Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

7 godzin temu, Andrew napisał:

Za co tak drogo?

diesel verva. Przeprosiłem się z rowerem, gdzie się da jeżdżę na rowerze.
Pierwszy raz w życiu taki równy wynik nabiło.. i pierwszy raz w życiu tyle wydałem na wachę paliwo :D

Edytowane przez leto87
  • Smutne 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Co to pytania o Huntsmana to nie bardzo wiem o co chodzi ;-) ale klawiatura leży stabilnie na podkładce, jest bardzo cicha, jak membranowa. Nie ma żadnego kilku podczas naciskania klawiszy. Moja poprzednia Ornata Chroma z uwagi na hałas jaki generowała i jej rozmiar została właśnie Huntsmanem Mini na Redach zastąpiona. Obawiałem się o kompatybilność z Ryzenem, bo czytałem ze jej nie ma. Ale klawiatura działa idealnie, nic się nie dzieje złego ;-) wiec posiadacze Ryzenów śmiało mogą kupować jeśli mają ochotę.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W V2 jest w standardzie pianka wyciszająca pod pcb, bo przy mocniejszym naciśnięciu, szczególnie w oryginalnych, jest słyszalne odbicie się od metalu (w sumie typowe dla metalowych topów). Fakt faktem, że zapomniałem, że to jest ta po fixie (z redami v2), więc sama w sobie jest cicha. Swoją drogą to ciekawe jest to, jak z absolutnie najgłośniejszej liniówki zrobili jedną z najcichszych (nawet wliczając dobre customy). Choć w dalszym ciągu jest to metal, więc pianka by nie zaszkodziła. Co do stabilizatorów to tak - rzeczywiście nie trzęsą się tak, jak można się by spodziewać, ale w dalszym ciągu je słychać, więc lube by nie zaszkodził (zwłaszcza, że nawet rozkręcać nie trzeba, jeśli się tego z jakiegoś powodu boisz, bo te dodatkowe stabilizatory są na wierzchu switchy). "Główne" stabilizatory są natomiast, w najlepszym wypadku, mocno średnie i, imo, wymagają lube'a (trzeba rozkręcić, ale ktoś miał rozum i godność człowieka projektując, więc jest to łatwo zrobić). Po namazidłowaniu świetne się nie staną, ale z pewnością byłoby lepiej. Natomiast ogólnie - te switche DMETu są świetne (choć dalej twierdzę, że przede wszystkim fioletowe, bo są czymś innym niż pozostałe clicky na rynku, a w przypadku liniówek jest jeszcze SS Apex Pro z absolutnie irracjonalnie gładkimi switchami i (pod wzgl. switchy) nawet żadne Zealiosy Tealiosy Holy Pandosy nie mają startu, ale tam nie ma 60%). Ogólnie, jak ktoś chce gotową klawiaturę (albo po prostu taką o niższych opóźnieniach, co na niektóych boardach jest problemem), to Huntsmany i Apexy Pro są go-to. Z Ornaty to rzeczywiście jest to potężna zmiana na plus. BTW, nie wiem o co chodzi z Ryzenami i dlaczego miałoby coś nie działać, w zasadnie nie widziałem takich opinii tbh. Chyba że chodzi o ogół problemów z softem, to niektórym zdarzają się "zacinające się" klawisze (do momentu naciśnięcia innego), co chyba dalej jest niepoprawione, ale raczej jest to rzadkość. Nie słyszałem jednak, że to od Ryzenów, ale nie wiem. Zresztą sam odkąd zmieniłem peceta (trochę ponad rok temu) używam swojego Elite'a z Ryzenem i niczego dziwnego (jeszcze) nie zauważyłem).

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Po tej wypowiedzi widzę że w kwestii klawiatur jestem mocno zielony ;-)
A o Ryzenach piszą w ocenach Huntsmana Mini Red w sklepach, na Morelach, Media Expert… że zawiesza system… i żeby kupować Purple, bo ten działa dobrze. Zaryzykowałem na Redach bo czytałem że jest właśnie cichy, też w opiniach ;-)

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, mkforever1 napisał:

Po tej wypowiedzi widzę że w kwestii klawiatur jestem mocno zielony ;-)

 

Oglądnij, posłuchaj. Może się zdecydujesz na drobne poprawki. 

Z klawiatur komercyjnych się już dawno wyleczyłem ale każdy ma inne potrzeby.

 

 

 

 

8 godzin temu, Biskit napisał:

nawet żadne Zealiosy Tealiosy Holy Pandosy nie mają startu

 

Nikt nie pakuje tych przełączników stockowych do swoich customów.

