Skocz do zawartości

GTA V - PROBLEMY


Recommended Posts

Renderuje lepszej jakości cienie tylko w obrębie kwadratu wokół postaci. Czytałem o tym w necie i dużo osób ma z tym problem jak na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=jTNucrmghY0
oraz foto:

http://cloud-4.steamusercontent.com/ugc/530639219290439912/D38E7E4F93B904EF7DD4E22B40F673E994D09177/


 

Edytowane przez dzikmajster
Link to post
Share on other sites

Gram na win 8.1 zero problemów.


Podaj pełen zestaw jaki posiadasz. Może odśwież system, trwa to raptem chwilę no tylko będziesz musiał zainstalować na nowo wszystko. Lub może lepiej usuń wszystkie sterowniki do karty graficznej i zainstaluj na nowo.

Link to post
Share on other sites

 

 

Witam, posiadam GTA V zakupione na platformie steam, gra nie ma problemu z płynnością grafiką itd lecz jest problem podczas przełączania się między postaciami i najczęściej właśnie wtedy gra mi się wyłącza. oto screen z błędu 1.jpg co dziwne przy "świeżo" uruchomionej grze tak do 10 minut problem nie występuje Nie wiem czy to konieczne, ale podaję sprzęt jaki posiadam: CPU - i5 4690k GPU - R9 290X RAM - 16GB PSU - Corsair RM750 System - Windows 8.1 Pro od razu mówię że mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej. aaa jeszcze jedna ważna rzecz problemy nie występowały przed ostatnią aktualizacją

 

Witam, mam lub miałem dokładnie ten sam problem (pisałem o nim kilka postów wcześniej). Ja mam wersję pudełkową więc włożyłem pierwszą płytę i pojawiła mi się opcja "napraw grę". Po naprawieniu i odpaleniu gry problem nadal występował, jednak po jeszcze następnym włączeniu gry problem zniknął. Wczoraj grałem przez klika godzin i ani razu nie wywaliło mnie do windowsa. Dzisiaj też zamierzam pograć, więc mogę dać znać czy problem występuje nadal czy nie.

 

Spróbuj sprawdzić spójność plików gry na Steam.

 

http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203789068-Sprawdzenie-sp%C3%B3jno%C5%9Bci-plik%C3%B3w-gry

Link to post
Share on other sites

U mnie wywala w czasie misji z rozwojem i smieciarką. Wysadzam smieciarką i zmienia się postać na Michaela - wywala do Windowsa zawsze przy zbliżeniu z widoku satelity. Drugi stały problem to rzeźnia gangu "fioletowych" (nie pamiętam nazwy) Trevorem. Wywala.zawsze po ok 30 sekundach. Wywaliło mnie też kilka razy przy napadzie online.

 

R9 290 sterowniki 15.4 beta najnowsze, 16 gb ram, 4670k, Windows 8.1

Link to post
Share on other sites

Ogólnie z tego co ludzie piszą większość problemów jest na kartach od czerwonych:P no i jak już wcześniej pisałem 4GB ramu to zdecydowanie za mało, po czasie GTA zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej dlatego są takie spadki fps.

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

Witam otóż też mam problem z gta5 tylko bardzo kłopotliwy i złożony no i związany na 100% z moim łączem internetnowym i serwerami rockstara.Zacznę od poczatku co juz zrobiłem. Na początku po instalacji gry wyskoczył social clubi zaczeło pobierać pacza, wszystko fajnie do momentu końcowego kiedy wyskakiwał błąd braku połączenia z serwerami i zerwaniem pobierania. Wtedy kolega poradził żeby ściągnać pacze ważące 5gb osobno z neta tak jak on to zrobil i 2 innych kolegów no wiec jakoś udało sie pobrać (z małymi problemami) kiedy je wypakowałem do właściwego foldery nadal wyskakiwał błąd z połączeniem mimo wypakowanego dobrze pacza. W tym momencie razem z kolegą zaczeliśmy naprawiać gre poprzez różne pliki i foldery oraz techniki znalezione w netku ale nie pomogło bo problem leży w połączeniu a nie w grze która działa dobrze. Drugi kolega poprzecz team vievera też próbował ale nic nie dawało rady nadal ten sam błąd az uzył serwerów vpn dzieki ktorym pobralo wspomnianego pacza i nastepnego ktory wazyl 350mb + tamten 50mb lecz bardzo powoli z predkoscia 100kb/s gdzie moj internet pobiera z 1mb/sek. Gra sie załadowała i działała lecz wszystkie ''działania internetowe'' w grze ruszały bardzo powoli, nie mówiąc o GTA Online gdzie bez vpn wgl nie dało sie działać a 100kb/s nie daje rady normalnie grać. O dziwo gdy wylaczalem polaczenia z vpn single gry dzialalo dalej dobrze jedynie multi nie chcialo, tak jakby potrzebowało tylko połączenia poczatkowego a pozniej juz lecialo z gorki. Niby mogę grać w single ale bardzo chciałbym pograć na multi a obecnie nie ma takiej opcji. Wypróbowaliśmy juz wszystkie sposoby razem z otwieraniem pooblokowanych portow, odlaczaniem rutera od modemu i nic nie daje rady. Kolega znalazł też takie info na necie

 

''SECOND SOLUTION

So probably its about your ISP (internet service provider). Some countries or ISP are closing some options as i understood. EVEN YOU OPEN YOU PORTS THEY CANT BE ACTIVE.

