Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

 

 

Jeżeli do tego dojdzie ,to podejrzewam,że będzie to tak przygotowane,żeby z czasem każdy musiał się na to zgodzić. Np. gry przestaną chodzić bez pewnych poprawek itp. Mimo podejrzeń z różnych źródeł,mam nadzieję,że jeszcze długo tak nie będzie. Chyba,że chcą to zrobić jak prezydent w Turcji....
Pewnie właśnie tak będzie. Obstawiam jakieś 3, może 4 USD miesięcznie... Ciekawe, jak rozwiążą sprzedaż BOX - pewnie będą sprzedawać z abonamentem 12 miesięcy albo coś podobnego.

 

 

O, to fajne jest:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2016/30/microsoft-naklania-uzytkownikow-chrome-i-firefoksa-do-przesiadki-na-edge.aspx

Edytowane przez radosuaf
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Porównaj to sobie z kosztem zakupu licencji na poprzednie wersje i czasem, przez jaki się tego systemu używało. Ja nie zamierzam płacić, dopóki 7 i 8 mają wsparcie.

Pomijam już fakt, że w tamtych systemach nie ma reklam np.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

TWISTER - przeczytaj co oznacza typ licencji - uniwersalny.

"Opakowanie zawiera: nową płytę DVD, Certyfikat Autentyczności (może wykazywać nieznaczne ślady użytkowania)"

O takim typie licencji słyszę ja i Microsoft po raz pierwszy. Moim zdaniem przekręt...

Link to post
Share on other sites

Wczoraj w końcu przepiąłem się na Windows 10. Sama instalacja zajęła ok. 30 minut. Windows po kilku restartach nawet sam się aktywował i tutaj mam pytanie. Czy w związku z tym, że Windows 10 jest aktywny po kolejnym wykonywaniu czystej instalacji (np. z pendrive`a) będę wpisywał kod do Windows 7? Wiem, że było na forum ale za Chiny nie mogę tego znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Jesteśmy malutką firmą (5 osób), kupienie licencji na 7 komputerów to nie jest dla nas drobnostka bo nie zarabiamy kokosów. Darmowa aktualizacja jest więc dla nas bardzo istotnym tematem.

Dlatego pytania:
1. Czy rzeczywiście nie da rady stawiać żadnego oprogramowania serwerowego?
Ponoć można np. serwer wydruku czy serwer plików ale jak np. mamy oprogramowanie mailingowe w którym jest serwer i aplikacje klienckie to co, już trzeba tą wyższą wersję żeby móc zainstalować serwer? I jeszcze prywatne pytanie - czyli jak chcemy zagrać po LANie w jakąś grę i jeden komp musi pełnić funkcję serwera to też nie mogę bo łamię prawo? Oczywiście pomijam kwestie udowodnienia tego ale chodzi mi o kwestię prawną.
2. Jak to jest ze zmianą hardware? Jeżeli wymienimy procek, czy płytę bo się popsuła to trzeba od nowa licencję kupować czy wystarczy po prostu aktywować system przez infolinię?
3. Skoro do wersji 4 microsoft nadal wspiera kompatybilność NET Frameworków z XP to chyba jest małe prawdopodobieństwo że nagle wypuści 5 która nie będzie kompatybilna z win 7
4. Czy win10 ma coś takiego jak win7 czyli tryby kompatybilności dla plików .exe?

Link to post
Share on other sites

Chyba nawet nic nie będziesz musiał wpisywać, jeśli dobrze pamiętam.

Najważniejsze, że system się aktywował. Teraz jest już mój na zawsze ;) A tak serio to się zobaczy co wymyślą z tym abonamentem :)

System postawiłem na nowo z czystej instalki i rzeczywiście aktywował się automatycznie. Sterowniki pobrały się same co mnie zaskoczyło i nie musiałem ich instalować ręcznie - poza sterownikami do karty graficznej.

Aktualizacje poszły w miarę szybko.

Na tą chwilę jest ok, żadnych ścinek i wydaje mi się, że uruchamia się też troszeczkę szybciej jak Win7.

