Skocz do zawartości

GTA V - PROBLEMY


Recommended Posts

Dla tych co mają problemy z pustymi sesjami, problemem z łączeniem się do sesji, akcji itp.

Przyczyną problemów najprawdopodobniej jest wewnętrzne ip. Rozwiązaniem jest kontakt z usługodawcą i prośba o przydzielenie publicznego IP. Niekiedy jest to płatne (multimedia - 5zł, 48h na zrobienie tego).

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich,
Po uruchomieniu i straaaaasznie długim ładowaniu gra sama w sobie chodzi nawet płynnie i stabilnie, mogę szybko jeździć samochodami i płynność ciągle jest bardzo dobra mimo dość wysokich ustawień, jedyne co kompletnie wyłaczyłem to rozmycie i MSAA  a cienie mam na wysokich, reszta - bardzo wysokie bądź ultra (poza trawą) problem pojawia się dopiero gdy w grze zmienia się pora dnia np. zapada zmrok, kiedy dochodzi moment 'rozswietlania się ' budynków gra łapie takie ściny że zaczyna przypominac power pointa. pokaz slajdów trwa tak mniej wiecej do zapadniecia pełnej nocy i dalej gra znowu chodzi dość płynnie ( choć już mniej niz podczas dnia ) i szczerze mówiac im dłużej gram tym bardziej grze spada płynnosc, po 2 godzinach gra łapie ściny przy rozglądaniu sie mimo ze wczesniej chodziła plynnie... dodatkowo zauwazyłem ze gra czasami przycina przy strzelaniu - wszystko chodzi świetnie, chce do kogoś strzelić - gra łapie ścine na jakies 2 sekundy. Popytałem wśród znajomych z których jeden powiedział mi ze winą tych ścin moze być twardy dysk który nie jest w sumie zbyt szybki. do tego jest on troche zasyfiony, czy to moze byc przyczyna? zastanawiałem sie nad zmianą ale czy lepszy dysk da jakąs poprawe? czy moze problem lezy w czyms innym? próbowałem tez zmniejszyć ustawienia ale jedyne przy których była poprawa to średnio wysokie, choć też czasami te sciny były. czy jedyna opcja to zmniejszenie ustawien? czy moze jednak ten dysk tak wszystko spowalnia? co myslicie na ten temat?


specyfikacja kompa:
-mobo: msi b85-g43

-procesor: intel i5-4670
-grafika: gigabyte GF gtx770
-ram: kingston hyperx 8GB

-dysk: WD Green 1TB (dodam ze przy pobieraniu czegos z neta z predkoscią 14 mb/s dysk potrafi juz nieźle przymulac)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy w końcu rozwiązał się problem z tego wątku http://forum.benchmark.pl/topic/173275-gta-5-problemy-z-renderowaniem/ale wydaje mi się że te przycinki w grze, niby doczytywanie tekstur na pewno nie leżą po stronie sprzętu. Specjalnie dzisiaj obserwowałem jakie jest zużycie ramu itp. podczas przycięć na moim pc z minimalnymi ustawieniami, z fxaa i w fullhd. Użycie grafiki nie przekraczało 80%, pamieć grafiki nie przekraczała 700MB, a pamieć ram maksymalnie była wykorzystana do 3,5GB, temperatury w normie, więc zapas ramu i grafiki spokojnie był. Tak więc w czym może być problem? w windowsie?

Edytowane przez mati3910
Link to post
Share on other sites

Mam tylko 4gb ramu i gdy pogram z 15 min pojawiają się spadki fps i zciny, uzycie pamięci wynosi 90% . Za mało pamięci?

