Skocz do zawartości

Windows 10 Temat zbiorczy. Wrażenia, wątpliwości porady


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za naiwne pytanie. Ale nie wiem co wybrać jeśli chodzi o przeglądarkę i program antywirusowy pod Windowsa 10.

Otóż niedawno zaktualizowałem z 7 do 10. I nie wiem jaki program antywirusowy będzie lepszy, Windows Defender ( pierwszy raz spotykam się z tym programem) czy Avast free ( na razie mam zainstalowane i chyba uruchomione  oba, ale zależy mi na antywirusie który najmniej  będzie spowalniał gry video i prace sytemu). I tak samo z przeglądarką Chrome czy Edge (też mam zainstalowane oba)? Zależy mi przede wszystkim na płynnym oglądaniu filmów np. w serwisie YouTube i wygodnym czytaniu tekstu na stronach internetowych. Dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam dylemat co robić z systemem operacyjnym. Jestem posiadaczem już dość leciwego komputera (Phenom II X4 975, Radeon HD6870, Gigabyte 970-UD3P). Daje on rady, jednak na przełomie roku myślę o modernizacji. Chciałbym teraz już skorzystać z możliwości przejścia na Win 10, jednak mam wątpliwości, czy komputer (sterowniki itd) będzie działać poprawnie. Przesiadałem się już na 2 letnim laptopie i zmuszony byłem wrócić do 8.1. Wynikało to z tego, iż żaden ze sterowników (starszy, nowszy) do karty graficznej Intela nie obsługiwał regulacji jasności ekranu. Sam system przypadł mi do gustu jednak mam wątpliwości. Na przełomie roku chciałbym postawić system na czysto, zrobić obraz na płytę z narzędzia, które udostępnił Microsoft. Jednak jak go mogę aktywować, aby był legalny. Na ten sam klucz, który posiadam do systemu Win. 7? 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Przepraszam za naiwne pytanie. Ale nie wiem co wybrać jeśli chodzi o przeglądarkę i program antywirusowy pod Windowsa 10.

Otóż niedawno zaktualizowałem z 7 do 10. I nie wiem jaki program antywirusowy będzie lepszy, Windows Defender ( pierwszy raz spotykam się z tym programem) czy Avast free ( na razie mam zainstalowane i chyba uruchomione  oba, ale zależy mi na antywirusie który najmniej  będzie spowalniał gry video i prace sytemu). I tak samo z przeglądarką Chrome czy Edge (też mam zainstalowane oba)? Zależy mi przede wszystkim na płynnym oglądaniu filmów np. w serwisie YouTube i wygodnym czytaniu tekstu na stronach internetowych. Dziękuje za odpowiedź.

 

Pytanie już nieaktualne

Link to post
Share on other sites

Mam jedno pytanie, a raczej proszę o poradę. Po aktualizacji z Windowsa 7 do Windowsa 10, Windows 10 zresetował mi sterowniki graficzne Nvidii do bodajże 352 lub 353 jak i również program Nvidia Experience do wczesnej wersji. Po ponownym uruchomieniu komputera Zaktualizowałem  program Nvidia Experience i sterowniki nvidii do najnowszej wersji i wygląda na to że poprawnie działają. Moje pytanie brzmi czy dobrze zrobiłem? Czytając i słysząc o problemach ze sterownikami Nvidii na Windowsie 10 i rozwiązaniach które zmuszały do usunięcia i ponownej instalacji sterowników graficznych, narosły we mnie pytania czy dobrze zrobiłem nie usuwając sterowników i ponownie ich instalując.

Link to post
Share on other sites

System Windows 10 został zaktualizowany najnowszymi poprawkami z Windows Update, oczywiście mam wyłączoną domyślnie opcje poszukiwania aktualizacji urządzeń i aplikacji spoza firmy Micorosoft. Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez xanon21
Link to post
Share on other sites

A u mnie znowu Windows 10. Z nieznanych mi powodów W7 zaczął szwankować na dwóch komputerach (desktop i laptop) - w każdym inaczej. Z laptopem na razie daję sobie spokój, ale stacjonarny jest mi potrzebny, więc zaktualizowałem do W10, a jak wyjdzie Anniversary Update, to postawię go od zera.

