Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

Dla mnie tak, bo to nie Twoja decyzja tylko decyzja każdej kobiety, która przed nią staje. Z pewnością dla niej to nie wyjazd na wakacje tylko jedna z trudniejszych decyzji w życiu.

Już nie misiu, bo jednak słabo to wyszło?

 

Jestem też przeciwnikiem wszystkich używek m.in. narkotyków (w rozumieniu potocznym), tytoniu i alkoholu. Oszołom x2. 

 

Dobrze, życzę Państwu miłej dyskusji :)

/me wychodzi.

Edytowane przez UserTomek
Link to post
Share on other sites

Problem nie leży w aborcji czy eutanazji tylko jak zwykle w ludziach, którzy tego wszystkiego nadużywają. Każdy ma prawo do dysponowania własnym życiem, ale świat nie jest doskonały i zawsze znajdą się osoby, które wykorzystają aborcję czy eutanazję dla własnych celów. Zakazanie eutanazji, aborcji to ograniczanie wolności, ale w drugą stronę jeśli stały by się zjawiskiem codziennym to dojdzie do zaniku człowieczeństwa, czy wyższych wartości.

 

Prawda, jak zwykle leży po środku.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

bialyboski ja popieram wszystko, co daje człowiekowi siłę, pomoc, trzyma go na duchu. Jeśli dla kogoś będzie to religia, niech i tak będzie, bo to jego wybór. Szkoda tylko, że tak, jak wspomniałeś religia nie daje nam często wyboru, bo broni pewnych wartości za wszelką cenę nie licząc się z innymi konsekwencjami.

 

Dla mnie religia jest bezwartościowa, bo po części bazuje na złudzeniach, nadziei, pewnego rodzaju oszustwie. W moim życiu okazała się być zbędna, nie znalazłem w niej pokrzepienia.

Link to post
Share on other sites

Religia źle powiedziane, ale księża.

Zachłanna ubrana na czarno legalna mafia, nie płacąca podatku, oficjalnie żebrząca (chodzenie z koszykiem po kościele), już nawet widuje grajków w podziemiach Katowic z kasami fiskanymi.

Nie wspominając o 10 przykazaniach 

II. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez maku1980
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Taki jeden dobrze to ujął:

"Nie wierzę w zorganizowaną religię. Obcowałem z nimi bezpośrednio i dużo z katolickich księży próbowało mnie molestować, mówić mi, że jestem gejem i powinienem pójść do domu z nimi i tak dalej" - Jonathan Davis

Wiem że gość jest mega pokręcony ale w tym co mówi, pisze jest sporo ważnych życiowych rzeczy.

Polecam poczytać o nim jak wam się nudzi :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wszystko niestety wskazuje na to,że człowiek taki już jest. Gdy coś dostanie ,to na bank kiedyś to sp******i. Religia jako taka ,nie jest zła. Ale jak tylko zajmie się nią człowiek,to mamy jak mamy. I tak byśmy mogli właściwie o wszystkim po kolei dyskutować,bronić,atakować itp.Tacy jesteśmy i trudno to będzie zmienić kiedykolwiek. Bardzo rzadko patrzymy w lustro,a jeżeli już,to tylko po to,żeby poprawić włosy czy krawat...Jeżeli za bramą ubóstwa i dobroci,spotykamy przepych ,kłamstwo i obłudę (choćby niewiele),to albo powinniśmy to zmieniać ,albo po prostu wyjść. Ja wyszedłem,bo mój bóg,powiedział mi - "nie tędy droga synu". Szukam więc innej drogi i dobrze mi z tym. Nie wiem czy zdążę odnaleźć,ale już sam fakt poszukiwań,daje mi wiele radości i cząstkowych odpowiedzi na wiele pytań,czego i Wam szczerze życzę...:)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Może czas wymienić okna?

 

WOW!

 

Okna mam nowe. Mam również rolety zewnętrzne. Chciałbym móc je również od czasu do czasu otworzyć, a nie musieć zostawiać zamkniętych na noc, aby nie zaliczać codziennie pobudki o 6.

 

Jeśli jednak uważasz, że rozwiązaniem sytuacji, w której to skazany wyrokiem za zakłócanie porządku publicznego lokalny proboszcz śmieje się z sądów i Policji i nadal wali dzwonami co godzinę, powinien być zakup nowych okien, z kasy ludzi, którzy są w tej sytuacji ofiarami - gratuluję. Ciężko o lepszy dowód na to, że kler wiedział co robi w latach 90-tych, kiedy po trupach walczył o "lekcje" religii w szkołach.

 

BTW - kościół nie był w okolicy pierwszy, a ilość nowobudowanych parafii jest w mieście dwucyfrowa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A przepraszam co się ostatnio w Polsce wyprawiało przy okazji projektu oszołomów o całkowitym zakazie aborcji? Podobno Wasz Bóg tworząc człowieka dał mu wolną wolę więc czemu teraz inny człowiek ma narzucać mi swoje widzimisie bo tak mówią mu jego gusła? Paranoja!

kubbak, jak już cytujesz mnie to wysil się też na przeczytanie tego, co piszę. Zrozumiesz, że to nie jest mój Bóg.

