie są specjalnie drogie i jeśli warto to bym sobie zamówił, szczególnie że HM5 zostaną ze mną na dłużej.

Edytowane przez KoleC
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...