Przestali "zachęcać" powiadomieniami, to znaleźli inny sposób :). A mnie się już nie chce użerać, po prostu postawię 10. Chociaż kusi zakup W7 Professional  :D.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Mam wszystko. Już trzecia gra z którą mam taki problem na tym systemie. Odpalam launcher, klikam żeby zagrać i ponownie odpala mi się launcher. Miałem to samo z two world 2 i vikings. Steam informował, że przygotowuje się do uruchomienia, okienko znikało i po chwili znowu. Nie wiem gdzie leży błąd. :/ W systemie nic nie grzebane. Postawiony od nowa. 

 

edit: a jeszcze z popularnych gier to l4d 2 nie chciał odpalić. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie. Czytałem w internecie, że teraz win 10 po aktualizacji nie jest przypisany do sprzętu, lecz do konta microsoft. Czyli po deinstalacji systemu można zainstalować na innym komputerze?


link do źródła mojego pytania: http://www.spidersweb.pl/2015/06/windows-10-za-darmo-licencje-pytania-i-odpowiedzi.html

Link to post
Share on other sites

A miałeś klucz z 7 albo 8 ?

Ja miałem Windows 7 Pro i postanowiłem w końcu spróbować, wprowadziłem przy instalacji klucz 7 i teraz mam Win 10 Pro.

Przypuszczam że moje prawa są zapisane na koncie Microsoft które musiałem utworzyć, a więc przy nowej instalacji zostaną z niego po prostu odczytane i system automatycznie się aktywuje.

Tak zakładam  :)

Link to post
Share on other sites

Podaję informacje uzyskane w zeszłym tygodniu od Microsoft Polska. Mój system win 10,który powstał na bazie poprzedniego win 8,1 ,jest na stałe przypisany do płyty głównej mojego komputera...Moje dane personalne też mają bo u nich kupowałem 7 i potem 8...

 

Edit - Dzisiaj w obsłudze siedział inny facet i powiedział mi,że można przy systemie OEM zmienić płytę główną (np,awaria itp.),i że jest to opisane na stronie  https://www.microsoft.com/oem/pl/pages/index.aspx . Jeszcze nie szukałem tej informacji na ten temat, ale warto pogrzebać...

 

Edit - Ostatnia rozmowa. Można wymienić płytę główną ,nawet na innego producenta, ale należy telefonicznie aktywować system,informując wcześniej Microsoft o zmianie w wyniku awarii.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

https://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx#fbid=Nj8LjjWiWot

Czyli jednak można. Kolumna Windows 10, podpunkt 6.

"Oprogramowanie Windows 10, Windows 8.1 i Windows 7 dla producentów systemów nie pozwala na użytkowanie osobiste i jest przeznaczone wyłącznie do preinstalacji na komputerach klientów, które będą sprzedawane użytkownikom końcowym".

Czyli z preinstalowanym nie pozwala, ale czy się nie da?

Link to post
Share on other sites

Trudno mi coś na ten temat powiedzieć ,bo ja w Microsoft przedstawiłem ewentualny problem związany z komputerem,który sam składałem i kupiłem system OEM,aktywując go na nim. O tym co mi powiedzieli telefonicznie,nie ma nic w żadnym przepisie czy regulaminie Microsoft. Jest to tylko dobra wola pracownika i jakieś "niepisane" zasady...

Link to post
Share on other sites

Aktualnie wersje 7/8/10 można sobie ściągnąć z serwerów MS, więc z tym nie ma problemu.


Takie pytanie do wszystkich - zamierzacie płacić abonament, kiedy MS go wprowadzi? Bo już wiadomo, że prędzej, czy później się pojawi...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli do tego dojdzie ,to podejrzewam,że będzie to tak przygotowane,żeby z czasem każdy musiał się na to zgodzić. Np. gry przestaną chodzić bez pewnych poprawek itp. Mimo podejrzeń z różnych źródeł,mam nadzieję,że jeszcze długo tak nie będzie. Chyba,że chcą to zrobić jak prezydent w Turcji....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...