Link to post
Share on other sites

System jest świetny, ma kilka wad, trochę za bardzo uproszczony jak dla mnie, ale to psioczenie na Microsoft jest chore.

U mnie przejście z 7 trwało mniej niż 10 minut.

Najbardziej mnie śmieszy jak gimbaza płacze "Microsoft chce mnie szpiegować", a co takiego mają do ukrycia ? Że cały soft piracki ?  :D

Mnie tam mogą śledzić, mam to gdzieś  ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

A największym szpiegiem jest i tak Google  :D

Od momentu jak wchodzisz do sieci jesteś non stop szpiegowany, wiedzę jak tego uniknąć ma naprawdę niewiele osób, no i niestety anonimowość oznacza też sporo wyrzeczeń   ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz, ale facebook śledzi to co robisz w pozostałych kartach ;) Google też zbiera dane, więc w czym problem ? 

To są głupoty te gadanie o śledzeniu przez Windows, bo teraz każda apka śledzi to co robimy. Skoro tak boisz się śledzenia to powinieneś używać starej nokii 3310 nic poza to, bo każdy smartfon też zbiera dane :P

A hejt na Microsoft jest taki, bo jako pierwsi się do tego przyznali. Windows 7 czy 8 wcale nie jest lepszy pod tym względem od 10.

Edytowane przez matej64
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiesz, ale facebook śledzi to co robisz w pozostałych kartach ;) Google też zbiera dane, więc w czym problem ?

 

Jakiś link do tego? Zaciekawiłeś mnie :).

 

Co do Google'a - możesz teoretycznie użyć publicznego komputera, jeśli szukasz czegoś dyskretnie (i tu wcale nie chodzi o to, że interesują Cię wymiotujące na siebie japońskie gimnazjalistki, ale szukasz np. informacji o leku na nietypową chorobę i nie chcesz, żeby ten fakt był połączony z Twoją osobą), jeśli masz u siebie Win10, to musiałbyś instalować drugi system na innej partycji specjalnie do takich celów.

Link to post
Share on other sites

Jak windows 10 ,wyśle do sąsiada info,że sypiam z jego żoną to się pewnie wku..wię. Ludzie opanujcie się.  Nie chcesz być śledzony w sieci to jej nie używaj,to takie proste. To co,mam się wstydzić firmy Microsoft,że szukałem w necie środka na potencję ? I co w związku z tym,dowiedzą się o tym koledzy z pracy ? Nawet jak wyjedziesz w dzikie rejony Australii,to cię jak nie microsoft to Aborygen wyśledzi...:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To co,mam się wstydzić firmy Microsoft,że szukałem w necie środka na potencję ? I co w związku z tym,dowiedzą się o tym koledzy z pracy ?

 

Naprawdę myślisz, że np. sytuacja, kiedy wyszukujesz w internecie informacji o leku na wirusa HIV, szukasz info o grupach wsparcia, dzwonisz do jednej ze Skajpa, potem wpisujesz w Cortanę "objawy AIDS", te dane nagle gdzieś wyfruwają z serwerów Microsoftu i ktoś z nich robi użytek jest totalnie nierealna?

Oczywiście, nie twierdzę, że w związku z tym trzeba zamieszkać w glinianym domku w dżungli, ale twierdzenie "a niech mnie podsłuchują, nie mam nic do odkrycia" jest daleko idącą lekkomyślnością.

Link to post
Share on other sites

Informacja to jedno z "bogactw naturalnych" XXI wieku.

Nie uciekniesz przed tym, nawet banki sprzedają nasze dane firmom od ubezpieczeń itd.

Trzeba się z tym albo pogodzić albo wyprowadzić do puszczy, dopóki jeszcze trochę zostało...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Radosuaf - i co w związku z tym ,że wiedzą gdzie byłem,na jakich stronach itp. ? Chcę zaznaczyć,że to co tu wypisuję to jest tylko i wyłącznie moje własne zdanie. Jeśli ktoś ma inne (strach,wstyd itp.) to mnie to po prostu śmieszy,ale oczywiście bez złośliwości żadnej.

Kolega wyżej napisał i to prawda,że informacja to dzisiaj najlepsza broń na rynku sprzedaży (i nie tylko).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...