Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

od 4 lat chodzę tylko w N, nie dlatego że są ładne (bo to jest oczywiste, przynajmniej dla mnie) ale dlatego że tych butów po prostu się nie czuje na nogach.... jak żyje nie chodziłem w wygodniejszych butach...

Tak więc byłem w sklepie powiększyć kolekcje (jak to fanboj N) i dzisiaj wpadło cos ekstrawaganckiego (jak dla mnie) 

p.s. plusem bycia fanbojem, jest to że jak sprzedawca mnie widzi po raz kolejny to narzuca extra rabaty..... tak więc ja jak i pan byliśmy zadowoleni z wizyty

p.s. to nie jest żadna reklama.... 8-)

1648028206295.jpg

  • Lubię to 7
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Player1 napisał:
4 godziny temu, GreQonE napisał:

odbiór czerwiec 2023

Ożesztywmordę...

 

Ciekawe jaki rok produkcji podadzą? Te zdjęcia wyglądają jak z jakiegoś folderu a nie realnego  samochodu. Co kto kto lubi, ale ja osobiście nie kupiłbym nic z Europejskiej motoryzacji. 

Link to post
Share on other sites
Miejmy nadzieję, że będzie szybciej
:) raczej nie ma co na to liczyć biorąc pod uwagę to co dzieje się w automotive od 2lat i obecną sytuację....
A w najbliższych miesiącach /roku wcale poprawy nie będzie.
Link to post
Share on other sites

Limitowana edycja figurki od Cobi - Duch Kijowa. Wpływy ze sprzedaży przekazane są w całości na pomoc Ukrainie.

fotki w spoilerze...

 

P7Bli90.jpg

 

 


ZSvgAoe.jpg

 

3jyyUsj.jpg
 

  • Lubię to 5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, karai napisał:

Ciekawe jaki rok produkcji podadzą? Te zdjęcia wyglądają jak z jakiegoś folderu a nie realnego  samochodu.

 

Taki jaki będzie adekwatny do daty produkcji, jak zjedzie z linii produkcyjnej w 2023 to 2023, jak w 2022 to 2022.

Fotki to rendery 3d na bazie wybranej konfiguracji, a nie zdjęcia :)

 

40 minut temu, raiders napisał:

raczej nie ma co na to liczyć biorąc pod uwagę to co dzieje się w automotive od 2lat i obecną sytuację....
A w najbliższych miesiącach /roku wcale poprawy nie będzie.

 

Jestem pozytywnej myśli, prawda jest taka że trochę komponentów było produkowanych na Ukrainie, niemniej już produkcja się przeniosła do Polski.

Dodajmy do tego, że na Rosję ucięte są zamówienia i może się okazać, że auto bedzie w lipcu do odbioru. :))))

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, GreQonE napisał:

  

 

ja to się dziwię tej polityce dzisiejszej, bo to jest jak z preorderami, kupujesz dzisiaj, odbierasz za rok..... biorąc pod uwagę że sie starzejemy, a nie stoimy w miejscu to osobiście bym się w takie rozwiązanie nie pchał, ponieważ za rok to mój gust jak i wszystko może się zmienić.....

ale gratuluje tego że się dorobiłeś i spełniasz swoje marzenia...

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
Teraz, Gregu82 napisał:

ja to się dziwię tej polityce dzisiejszej, bo to jest jak z preorderami, kupujesz dzisiaj, odbierasz za rok.....

Różnica taka, że na miejscu w salonie masz ileś egzemplarzy do przetestowania ;)

 

Niestety na rynku motoryzacyjnym trzeba się do tego przyzwyczaić, zawsze można strzelać w używki które stoją, lub auta nowe na salonie.

Niemniej używka = brak pewności co do pochodzenia, gwarancji, ewentualnych problemów eksploatacyjnych itd.

 

Nówka stojąca w salonie = niby szybki termin odbioru, wszystko od ręki... ale... Czy wydając pół miliona złotych byłbym w stanie pogodzić się z tym że kolor skóry mi nie pasuje? Albo brak wentylacji foteli? Czy też może jakiejś istotnej dla mnie technologii?

 

Wybór wielowektorowy, każda z opcji ma swoje "plusy dodatnie" jak i "plusy ujemne" :)

4 minuty temu, Gregu82 napisał:

spełniasz swoje marzenia...

To raczej tylko wymiana "daily", spełnienie marzenia by było jakby to był RR, 7ka albo McLaren :D

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, GreQonE napisał:

Miejmy nadzieję, że będzie szybciej :D

 

Produkcja i4 na 2022 wyprzedała się przed premierą. IMO szybciej nie będzie. 

