Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć dalszą dzisiejszych wypocin

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160806/5c35afffffe68f2c87d0cf44f3440847.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160806/e51bf03bbc1398abbbfcdb22fc245d45.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160806/218224f264d444bcdaf7097d382c2118.jpg

W peltorach3 siedzą przetworniki od fatalitek

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

chciałbym zapytać o jedną rzecz. Czy da się uzyskać dźwięk Audio na komputerze tak dobry jak przy podłączeniu np odtwarzacza CD/DVD do wzmacniacza? pytanie czysto teoretyczne. do MB mam optykiem podłączony sherwood RD6450r i na tych samych głośnikach dźwięk audio z kompa (fobar2000) jest gorszy niż przy kombinacji Sherwood ARCAM

 
Link to post
Share on other sites

Za słaby opis żeby odpowiedzieć precyzyjnie. Spróbuję więc wariantowo. Jeśli dźwięk z kompa leci to optykiem do tego samego DACa do którego masz podłączony transport CD/DVD i jest to dźwięk zgrany z tych samych płyt i zapisany/skompresowany bezstratnie to nie powinno być różnic do póki nie wchodzimy na pole magicznych dywagacji audiofilskich. Jeśli różnice są to gdzieś jest popełniany jakiś błąd w konfiguracji kompa prawdopodobnie - zacznij od tego, żeby wychodzący dźwięk był bit-perfect czyli na wyjściu optycznym pojawia się dokładnie to co jest zapisane w pliku i nie jest zmieniane w żaden sposób przez program odtwarzający lub system operacyjny/sterowniki karty.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Miałem parę urządzeń tego typu i chyba tylko MyDAC od Micromegi dawał wyraźnie lepszy dźwięk po coaxie niż po USB, ale to akurat temat znany, bo ma słaby odbiornik USB.

Link to post
Share on other sites

Panowie skoro jesteśmy przy DAC'ach, podpowiedzcie, która integra będzie lepsza do HiFiMAN HE-400i oraz Edifier R1600TIII:

 

- Aune X1S

- NuForce Icon HDP

- Audio-Gd NFB-5.2

 

Będzie podpięta po USB do mojego PC'ta

Link to post
Share on other sites

Niestety muszę pozbyć się mojego AIM SC808 (muszę zwolnić slot PCI-E) w związku z czym chcę kupić zewnętrznego DAC'a/AMP'a, do którego muszę podpiąć zarówno słuchawki (He-400i) jak i moje głośniki aktywne tj. Edifier R1600TIII.

 

Szukam integry, która złapie synergię z tymi słuchawkami. Chciałbym, aby nie zamuliła ich za bardzo, lubię przestrzeń i dynamikę w słuchaniu muzyki, bas powinien być pulchny i muzykalny. Nie chciałbym czegoś co wyostrzy przekaz.

 

Pamiętam Fex, że wcześniej miałeś zarówno X1S jak i HE-400i, czy może w tym samym czasie?

Link to post
Share on other sites

Tak, miałem X1S właśnie z HE-400i oraz ATH-R70x. Z tego wszystkiego wolałem jednak zestawienie z R70x. 

 

Co do X1S to jest to zewnętrzne rozwinięcie (nieduże, ale zawsze) SC808. Zmuły nie będzie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, mam kabelki zarówno od Jimmiego jak i od Forza AudioWorks. Wykonanie najwyższa klasa, niesamowita dbałość o szczegóły, Jimmi np robi fantastyczne skórzane splittery. Do tego kabelki od drutmistrzów z forum mp3store potrafią pozytywnie wpłynąć na dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Kosztują niemało, ale w mojej subiektywnej ocenie są warte każdej złotówki. Sam śliniłem się do monitora za widok zdjęć kubelków Jimmiego, aż do momentu kiedy fabryczny kabel od HE-400i zirytował mnie do tego stopnia, że już po wymianie paru wiadomości ze Smokiem uzgodniliśmy każdy najmniejszy szczegół nowego kabelka do HiFiMAN'ów. Zresztą ceny naszych rodzimych producentów kabelków i tak są niższe niż renomowanych zachodnich, a jakością w cale im nie ustępują.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...