Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym, aby ten temat służył tym, którzy chcą podzielić się spostrzeżeniami na temat różnorakich sprzętów audio. Ma na celu skompresowanie wartościowej treści w jednym temacie. Wszelkie posty typu "co polecasz do 100,200, xxx zł" oraz inne głupie pytanie, na które odpowiedzi można szukać gdzie indziej będę starał się aktywnie unieszkodliwiać :) Także zapraszam wszystkich, którzy chcą coś wnieść do tematu i podzielić się opisem najnowszej zdobyczy, spostrzeżeniami z odsłuchów.


No to będę pierwszy :D

 

Niedawno dotarł do mnie słuchawki Meze 99 Classics. Produkowane przez manufakturę rumuńską.

 

Wykonanie słuchawek naprawdę zasługuje na uznanie, mają świetny wygląd, a oprócz drewna i metalu próżno szukać innych tańszych surowców. Mogę dodać, że na żywo wydają się mniejsze niż na zdjęciach :)

 

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/gallery_32061_642_582842.jpeg

 

 

 

Nausznice wykonane ze skóry proteinowej, co jest w sumie ok, bo są miękkie i wygodne, ale te słuchawki aż proszą się, aby to była prawdziwa skóra. Metalowe łączniki również prezentują się okazale i nadają słuchawkom niecodzienny wygląd.

 

 

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/gallery_32061_642_633017.jpeg

 

 

 

W muszlach całkiem nieźle wkomponowano gniazda jack 3,5mm, jak widać kable są odpinane.

 

 

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/gallery_32061_642_1971188.jpg

 

 

 

Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie etui, gdyż jest bardzo poręczne, a do niego dostajemy dodatkowe materiałowe opakowanie z którego, jak widać mogą skorzystać inne nasze słuchawki :)

 

 

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/gallery_32061_642_2492989.jpg

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/sml_gallery_32061_642_4682.jpeg

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/med_gallery_32061_642_1135137.jpeg

 

 

 

Prawdopodobnie jednak nikt nie wchodzi tutaj, aby oglądać zdjęcia, bo tych w sieci jest sporo :)

 

Słuchawki na głowie trzymają się pewnie i całe ucho mieści się wewnątrz, ale pady dotykają małżowin. Nie mają silnego ścisku, komfort noszenia jest naprawdę dobry.

 

Jak te słuchawki grają?

 

Grają bardzo dobrze :P Ich brzmienie jest odmienne od tego, co prezentują moje pozostałe słuchawki. Mimo, że to konstrukcja zamknięta i dość dobrze izolująca to potrafią zagrać dość szeroko, a określenie ich brzmienia przez Fatso z mp3store, jako "duży dźwięk" bardzo mi tutaj pasuje.

 

To słuchawki o dociążonym brzmieniu, uświadczymy w nich spore ilości basu. Początkowo mi to przeszkadzało, ale już po krótkim odsłuchu Meze, gdy założyłem R70x czy DT990Pro to zrozumiałem czemu tak jest.

 

Meze 99 to słuchawki, które dają bardzo dużo przyjemności z odsłuchu. Nie są nastawione na analityczność, techniczność czy też precyzję dźwięku z nich po prostu płyną emocje. Góra oraz średnica wcale nie są daleko za niskimi częstotliwościami, nie można mówić tutaj o braku góry czy wycięciu średnicy, to bardzo naturalne słuchawki ze świetnym basem, który ma zejście i jest odpowiednio mięsny :D Słuchawki te potrafią oddać detale i nie mogę im wiele zarzucić. Są bardzo skuteczne i obecnie świetnie mi grają z Xduoo X2 :D

 

Słuchawki trochę kosztują, ale nadrabiają wyglądem, dźwiękiem, całokształtem.

 

Niestety nie są idealne (nic nie jest) i dnia wczorajszego niedługo po otwarciu i posłuchaniu zauważyłem, że nausznica od wewnętrznej strony nieco się podwinęła i skórkowy pierścień nieco wystawał. Włożyć się tego z powrotem nie dało, więc zdjąłem nausznicę i w tym momencie rozleciała mi się w rękach. Oczywiście podjąłem skuteczną próbę naprawy, ale zgłosiłem ten fakt Meze. Już dzisiaj została do mnie wysłana nowa para padów :) Te obecne po naprawie nie różnią się od nowych, więc wyszło na to, że będę miał 2 pary :)

 

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/med_gallery_32061_642_876533.jpg

 

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/gallery_32061_642_2496782.jpg

 

Pad się rozleciał, bo zwyczajnie puścił klei, który łączył owalny pierścień nadający kształt oraz skórkowy kołnierz, co widać na powyższym zdjęciu rozwiniętego pada bez gąbki. Włożyłem gąbkę z powrotem i nawinąłem skórkowy materiał :) Drugie zdjęcie od góry ukazuje, jak wygląda on dzisiaj :)

 

Szybka obsługa jednak zasługuje na pochwałę.