 

 

W sumie temat z lutego, zamówiłem Żonie, odbiór czerwiec 2022

bgxtMOS.jpg

 

  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites
 
Jestem pozytywnej myśli, prawda jest taka że trochę komponentów było produkowanych na Ukrainie, niemniej już produkcja się przeniosła do Polski.
Dodajmy do tego, że na Rosję ucięte są zamówienia i może się okazać, że auto bedzie w lipcu do odbioru. :))))
To jest dużo bardziej złożone niż myślisz, robię w branży automotive od 15lat żeby nie wchodzić w szczegóły to powiem tyle że łańcuchy dostaw są zrujnowany raz że covid i produkcja w Azji gdzie w Chinach obecnie znowu wszystko staje bo covid .
Dwa woja Putina gdzie np na Ukrainie w mariupolu były produkowane wiązki elektryczne do bmw, audi, VW... Nie ma fabryki, nie ma maszyn...
Sam odbudowa, rekonstrukcja maszyn to 2-3 miesiące...
W Rosji też było dużo podzespołów produkowanych do aut.

3 ceny surowców, produkcja samej ramy Alu do aut tylko od wybuchu wojny podrożała trzykrotnie!.

Także tragicznie to wygląda , ogólnie to brakuje każdego komponentu w produkcji, od A do Z.

Ale owszem trzeba być dobrej myśli bo nic innego nie pozostaje.
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, dodo napisał:

Produkcja i4 na 2022 wyprzedała się przed premierą. IMO szybciej nie będzie. 

 

Zawsze mnie bardzo ciekawi jak to możliwe, już kilkukrotnie chciałem złożyć zamówienie na auto przed "oficjalną" premierą i nigdy nie było takiej możliwości

 

 

Inni dealerzy mają inne przywileje?

 

Co do samego tematu - jestem dobrej myśli, na tym pozostańmy. :)

 

11 minut temu, raiders napisał:

Także tragicznie to wygląda , ogólnie to brakuje każdego komponentu w produkcji, od A do Z.

Ale owszem trzeba być dobrej myśli bo nic innego nie pozostaje.

 

Jest takie Chińskie przekleństwo "Oby Ci przyszło żyć w ciekawych czasach".

Chyba mamy dość ciekawe czasy obecnie :)

 

 

Może otworzymy pulę zakładów? :D

Jako niepoprawny optymista mówię, że auto będzie przed końcem 2022.

Dlaczego?

Bo nie chciałbym żeby było przed 2023 :D

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, GreQonE napisał:

Inni dealerzy mają inne przywileje?

 

Może bardziej Klienci?

 

 

14 minut temu, GreQonE napisał:

Może otworzymy pulę zakładów? :D

 

Nie ma kwot produkcyjnych, fizycznie ich nie ma (zapewne status produkcyjny Twojego auta to 105), wspomniałeś Rosję, to bardziej gotowe auta, które pójdą na stock do dealerów do krajów generujących największe marże a PL się do nich nie zalicza (po słowie dzień dobry jest pytanie ile rabatu), pozostałe kwoty pójdą podobnie jak auta raczej w inne miejsca niż PL. 

 

Mimo to trzymam kciuki. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, dodo napisał:

Może bardziej Klienci?

 

Myślisz, że dealer mając możliwość zarobku niemałej kasy po prostu by zrezygnował bo "klient mało-vipowy"?

Chyba nierealne, ale niewiem, może jest jakiś creme'de'la'creme klientów do którego nie należę :D

 

3 minuty temu, dodo napisał:

Nie ma kwot produkcyjnych, fizycznie ich nie ma (zapewne status produkcyjny Twojego auta to 105)

 

Zgodnie z informacją powoli temat rusza i przypisywane są autom odpowiednie numerki - dealer mi zdradził, że podejrzewa że do końca kwietnia będzie już przypisany odpowiedni numer produkcyjny wraz ze statusem

5 minut temu, dodo napisał:

wspomniałeś Rosję, to bardziej gotowe auta

 

To też prawda, ale zwróćmy uwagę na to, ile aut było zamówionych, rozpoczęto produkcję i nigdy do Rosji nie trafią, możliwe że albo pójdą na stock jak mówisz (pewnie niemiecki) albo ich kolejka produkcyjna zostanie zastąpiona bieżącymi zamówieniami.

Pytanie tylko jest co będzie bardziej opłacalne logistycznie dla BMW.

 

 

Uchyl rąbka tajemnicy o Miniaczu, co dobrałeś w konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...