Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

 

 

albo lotnisku.

Mieszkałem jakiś czas w Kamionkach, niedaleko Krzesin, tragedii nie było.

Rzecz jasna co lepsi polscy "przedsiębiorcy" postawili chatę i wytaczali pozwy, bo "życie tu jest nie do zniesienia"

Najlepsze jest to, że lotnisko istnieje z pół wieku albo dłużej...

Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że Ci agresywni katole forumowi nie wstawiają masowo "śmiesznych" memów z ateistami itp.

A co ateiści robią źle, żeby piętnować ich za samo bycie ateistą?

 

Nie zauważyłem też, żeby obrażali innych, wyzywali itp.

Bardzo często widzi się kato faszystów, którzy odwalają takie rzeczy, że wedle mojej opinii z miejsca należałaby się chłosta.

 

Religia to zło.

Amen to that.

 

Ale takie uogólnianie, że wszyscy wierzący wpieprzają się w życie innych i w dodatku nazwanie ich ograniczonymi... ekhem... przyganiał kocioł garnkowi...

A przepraszam co się ostatnio w Polsce wyprawiało przy okazji projektu oszołomów o całkowitym zakazie aborcji? Podobno Wasz Bóg tworząc człowieka dał mu wolną wolę więc czemu teraz inny człowiek ma narzucać mi swoje widzimisie bo tak mówią mu jego gusła? Paranoja!

 

Czemu tak uczepiliście się pedofilii w kościele? Wiem że to chwytliwy temat i że za każdym razem prowadzi do ostrej "dyskusji".

Z prostej przyczyny, człowiek nie będący księdzem w większości przypadków zostaje za to ukarany. Nie ma za sobą armii papug mających go wybielić i milionów na koncie żeby zamknąć gęby ofiarom.

 

nawet latem przy otwartych oknach nigdy dzwon nie zdołał mnie obudzić

To kwestia przyzwyczajenia. Zakładając, że mieszkasz teraz przy mało ruchliwej ulicy, przeprowadzasz się w okolice głównej arterii dużego miasta dostawałbyś spazmów słysząc warkot aut gdy chcesz iść spać. To samo jest z dzwonami kościelnymi - ja mam kościół 300 czy 400m od domu i mnie to już nie rusza.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

W Hameryce jakiś czas temu robiono badania w więzieniach - ateiści stanowili 0,07-0,1% osadzonych: 

 

http://www.patheos.com/blogs/friendlyatheist/2015/08/21/atheists-now-make-up-0-1-of-the-federal-prison-

population/

Poniżej cytat ze wspomnianego artykułu/wpisu wraz z moim tłumaczeniem. Jeśli ktoś zdecyduje się na czytanie to polecam przeczytać całość, ja cytuję tylko fragment, który jasno odnosi się do tego na ile wartościowe są to informacje, bo zostały tu wrzucone w dość okrojonej formie z linkiem, do którego połowa pewnie nigdy nie zajrzy.

Before you use any of this information to make a broader point, I would add a few important warnings:[/size]

  • It would be foolish to use this information to suggest atheists are more moral than religious groups. We don’t know why all of these people ended up in prison, and the reasons are often much more complicated than we imagine. When you consider high poverty rates and low education levels, and how religion correlates with both, it makes little sense to argue that atheists are better people because of these numbers.
  • Remember that these religious affiliations are all self-reported. We don’t know how many atheists prisoners fall into the categories of “No Preference,” “Other,” or “Unknown.” Hell, for all we know, some of them may have said they were “Catholic” because that’s the faith in which they were raised. Some theists ashamed to be in prison may have also said they were “Atheists,” as if that explains their crimes. So we’re taking this information at face value.
  • The data only take into account the demographics in the federal prison system. There are many more prisons out there at the state level. We don’t have that information just yet.
  • It’s unclear when this information was acquired. Was it when the prisoners were first admitted into prison? What if they changed their minds while in prison? How accurate is it? We don’t know.

Wolne tłumaczenie mojego autorstwa:

- Używanie tych informacji w celu sugerowania jakoby ateiście byli bardziej moralni niż inne grupy religijne byłoby nierozsądnym. Nie wiemy dlaczego wszyscy Ci ludzie znaleźli się w więzieniu i te powody są często dużo bardziej skomplikowane niż możemy sobie wyobrazić. Kiedy zastanawiasz się nad wysokimi wskaźnikami ubóstwa i niskim poziomem wykształcenia oraz tym jak religia koreluje z nimi, nie ma większego sensu spieranie się, że ateiście są lepszymi ludźmi z powodu tych liczb.

- Pamiętaj, ową religijną przynależność deklarowali sami osadzeni. Nie wiemy jak wielu ateistów-osadzonych zalicza się do kategorii "Brak preferencji/Nie mam zdania", "Inne" lub "Nieznane". Wszyscy wiemy, że niektórzy z nich mogli powiedzieć, że są "Katolikami" ponieważ jest to wiara, w której zostali wychowani. Niektórzy zawstydzeni teiście będący w więzieniu mogli powiedzieć, że są "Ateistami", tak jakby to wyjaśniało ich przestępstwa. Zakładamy prawdziwość dostarczonych informacji.

- Dane dotyczą tylko profilu demograficznego w więziennictwie federalnym. Jest wiele więcej więzień na poziomie stanowym. Nie posiadamy jeszcze informacji na ich temat.