 

Na razie jestem ze słuchawek zadowolony, ale kto wie, jak długo ze mną zostaną :)

Edytowane przez FeX
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Słuchawki naprawdę udane, jeszcze Fostexy TH-X00 mi chodzą po głowie, ale ciężko je będzie zdobyć w dobrych piniondzach, bo trzeba będzie koło tych 2k się zakręcić, a mi się to w ogóle nie uśmiecha.

 

Te dwie pary chyba najbardziej mnie ciekawiły z zamkniętych konstrukcji ostatnio.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Teraz jeszcze Fostex wypuścił TH-610, ciekawe, jak je wycenią.

 

Nie rozumiem dlaczego tak niewiele dzieje się w budżecie do 1000zł. Meze też są ponad, mimo, że mi udało się je kupić poniżej tej magicznej granicy. Wszystkie najciekawsze modele słuchawek ostatnio to budżet ponad 2000zł, tylko Rockmaster Encore przełamał ten trend w sumie.

__________________________________________________________________________

 

Co Wy na to? :)

 

Meze 99 Classics vs Sennheiser MOE2


https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/16/aacfd7873d39044f46ed4d8813d61e2b.jpg


https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/16/ef1fdf84827d1f324d1ff0856c507662.jpg

 

__________________________________________________________________________

 

Trochę smutno, że piszę tutaj sam do siebie :P

 

Coś więcej o porównaniu.

 

Byłem bardzo ciekaw, co pokażą Momentum Over-Ear 2 wobec nowości jaką niewątpliwie są słuchawki Meze 99 Classics.
 
Jeśli chodzi o jakość wykonania to muszę przyznać Momentum są świetnie wykonane, jak przystało na model premium. Bardzo dobrej jakości pady, mięciutkie i bardzo wygodne, precyzyjny system składania i dbałość o detale. Dźwiękowo przyznam jestem lekko zawiedziony, ale ze względu na to, że wolę słuchawki bardziej efektowne, nieco jaśniejsze. Wydają się grać w miarę równo z niezłym basem, który ma dobrą kontrolę. Tylko no właśnie w porównaniu do Meze to one są po prostu nudne. Grają mi dość podobnie do HM5. Dla mnie to takie całkiem niezłe, ale zwyczajne granie, które można osiągnąć tańszymi słuchawkami.
 
Meze dają więcej powera, energii aż nią kipią. To słuchawki typowo przeznaczone do wyciągania funu ze wszystkiego. Meze oferują więcej basu oraz góry, średnica chyba lekko wycofana. Wydają się być bardziej detaliczne i szczegółowe.
Budowa to jak widać, drewno, metal, skóra proteinowa (pady). Są nieźle wykonane, ale nie sprawiają tak dobrego wrażenia, jak na zdjęciach. Pady mogłyby być jednak większe, chodzi tutaj o miejsce na ucho, można było zwyczajnie zwęzić ściankę padów. Czy się komuś spodobają to rzecz gustu, ale nie można im odmówić niecodziennej stylistyki. Meze grają dosłownie z kartofla, czy to odtwarzacz, czy telefon czy stacjonarne klocki.
 
Dla mnie zwycięzca w kategorii dźwięku to bezsprzecznie Meze, chętnie bym zamienił ich pady na te z Momentum, bo wtedy pozbywamy się najsłabszego ogniwa. W każdym razie energia i moc Meze, może w dłuższym czasie nieco męczyć. Według mnie są idealne na 1-2 może 3h, ale potem już pady dają się we znaki. Jednak te 2-3h spędzimy na prawde przyjemnie. Momentum są lepiej wykonane, bardziej pancerne, dźwięk jest bardziej stonowany i spokojny, dzięki czemu nadają się do dłuższych odsłuchów, nie męczą przekazem.
 
Dzisiaj Momentumy odesłałem wraz z Meze do znajomego, ciekawe, co on sam ma do powiedzenia :)
Edytowane przez FeX
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Taki tekst pisze się w locie, a recenzje, które pisałem zajmowały mi kilkadziesiąt razy więcej czasu :) Wolę pisać mniej, a częściej, bo w sumie najważniejsze informacje zawarte, a nawet gdybym napisał o dźwięku na 10 stron to i tak bez odsłuchu nie będziesz wiedział, co i jak gra.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i po czterech miesiącach zauważyłem pęknięcie w moich Focal Spirit Classic :o Idzie na reklamacje, z tego co czytałem to powinni wymienić na nówki sztuki. Ale się zastanawiam czy wracać do tych przecudownych słuchawek czy iść tropem FeXa i za każdym razem próbować czegoś nowego  :menda: Myślałem nad czymś otwartym, jednak bardziej wygodnym i trochę jaśniejszym. Są jakieś ciekawe propozycje do, powiedzmy, 1200zł?

Link to post
Share on other sites

Aj, zrobiłem z tego nowy dział jakie słuchawki polecacie :/

No nieważne. Jak już tu jestem podzielę się wrażeniami na temat tych Focali. O Dźwięku nie będę się rozpisywał, wszystko co ludzie piszą w recenzjach to prawda - cudo! <3

 

Ale mam parę zastrzeżeń do budowy i wygody, których nie znalazłem na większości recenzji.