 

Napisałeś też: "ja także nie widzę, żeby ktokolwiek pisał, do kogokolwiek tutaj, że jest debilem czy oszołomem.". Specjalnie dla Ciebie:

 

Debile. Trzeba być debilem żeby klękać i płaszczyć się przed innym człowiekiem lub przedmiotami. Brak szacunku do własnej osoby.

 

kubbak, chyba potrafisz sobie wyobrazić, że na forum, które ma kilka tysięcy użytkowników są tacy, którzy chodzą do kościoła i się modlą? A teraz hit dnia: niektórzy z nich mogą nawet być zwolennikami aborcji!!! A jednak wrzuca się ich do tego samego wora "oszołomów". Po co? Nie widzę Nowaja mówiącego, że ludzie wierzący są gorsi, ograniczeni i tym podobne teksty wyjęte z ust zbuntowanego gimnazjalisty, który chce zabłysnąć przy starszych kolegach. I nawet jeśli tak myśli, spoko, ale nikogo nie obraża publicznie na forum. Ale @bialyboski postanowił wylać te przykre żale prosto z gimnazjum na naszą stronę, chcąc zabłysnąć przy... jednym starszym koledze. ;) Swoją drogą, czytając Lodówkę bałem się w pewnym momencie, że do czegoś dojdzie  :P  Oczywiście mówię o jednej ze stron. I szczerze mówiąc dla mnie jest to jedyny powód całego zamieszania. Chęć pokazania jakim to się jest nieustraszonym, oświeconym i nieograniczonym jakimiś pierdołami kowalem własnego losu.

Mieszkałem jakiś czas w Kamionkach, niedaleko Krzesin, tragedii nie było.

Rzecz jasna co lepsi polscy "przedsiębiorcy" postawili chatę i wytaczali pozwy, bo "życie tu jest nie do zniesienia"

Najlepsze jest to, że lotnisko istnieje z pół wieku albo dłużej...

 

Niestety to samo się tyczy Toru Poznań :cry:

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

kubbak, chyba potrafisz sobie wyobrazić, że na forum, które ma kilka tysięcy użytkowników są tacy, którzy chodzą do kościoła i się modlą?

Ależ oczywiście, ktoś chce się modlić ok, mnie nic do tego. Jednak to co było przedstawione na obrazku było dla mnie szczytem głupoty.

http://img.wiocha.pl/images/e/6/e663a9533ec5aa709a7cb6da1eb6e0c8.jpg

 

 

 

Zrozumiesz, że to nie jest mój Bóg.

Nie napisałem tego tylko i wyłącznie do Ciebie lecz do ogółu, obrońców religii/kościoła/wpisz co Ci pasuje/uznasz za stosowne.

 

 

 

ja także nie widzę, żeby ktokolwiek pisał, do kogokolwiek tutaj, że jest debilem czy oszołomem.
Link to post
Share on other sites

Mejorku a czy ja napisałem, że to projekt PiSu? Sam PiS jest przeciwko dopiero po fali protestów. Wcześniej ten projekt głosami koalicji rządzącej nie został odrzucony (jak drugi projekt liberalizujący prawo aborcyjne) lecz skierowany do dalszych prac w komisji sprawiedliwości (DAFUQ?!?).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Biały, ale Karol słusznie zwraca uwagę bo poleciałeś i to porządnie. Nauka ani filozofia nie mają absolutnie żadnych jednoznacznych dowodów by wykluczyć istnienie Boga wywodzącego się od Żydów. Znajomy (ateista) zajmujący się obiema twierdzi , że wojujący słowem ateiści używając słów typu "ciemnogród" sami są na tyle ograniczeni , że powinni siedzieć cicho (brak danych,a jeśli nie danych to brak podstaw logiki itd.). Dodatkowo często są hipokrytami (piętnują każdą religię ale jeśli chodzi o wyznawców najczęściej uczepiają się jednej , tej którą znają najlepiej. Na teksty typu "byłem tu i tu na wakacjach " reaguje śmiechem). Uważa , że wiara to kwestia ...wiary. I tak to powinno być rozumiane.

 

Jestem wierzący. Do kościoła chodzę , nie zawsze ale chodzę. Na tacę czasami daję, a czasami nie. Zależy na co zbierają. Z mszy wyciągam rzeczy najważniejsze dla siebie, dużo wydaje mi się bezsensownych. Czasami ksiądz powie coś mądrego , czasami nie. Ksiądz , księdzu również nie równy . Wielu po prostu nie trawię, irytują mnie. Normalka. Już za dzieciaka matka tłumaczyła mi , że ksiądz to człowiek, kościół i jego zasady opracowują ludzie, że msza ma być przystępna dla wszystkich, że oprócz profesora matematyki ma ją zrozumieć również Pan Henio spod monopola. Rozumiem , że ktoś może twierdzić , że religia to tylko narzędzie. Spoko, bo w rękach ludzi od których coś zależy stała się narzędziem i to jest fakt.

 

Jeśli chodzi o aborcję - jestem przeciw... barbarzyństwu. W przypadku gwałtu czy zagrożenia życia/urodzenia martwego płodu co może zagroźić jest zdrowiu kobieta powinna decydować. Takie jest moje zdanie, zdanie większości moich wierzących i nie wierzących znajomych, ba nawet wielu księży.

 

Także proszę chłopaki, nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Ludzie których opisujecie przynajmniej z moich obserwacji nie stanowią większości. A najbardziej widoczni jak zwykle są Ci najgłośniejsi ;)

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...