- Niejasnym jest to, kiedy wspomniane informacje zostały zebrane. Czy było to, gdy po raz pierwszy zostali przyjęci do więzienia? Co jeśli zmienili swoje zdanie podczas pobytu w tych miejscach? Jak dokładne są to informacje? Nie wiemy.

EDIT

Dodatkowy fragment:

With all that, why bother releasing the information at all?[/size]

Because it counters the assumption that (immoral, evil) atheists would be found at higher rates in prison than in the population.

Wolne tłumaczenie mojego autorstwa:

Mając na uwadze wszystko to, po co zawracać sobie głowę publikowaniem tych informacji?

Ponieważ stoi to w kontrze do założenia, że (niemoralni, źli) ateiści stanowiliby wyższy wskaźnik w więzieniach niż w populacji.

 

Krótko mówiąc, zarówno Ci, którzy chcieliby twierdzić, że ateiści popełniają więcej przestępstw i stanowią większy procent osadzonych w więzieniach niż w populacji, jak i Ci, którzy forsują ten sam pogląd w stosunku do teistów nie mają co szukać oparcia w tych danych.

Edytowane przez UserTomek
Link to post
Share on other sites

@Kubbak

 

katofaszysci to katofaszysci - ja żadnego na forum nie spotkałem, nie widziałem też żeby ktoś kogos obrazał za bycie ateistą.

Masz rację, za niektóre zachowania należałoby ich wychłostać.

Nie przyszłoby mi do głowy piętnować kogokolwiek za wiarę lub jej brak. Nazywanie kogos debilem dlatego, że wierzy uważam za niezwykle niedojrzałe.

 

"religia to zło" - super argument, zło to też: gluten, sól, cukier, kobiety. Wszystko można wrzucić do worka z napisem zło, ale to nic nie zmieni. To nie religia wyrządza zło tylko ludzie. Powód zawsze się znajdzie.

 

Taka dyskusja jest całkowicie bezcelowa. Nikt tutaj nikogo nie przekona do swoich racji. Chodzi mi tylko o zachowanie pewnego umiaru.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Prawie każda wojna wybucha na podłożu religijnym, w tym aspekcie Kubik ma rację.

Niemniej nie każdy wierzący to bestia, podobnie jak ateista, tak można w nieskończoność.

Ważny jest sam człowiek, nieważne ateista czy ten co czci cielca ze złota imo.

Jak jest człowiekiem dla drugiego gó**o mnie obchodzi w co wierzy i czy w ogóle.

Link to post
Share on other sites

@@bossk, ja także nie widzę, żeby ktokolwiek pisał, do kogokolwiek tutaj, że jest debilem czy oszołomem.

A przepraszam co się ostatnio w Polsce wyprawiało przy okazji projektu oszołomów o całkowitym zakazie aborcji? Podobno Wasz Bóg tworząc człowieka dał mu wolną wolę więc czemu teraz inny człowiek ma narzucać mi swoje widzimisie bo tak mówią mu jego gusła? Paranoja!

 

 

Kościół wybudowali na samym końcu. Najpierw osiedle, ludzie pokupowali mieszkania, cicha okolica... Później oszołomy postawili "świątynię".

Niektórym się jednak zdarza ;-)

Edytowane przez UserTomek
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@kubbak to zerknij z 2 czy 3 strony wstecz, to zobaczysz.

Normalność to pojęcie niezwykle subiektywne, zależne między innymi od środowiska w którym sie znajdujesz i nie chcę zgłębiać tego tematu.

W katolicyźmie najważniejsze jest przykazanie miłośći, nie bicie pokłonów czy leżenie krzyżem.

 

Co do wojen - ile wybuchło z powodu religii, a w ilu religia była tylko pretekstem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pietnowanie niedawania na tace, pietnowanie samotnych matek nie placacych skladek przed pierwsza komunia (z nazwiska!!), wskazywanie rowniez z nazwiska, kto nie wpuscil "po koledzie" i ile dal (bo oczywiscie za malo...). Oszolomy to delikatne okreslenie. Wiele znanych mi osob kupowalo mieszkania ze wzgledu wlasnie na spokojna dzielnice. Po wybudowaniu kosciola szlag ich trafia. Dzwony, msze z glosnikami na zewnatrz, pochody, parady i inne pierdoly... A pusc muzyke za glosno to jestes Szatanem!

Edytowane przez bialyboski
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Misiu wróć do szkoły bo Twoja polonistka była kiepska. Czy ja czy biały napisał o kimś tutaj, że jest oszołomem? Chyba, że to Ty stawiasz świątynie czy pisałeś/popierałeś projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji - jeżeli odpowiedź będzie twierdząca wtedy otwarcie napisze Ci, że jesteś oszołomem.

 

To wszystko powyżej do @@UserTomek.

Link to post
Share on other sites

Misiu wróć do szkoły bo Twoja polonistka była kiepska. Czy ja czy biały napisał o kimś tutaj, że jest oszołomem? Chyba, że to Ty stawiasz świątynie czy pisałeś/popierałeś projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji - jeżeli odpowiedź będzie twierdząca wtedy otwarcie napisze Ci, że jesteś oszołomem.

Kazuistyka językowa, lubię to. Zwróciłem na to uwagę wcześniej, także niczym mnie nie zaskoczyłeś. 

 

Jestem przeciwnikiem aborcji. To jestem oszołomem czy nie? Ponadto, jaki poziom dyskusji prezentujesz nazywając kogoś misiem? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...