Skocz do zawartości

OFFTOPIC - rozmowy na każdy temat


Recommended Posts

bialyboski & Nowaj, widzę, że nieźle się bawicie. Wysyłajcie sobie takie śmieszności na pw, bo to co teraz robicie żenada.

 

Miałem ochotę powiedzieć to samo. Mam poluźnione majty i staram się nie reagować na takie rzeczy, jedną, dwie, ale to już dla mnie obraza a nie śmieszki.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Molestowania dzieci na skalę przemysłową, zamiatania oskarżeń pod dywan i grożenia ekskomuniką tym, którzy będą domagali się sprawiedliwości nie nazwałbym śmiesznościami, ale co kogo bawi...

 

Dla mnie jest to raczej smutne.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ale przecież Jezus nauczał o ubóstwie, oddaniu, posłudze... A tu tłuścioch śmieje się z was robaczki... wierzcie sobie dalej, tacy właśnie zbijają kasę na waszej wierze, głupocie, zaślepieniu. Uczą was o grzechach głównych... Macie tu przykład na obżarstwo, lenistwo, dokładamy pychę, obłudę i mamy prawdziwy obraz religii.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Chyba jedynym wyższym duchownym krk, który stosuje się do tego, co naucza, jest Franciszek, do którego żywię bardzo duży szacunek. Nic więc dziwnego, że w polskiej prasie prawicowej nazywają go lewakiem i odliczają dni do jego śmierci.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie bronię duchownych którzy tak widocznie grzeszą. Nie śmieję się z nich także, tylko odczuwam odrazę do nich. Gdzie powiedziałem że "Molestowania dzieci na skalę przemysłową, zamiatania oskarżeń pod dywan i grożenia ekskomuniką tym, którzy będą domagali się sprawiedliwości " to śmieszki? Bronię tego w co wierzę, a wierzę w Boga, czy Wam się to nie podoba czy nie. Nie wyśmiewam ateizmu, oczekuję, że nie będzie wyśmiewany mój katolicyzm w taki sposób.

Tak samo jak rzygam po 20 obrazkach pod rząd podesłanych przez was wyszydzających katolicyzm, tak samo bym rzygał gdybym widział 20 obrazków pod rząd wyśmiewania na przykład ateistów/ateizmu czy powiedzmy buddystów/buddyzmu. 

Wrzucacie wszystkich do jednego worka. Ja sobie doskonale zdaję sprawę z korupcji i grzechu jaki potrafi panować wśród wyższych katolickich duchownych. Tak samo możecie obrażać wszystkich murzynów za to, że część z nich to złodzieje, gwałciciele i nieroby, a murzyn który tego nie robił i nie utożsamia się z taką działalnością będzie czuł się urażony po zobaczeniu 20 rasistowskich obrazków o jego rasie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Akurat jest tak,że KK to jest organizacja ,którą zrobił człowiek. Podejrzewam,że nikt tutaj nie śmieje się (ja na pewno) z ludzi wierzących,pojęcia boga jako takiego,czy pewnych przykazań,które w innej formie (tej samej treści) mieszczą się w systemie wartości wielu z nas. Nadszedł czas,kiedy już trudno ukrywać zło,jakie szerzy się w obrębie kk. Piszę o tym,bo tutaj mieszkam i tutaj się wychowałem ,dlatego trudno mi dyskutować na temat postępowania buddystów czy innych kierunków wiary. Zło,nieuczciwość,przestępstwo należy wytykać wszystkim,bez względu na wszystko....

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Gdyby nie te "ateistyczne krucjaty" to nadal żyłbyś w feudalizmie, bo jak wiadomo, władza absolutna pochodzi od Boga, a jej kwestionowanie jest grzechem śmiertelnym.

 

Komputer - wymysł geja-ateisty. Jeszcze nie tak dawno temu, krk uważał, że osoba wierząca nie ma prawa korzystać z rzeczy opracowanych przez osoby niewierzące.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Biskup wielkości stodoły w kopciuszkowej karocy to jedna z najzabawniejszych rzeczy, jakie widziałem w życiu, a zwiedziłem najróżniejsze krańce internetów.


http://strategylab.ca/wp-content/uploads/2013/12/Ricky-Gervais-quote2.jpg

 

ricky-gervais.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wystarczy pojechać do Watykanu, zobaczy się jak daleko odeszła "nauka" kościoła od rzeczywistości... uczą jacy to musimy być wspaniali i dzielić się tym co mamy... a sami pławią się w złocie i bogactwie. Szczyt hipokryzji. Jak z resztą każda religia. To nawet nie jest biznes! To przekręt na skalę światową

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nowaju i Bialyboski

A ja mam takie proste pytanie kto stworzył wszechświat :) ? Odnośnie KK to jest prawda to co piszecie i to się w głowie nie mieści, tak jestem wierzący i chodzę do kościoła. Znam paru ksieży naprawdę dobrze, są to naprawdę normalne osoby. Dlatego nie rozumiem dlaczego wrzucacie wszystkich do 1 worka... Nie każdy jest taki jak ten pseudo biskup z obrazka czy gwałci dzieci na każdym kroku. Jestem za aby stworzyć temat tak jak już inni wspomnieli. Tam w tym temacie możecie sobie wyśmiewać Boga i KK.

Edytowane przez QubaKpl
Link to post
Share on other sites

Wyważacie otwarte drzwi - nikt kto używa rozumu nie kwestionuje patologii w kościele i trzeba z nią walczyć.

Problemy są jednak dwa - pierwszy to uogólnienie - coś czego staramy się unikać. Kościół to przede wszystkim ludzie i twierdzenie, że wszyscy to zboczeńcy jest sporym nadużyciem, poza tym jeden debil który został księdzem zrobi więcej złego w oczach ludzi niż dobrego zrobi 100 księży którzy żyją zgodnie z nauczaniem Jezusa.

Po drugie ważny jest umiar - kilka śmiesznych memów jest ok, ale wiecie, jest takie jedno porzekadło o tym, że pewne łakome zwierzę też ma czasem dość ;)

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

 

 

Komputer - wymysł geja-ateisty
 

prawo czystości gamet - wymysł zakonnika-opata

 

Chyba nie zdajecie sobie sprawy jak wiele wynalazków czy odkryć ważnych dla człowieka dokonanych jest przez wiernych KRK.

 

Odechciewa mi się dyskutować z Sz. Panem, ale nie umiem tego zostawić bez odpowiedzi.

 

A ile jest ateistów jak wy, niby tacy silni psychicznie, niepotrzebujących Boga żeby być światłymi, dobrymi ludźmi, którzy są pedofilami, gwałcicielami, śmiesznymi tłuściochami, pysznymi, chciwymi skurczybykami? Z tego co czytalem, badania nie wykazują, żeby wśród księży było więcej pedofilów niż wśród duchownych innych religii. Czytałem także, że ponoć dużo pedofili jest wśród nauczycieli, co Ty na to Szanowny moderatorze? (To nie atak, moja matula jest nauczycielką). Co do Benedykta XVI, który tak często jest na waszych obrazkach, wiem, że w ciągu dwóch lat sam wykluczył z stanu duchownego 400 ludzi którzy podejrzewani byli o molestowanie dzieci. Był wybitnym teologiem i należy mu się szacunek. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...