Pałąk to dla mnie zagadka. Czuć, że w środku jest porządny kawałek metalu, a pomiędzy nim a skórą jest trochę pianki, czy co oni tam wsadzają dla wygody. Od góry, części zewnętrznej, której nie dotyka głowa jest tej gąbki całkiem sporo - powiedzmy ze 3mm, wystarczająco. Ale od wewnętrznej strony mam wrażenie, jakby tej gąbki w ogóle nie było. Po paru godzinach słuchania to trochę daje się we znaki, ale wystarczy lekko przesunąć słuchawki na inną część głowy i jest ok 8-)

 

Od początku raz na jakiś czas skrzypiała lewa słuchawka - miałem wrażenie, że to błąd konstrukcyjny i że metalowe elementy o siebie trą, przez co powstaje nieprzyjemny pisk. Ale teraz tak sobie myślę, że to pęknięcie mogło być od początku i go nie zauważyłem :o Dlatego dziwiło mnie, że nikt się na to nie skarży w internecie. Było to na tyle mało uciążliwe, że nie miałem potrzeby wysyłać ich na gwarancje z tego powodu.

 

Poza tym to, co ludzie zauważali - słuchawki mocno naciskają na głowę, pady są minimalnie za małe, aby zmieścić w nich całe uszy. Czy to przeszkadza? Dopiero po 3h słuchania bez przerwy.

Edytowane przez Drzewo97
Link to post
Share on other sites

też ją miałem ,na pewno są gorsze ale żeby słuchać na tym osobiście, to nie. Swego czasu, jak przeszedłem z Xonara DX na te integrę, to załamania audiofilskiego dostałem,choć trzeba przyznać ,że złej jakości ,to nie miała i coś tam grała.

Link to post
Share on other sites

Też mam 889. Grać gra, wszystko jest okej, nie ma żadnych śmieci czy innych dodatków - ale jak się człowiek przesiądzie z czegoś lepszego - np DX Xonar zło się odechciewa. Tak samo jest DX vs STX i STX vs DAC. Nie wspominając o winylu, bo to ostatnio mam na codzień z DX - to jak zakręcę dwie, trzy płyty, to później nie mogę słuchać nic na DX. Różnice są kosmiczne...

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Uszkodziła mi się płyta główna z hdmi i procesorami w trzyletnim amplitunerze Marantz. Szumy i trzaski na 3 miesiące przed końcem gwarancji! no ale wrzucam tutaj krótką notę jako ciekawostkę co do procesu rma bo o centralnym serwisie Horn (Audiolab, Dali, Denon, Marantz, itd.) chodzą różne opinie w necie. Serwis ma teraz nową siedzibę na Taborowej 10 w Warszawie. Pełna kultura i w miarę sprawna diagnoza, żadnych problemów ze ściągnięciem części a sama naprawa przed terminem 14 dni roboczych. Sprzęt oddany w moje ręce w stanie w jakim do nich dotarł czyli w moim przypadku fabrycznym, bez najmniejszej nawet ryski a usterka usunięta. Jedyne minusy to reset kompletny wszystkich ustawień, preferencji w ampli i informacja ze strony serwisanta o tym iż graty związane z hdmi w dzisiejszych tańszych amplitunerach często używanych mało kiedy wytrzymują bez usterki do 4-5 lat co mnie właściwie nawet nie zdziwiło bo wiem jakie buble dziś modzą fabryki, ot elektronika.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj doszły do mnie KZ ED2 za 6$ z AliExpress. Niedługo napiszę coś o nich, bo na razie krótko testowałem na telefonie OnePlus One, i powiem, że spodobały mi się. Ciemnawe, ale nie ciepłe. Z bardzo precyzyjnym basem i całkiem fajną sceną. Inne granie niż moje a-JAYSy one+, ale szczerze powiem, że jeżeli okażą się wytrzymałe (VE Monki tutaj mnie niestety rozczarowały), to będą to moje podstawowe słuchawki do telefonu :). Wizualnie moim zdaniem bardzo ładne, eleganckie. Do tego ciężar już wskazuje na porządny kawałek sprzętu. No i przyszły w plastikowej szkatułce o całkiem fajnym wyglądzie - mała rzecz, ale cieszy. Szczególnie biorąc pod uwagę cenę ;).

 

Także niedługo podepne je pod AIMa 808 i wyskrobię trochę. Porównam je właśnie do a-Jaysów, bo obie pary to dokanałówki. Nie mniej pierwsze wrażenie bardzo pozytywne i można się spodziewać czegoś do polecania śmiało!

Link to post
Share on other sites

No i teraz z orędownika stałem się słuchawkowym ascetą. Kurier właśnie zabrał R70x.

 

Pozostawiłem sobie jedynie HD668B, gdyż w moim mniemaniu ich opłacalność wykracza daleko poza logiczne rozumowanie nawet w stosunku do wielu dobrych słuchawek.


W duecie z SC808, chyba zwykłemu śmiertelnikowi nic więcej nie potrzeba :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...