So what you gonna do?

You need to CALL your ISP. Than you gonna say them you want to change your IP BLOCK. You dont need a reason for this, this is your right. But they will ask you the reason. And basiclly you will say that "i want to play GTA 5 online". :) Because if they know which ip block suitble with gta online they will transfer you to that suitble IP BLOCK. (for me it took 30 min to transfer it) than you're resetting your modem bla bla.. customer service will tell you the details of it.. =) and still keep your ports open.''

 

Czyli wychodzi na to ze musze przedzwonic do mojego dostawcy internetu zeby cos zrobil? czy moze jest inny sposób aby to jakoś samemu naprawić. Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc.

Link to post
Share on other sites

U mnie wywala w czasie misji z rozwojem i smieciarką. Wysadzam smieciarką i zmienia się postać na Michaela - wywala do Windowsa zawsze przy zbliżeniu z widoku satelity. Drugi stały problem to rzeźnia gangu "fioletowych" (nie pamiętam nazwy) Trevorem. Wywala.zawsze po ok 30 sekundach. Wywaliło mnie też kilka razy przy napadzie online. R9 290 sterowniki 15.4 beta najnowsze, 16 gb ram, 4670k, Windows 8.1

Mam identyczny problem i to właśnie w tej misji ze śmieciarką niestety sprawdzanie spójności plików nie przyniosło rezultatów, nie mam pojęcia co z tym teraz zrobić...

Są może jakieś wieści czy jest w planach jakiś patch ?

Link to post
Share on other sites

U mnie wywala w czasie misji z rozwojem i smieciarką. Wysadzam smieciarką i zmienia się postać na Michaela - wywala do Windowsa zawsze przy zbliżeniu z widoku satelity.

 

Miałem identyczny problem w tej misji, kilka podejść zawsze kończyło się crashem w tym samym momencie. Pomogło zmniejszenie oc procesora..

Link to post
Share on other sites

Miałem identyczny problem w tej misji, kilka podejść zawsze kończyło się crashem w tym samym momencie. Pomogło zmniejszenie oc procesora..

nie wiem czy u mnie by pomogło, ale znalazłem rozwiązanie na innym forum i u mnie receptą było włączenie w ustawieniach w zakładce zapisywanie i uruchamianie opcji ekranu startowego, po ponownym uruchomieniu gra chodzi bez zarzutu od 2-3 godzin :)

Link to post
Share on other sites

Wy przynamniej możecie grać, mi się sypie w prologu, jak pisałem wyżej. Gra ktoś z was na Win 8.1? Może to wina systemu? Chyba spróbuję zainstalować 7 bo już mi się kończą opcje ;/

ja mam 8.1 i nie mam tego problemu

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie.

 Intel i5 4570

ram 8GB

Geforce 970GTX

 

Mam na najwyższych ustawieniach i MSAA x4. Czy przy tym fps pomiędzy 70-35 są normalne?

Pytam, bo myślałem, że uda mi się uzyskać te 60fpsów stałe.

Edytowane przez BUBLOS
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie.

 Intel i5 4570

ram 8GB

Geforce 970GTX

 

Mam na najwyższych ustawieniach i MSAA x4. Czy przy tym fps pomiędzy 70-35 są normalne?

Pytam, bo myślałem, że uda mi się uzyskać te 60fpsów stałe.

 

 

Ja mam podobny sprzęt do Twojego, tylko proc 3570K i też mi klatki skaczą między 30-70, jednak przeważnie jest między 40-55 i mi to wystarcza. Wolę mieć ustawienia Ultra i trochę mniej klatek niż schodzić z ustawieniami, żeby mieć stałe 60, mi na tym nie zależy, bo i tak jest bardzo płynnie i nie ma żadnych zacięć.

Myślę, że żeby mieć stałe 60 fps na ultra to by trzeba sporo podkręcić 970-kę albo mieć po prostu coś mocniejszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wyłączcie synchronizację pionową, ona jest skopana. Po wyłączeniu nie ma spadków do 30 klatek. Klatki możecie sobie ograniczyć jakimś innym programem jeśli potrzebujecie. Ja gram bez synchronizacji i jest różnica, 0 spadków.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...