Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

ktoś jeszcze w tych latach kupuje CDeczki?.... w dobie Spotifaja i Toybubamusica, to nie najmniejszego sensu, no chyba że Vinyle.... jedynie Analogi mają sens..
Winyle? Tylko kolekcjonersko. Podobnie jak CD. Do słuchania u mnie Deezer. Spotify idzie w NFT zamiast w lossless więc niech spada.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam uważam, że jeśli ktoś lubi to czemu nie? zawsze to jakaś pamiątka fizyczna a nie streaming, gdzie braknie zasięgu i można sobie posłuchać gorzkich żali w wykonaniu samego siebie. I zaraz ktoś podniesie argument, że przecież można pobierać offline, ale czy to czasem nie działa tak że dostęp do tej biblioteki masz tylko wtedy kiedy płacisz abonament? Wiec nie możesz powiedzieć, że zakupiłeś tą muzykę a jedynie płacisz cyklicznie za jej odtwarzanie. 

A i żeby nie było pisze to hipokryta który sam korzysta z Tidala, bo właśnie jak słusznie stwierdził kolega @Navier spotify ma kiepską jakość, można sobie tego posłuchać na JBL-u, czy tam innym przenośnym sprzęcie, ale na chociażby dobrych słuchawkach już uszy kaleczy kiedy słuchało się tego samego choćby w jakości CD.

 

Takie tam podkład i olej :)

 

ThW1224.png15398be8b2d647301a5215af881d5aa2.jpg

  • Lubię to 1
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
W dniu 15.06.2022 o 09:14, Gregu82 napisał:

ktoś jeszcze w tych latach kupuje CDeczki?.... w dobie Spotifaja i Toybubamusica, to nie najmniejszego sensu, no chyba że Vinyle.... jedynie Analogi mają sens..

Pewnie, że tak. Nienawidzę abonamentów. Słucham głównie z youtube, a co bardziej lubiane zespoły kupuję sobie właśnie w lepszej jakości na CD.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem takich nośników, tak samo jak nie rozumiem winyli, kaset czy co tam jeszcze sobie ludzie nostalgicznie kupują. Technika idzie do przodu, bezstratne streamingi to przyszłość i mi dają najwięcej. Przede wszystkim brak degradacji jakości dźwięku.

Kupowanie płyt, winyli to bardziej chęć celebracji muzyki, uczestniczenia w rytuale nastawiania gramofonu czy innych sprzętów. Co kto lubi

Link to post
Share on other sites

Jest dobry powód ku kupowaniu tych nośników - mastering. Ja mam niemal tysiąc płyt CD. Kupuję używki z lat 70-90, żeby nie słuchać sztucznie podbitego basu a.k.a "digitally remastered". CDki zgrywam na serwer muzyczny i też mam swój streaming, tyle że tego, co chcę, a nie tego co akurat Spotify czy Tidal dają. W przypadku płyty The Weeknd ten argument jest akurat inwalidą, ale wciąż dobry soft do streamingu z własnego NAS oferuje znacznie więcej od wspomnianych platform. Natomiast słuchanie wprost z CD - archaizm, zgadzam się.

Edytowane przez Karister
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem również takiego puryzmu, dla mnie to strata czasu Swoją drogą musiałbym poszukać jakiś informacji na temat tego co na przestrzeni lat zmieniło się masteringu i wykorzystywanych technologiach, bo założenie z góry, że " kiedyś było lepiej" to dość mocno posunięta hipoteza.

Znam ludzi, którzy szukają konkretnych wydań i masteringów, ale ja wolę żyć wg. Pareto, gdzie 20% wkładu daje 80% rezultatu i dobrze mi z tym



Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, FeX napisał:

KZ ESX
Kolejne nieźle wystrojone dziady od chińczyków. Jeżeli wykresy nie kłamią to będą to nieco bardziej żwawe odpowiedniki MELE praktycznie za 1/2 ceny.

 

Te KZ-ty to ogólnie takie ok słuchawki bo cenowo fajnie zawsze wyglądały sam mam kilka sztuk i wydają się być spoko, ciekaw jestem jak to od technicznej/profesjonalnej strony wygląda

Link to post
Share on other sites

@Fiszek
Jakie masz modele KZ? Ogólnie tanie i ciekawe modele mają, ale też kilka większych wpadek zaliczyli. Choćby wieloprzetwornikowe słuchawki, gdzie działały tylko dynamiki, reszta niepodłączona tylko wyglądała.

Co masz na myśli mówiąc techniczna/profesjonalna?

Link to post
Share on other sites


Po sprawdzeniu biblioteki...... Decyzja możliwa była tylko jedna.

Kacze opowieści..
Goofy...
Myszka Miki....

Będzie oglądane, dzieciaki zobaczą co to prawdziwe baiki animowane.... A nie to co teraz w TV leci 71886c504935b531aef5a6dd65372149.jpg




P. S. Żeby było ciekawiej to w spamie mail z promocją 🤣 ale ciul z tym.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...