8 godzin temu, Biskit napisał:

a w przypadku liniówek jest jeszcze SS Apex Pro z absolutnie irracjonalnie gładkimi switchami i (pod wzgl. switchy) nawet żadne Zealiosy Tealiosy Holy Pandosy nie mają startu, ale tam nie ma 60%)

 

Zealiosy i Pandy są tylko tactile..

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
 
8 godzin temu, mkforever1 napisał:

A o Ryzenach piszą w ocenach Huntsmana Mini Red [...] i żeby kupować Purple, bo ten działa dobrze.

Nawet nie zdawałem sobie sprawy, choć nie wiem z jakiego powodu wersja z jednymi switchami miałaby się jakoś różnić od wersji z liniówkami pod tym względem. Z analogami może miałoby to sens, ale tak to różnica dosłownie ogranicza się do tej w fizycznym działaniu (jeden ma klikający bolec, drugi nie). Ale nie mam pojęcia. Ciekawe.
 

7 godzin temu, dodo napisał:

Oglądnij, posłuchaj.

Flimik spoko, żeby sobie ogarnął moda, ale od razu dodam, że Frank - powiedzmy - nie jest zbyt obiektywny, więc nie sugerowałbym się bardzo jego wypowiedziami odnośnie (innych) produktów.

 

7 godzin temu, dodo napisał:

Nikt nie pakuje tych przełączników stockowych do swoich customów.

Faktycznie mało osób kupuje pandy i mało zachwala zeale, które są swoją drogą jednymi z (naj)droższych (tak, tak - tooling też kosztuje, ale i tak) i mają opinię naprawdę dobrych.
No chyba, że chodzi Ci o porównywanie gładkości do jakichś switchy, które nie są od kilkunastu/kilkudziesięciu lat produkowane - wtedy rzeczywiście zdarzały się jeszcze gładsze.
Swoją drogą, ciekawy jestem ich clicky switchy, ale raczej wolałbym coś lżejszego i o mniejszym spadku. W każdym razie w końcu jakieś ciekawe clicky, oprócz click barów klikających w obie strony, czego nie lubię.

 

/ed Nie zwróciłem uwagę na "stockowych". Jeśli chodzi o lube'owanie itd., to tutaj zasugerowałem to samo i dalej niewiele to zmienia pod tym względem. Przy praktycznie dowolnym switchu lube jest oczywisty, więc miałem takie porównanie na myśli.


 

7 godzin temu, dodo napisał:

Zealiosy i Pandy są tylko tactile..

Wiedziałem, że ktoś się o to zaraz zesra. :P Owszem, to są tactile, ale po pierwsze, że użyłem tego ot tak, dla porównania z popularnymi, uchodzącymi za dobre, switchami, choć zeal też ma liniówki (choćby wspomniane Tealiosy), a po drugie (a może nawet przede wszystkim), że gładkość nie ma za wiele wspólnego z tym, czy są to liniówki czy tactile. W zasadzie i o clicky można mówić o gładkości switcha (a nie tym czy po drodze klika, ma "wybój", czy jest rzeczywiście liniowy).


Co do mainstreamowych klawiatur, to też bym całkiem zrezygnował, ale po pierwsze, że ciekawych, dobrych clicky (i takich, które nadawałyby się do grania (choć zasadniczo grać można na wszystkim)) za bardzo nie ma, a po drugie, mimo wszystko, co coś mi się spodoba, to nawet w praktyce jest różnica w latency. W każdym razie, pomijając kwestię opóźnień/jeśli ktoś chce "serio" grać (i może ew. wspomnianych Apexów Pro z genialnymi switchami, ale tylko switchami), to oczywistym wyborem są customy (chyba że ktoś chce tanio, ale wtedy zapewne żadna z tych klawiatur nie spełnia wymogu). Chyba że komuś by zależało z jakiegoś powodu na sofcie, jakimś wymyślnym konfigurowaniu lgb rgb, macro, albo jakichś synchronizacjach z grami. Tylko że wszyscy mainstreamowi producenci mają taki soft, że można się cieszyć jeśli cokolwiek działa (ekhm... logi, icue... synapse zresztą też niewiele lepszy). A nie wszystkie działają z jakąś np. vią, żeby sobie choć o tyle cywilizowany soft ogarnąć, a nie np. reflashować ciągle.
Po tysiąckroć wolałbm, żeby te "razera" switche dało się w ogóle używać na "standardowych" pcb, bo bym to zrobił, tbh.

Ale dobra - nie chce mi się kłócić, szczególnie że, po pierwsze, switche (pomijając pewne cechy obiektywne) są mocno subiektywnym tematem, a po drugie to nie wątek od tego. :P

 
 

Edytowane przez Biskit
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...