 

i5 3570k

gtx 660

 

gra na 4gb powinna działać, mi sama gra zabiera tylko 2,3GB, dla pewności wyłącz przeglądarkę i niepotrzebne programy, gra czasami też ma problemy z stabilnością ale po jakimś czasie przechodzi i tak w kółko, nie wiem jak tam u zielonych ale mi najnowsze sterowniki do gta dużo dały, może u nich też coś zmieniają 

Edytowane przez mesiuskate
Link to post
Share on other sites

Mati jakiego masz  windowsa? Swoją drogą jeżeli na yt są filmiki gdzie na 4gb chodzi z procesorem dual core, to przepraszam bardzo ale coś jest nie halo. Chyba będę zmuszony dokupić 2gb ramu. Myślicie że 6gb starczy?

Swoją drogą dobrze że zostało mi jeszcze trochę asasyna do przejścia, bo bym chyba się zanudził :)

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

Jeśli mam 4 gb ram w jednej kosci, to dokup kolejne 4 gb aby pamiec chodziła w dualu.

 

Może w tym problem że inni mają 4 w dualu a Ty 4 wsinglu, nie powinno mieć to dużego wpływu w grach, ale może gta v potrafi to wykorzystać.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Dla tych co mają problemy z pustymi sesjami, problemem z łączeniem się do sesji, akcji itp.

Przyczyną problemów najprawdopodobniej jest wewnętrzne ip. Rozwiązaniem jest kontakt z usługodawcą i prośba o przydzielenie publicznego IP. Niekiedy jest to płatne (multimedia - 5zł, 48h na zrobienie tego).

Raczej wątpię że to problem z ip, jakoś przez ps3 łącze się bezproblemowo, przed chwilą nawet sprawdzałem, wszystko idzie przez ten sam router, więc wątpię żeby to była kwestia IP, na VPNie też się nie mogę połączyć tak samo na hotspocie. 

Link to post
Share on other sites

Też miałem problem ze spadkiem fps przy jeździe samochodem, problem był taki, że gra wykorzystywała ponad 7GB ramu z 8GB dostępnych. Zainstalowałem sterowniki 15.4 Beta AMD i problem chyba się rozwiązał, teraz zużycie pamięci podczas jazdy to ok 5,5GB i ok 40-60fps. Posiadam R9280 temperatura max 65stopni karta podkręcona na core 1100 i memory 1550.

Link to post
Share on other sites

Mati jakiego masz windowsa? Swoją drogą jeżeli na yt są filmiki gdzie na 4gb chodzi z procesorem dual core, to przepraszam bardzo ale coś jest nie halo. Chyba będę zmuszony dokupić 2gb ramu. Myślicie że 6gb starczy?

Swoją drogą dobrze że zostało mi jeszcze trochę asasyna do przejścia, bo bym chyba się zanudził :)

Ja mam win 7 ultimate 64bit, wlaśnie o to chodzi że skoro u innych na 4gb śmiga to nie możliwe żeby w innych przypadkach scinało na 4gb.

Edytowane przez mati3910
Link to post
Share on other sites

U mnie własnie jest problem na 4GB ramu, sprzęt w sygnaturce, próbowałem już róznych rzeczy, na redditcie podawali ustawienia dla panelu NVIDII, sugerowali też wyłączenie stremowania z nvdii, teraz defragmentuje dysk, może to pomoże, a jak nie to może spróbować ustawić statyczne wartości dla pliku wymiany?

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam problem z artefaktami w GTA 5 próbowałem grać na najmniejszych wymaganiach lecz nic to nie dało.

 

Mój sprzęt

Intel Core I3 3.50 GHz

8 GbRam

Windows 8.1 64 bit

Karta Graficzna GeForce GTX 750

Edytowane przez Kelpo
Link to post
Share on other sites

Ostatnie pytanie z mojej strony ;]
W opcjach co ustawić aby gra działała jak najlepiej przy dość słabym komputerze:
Ignoruj sugerowane limity
wersja DirectX
miękkie cienie
synchronizacja pionowa
intensywność rozmycia ma być zapełnione czy wyłączone
proporcje ekranu

Edytowane przez Tevi.
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...