Skocz do zawartości

GTA V - PROBLEMY


Recommended Posts

Witam


 


Otóż mam taki problem że po kilkunastu minutach grania gra zaczyna mi strasznie ścinać co uniemożliwia dalszą grę. Na ten moment jestem przekonany że jest to wynik obciążenia procesora, monitorowałem grę msi afterburner i po kilkunastu minutach pokazuje mi tak na wszystkich rdzeniach obciążenie 99%- 100% i wtedy zaczyna ścinać, a przed tak z 15 minut grania jest podobne, pojawiają się krótkie ścinki, ale da się grać. Temperatury są takie same jak pod maksymalnym obciążeniem po kilkunastu minutach i w początkowej fazie gry, na poziomie 48-56 stopnie. Testowałem procesor prime 51 i było wszystko w porządku. Nie stwierdziłem problemów w innych grach. Dodam że obciążenie kart graficznej waha się od 40% do 90 kilku %, gdy pojawiają ścinki z obciążeniem wszystkich rdzeni do 100% karta graficzna pracuje tak na 20 kilku %.


 


Sprawdziłem teraz grę na minimalnych ustawieniach graficznych i problem ten sam zaczyna od razu praktycznie ścinać zużycie karty 60 parę % procesora 100% i du*a z gry. Zauważyłem po niektórych postach że podobne problemy dotyczą osób z procesorami z tej serii. 


 


Bardzo prosiłbym o pomoc i moze jakies wskazówki


 


Moja konfiguracji


 


i5 4670k podkrecony na 4,3 ghz


8gb ddr 3 1600mhz


sapphire radeon 7870 2gb sterowniki 15,4 beta


MSI z87-g45


zasilacz xfx 650w


Edytowane przez Czytytoty
Link to post
Share on other sites

Witam

Mój problem polega na tym że jak odpalam grę ona wgl się nie uruchamia, jest w procesie przez 5 sec a potem gaśnie. Posiadam win 8.1 Pro x64, 8gb ram, i5 3.2. Uruchamiam jako administrator, próbowałem zgodności z win7/vista sp2. Jak można to proszę o szybką pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

Mój problem polega na tym że jak odpalam grę ona wgl się nie uruchamia, jest w procesie przez 5 sec a potem gaśnie. Posiadam win 8.1 Pro x64, 8gb ram, i5 3.2. Uruchamiam jako administrator, próbowałem zgodności z win7/vista sp2. Jak można to proszę o szybką pomoc.

 

Spróbuj reinstall social club. Bez odinstalowywania poprzedniej/tej samej wersji.

Link to post
Share on other sites

Witam ja mam taki problem, że gra się wyłącza przy zmianie postaci lub gdy nacisnę prawy przycisk myszy, ale tylko gdy jadę autem.

Najgorsze (lub najlepsze) jest to, że dzieje się to nie zawsze :) Nieraz mogę grać 2 godziny i nic aż tu nagle....

 

Gra chodzi płynnie nawet na ultra i poza tym nie mam żadnych problemów i wszystko działa jak należy, żadnych spadków fps itp.

 

Po crashu wyświetla mi się taki błąd:

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:    BEX64
  Nazwa aplikacji:    GTA5.exe
  Wersja aplikacji:    1.0.335.2
  Sygnatura czasowa aplikacji:    5533d504
  Nazwa modułu z błędem:    StackHash_68fa
  Wersja modułu z błędem:    0.0.0.0
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    00000000
  Przesunięcie wyjątku:    PCH_99_FROM_ntdll+0x000000000009177A
  Kod wyjątku:    c0000005
  Dane wyjątku:    0000000000000008
  Wersja systemu operacyjnego:    6.3.9600.2.0.0.768.101
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    68fa
  Dodatkowe informacje 2:    68faa2d0938be28cffcf37606cc9dca7
  Dodatkowe informacje 3:    45be
  Dodatkowe informacje 4:    45be356b48e369496ec82f7da12c0a8c

 

 

Gra oryginalna pudełkowa, win 8.1 oryginał

 

Mój sprzęt: MSI GD-55, i5 3570K, GTX 970, 8 GB RAM, SSD

 

Chciałem przeinstalować Social Club, ale wyświetla się komunikat, że trzeba najpierw odinstalować grę, więc trochę słabo czekać znowu kilka godzin aż się zainstaluje.

 

Aha, opcję "napraw grę" też przerabiałem i dalej to samo.

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam dosyć spory problem. Gra ciągle mi się wyłącza wyrzucając komunikat, że wystąpił błąd i jeśli znowu to się stanie to należy przeinstalować grę. Błąd pojawia się kiedy Trevorem próbuje przejść misję z Franklinem na Groove Street. Jak śmigamy skuterami uciekając przed policją to wyrzucam mi właśnie ten błąd. Niestety zdarzyło mi się to też podczas normalnej jazdy samochodem po mieście kiedy grałem Michalem. Do tej pory nie miałem najmniejszego problemu z grą. Dopiero teraz zaczynają dziać się takie rzeczy. Czy ktoś z was miał ten problem?

 

Oczywiście gra oryginalna w wersji pudełkowej. Specyfikacja chyba nie jest tu istotna bo do tej pory nie było z tym problemu. 

Link to post
Share on other sites

Masz ograniczony fps w Gta5launcher? Możesz to zrobić za pomocą msi tak daj mu 50fps niektórym pomaga. Jak to nie pomoże to czekaj na łatkę.

 

Znalazłem w czym tkwi problem. Wystarczyło ustawić priorytet na wysoki dla gta 5 i już nie ma problemów z ścięciami po kilkunastominutowym graniu.Przed ustawienie priorytetu system prawie czysty, w tle pracował tylko antywirus Microsoft Essentials, sterowniki od karty muzycznej asus xonar essence stx, ale je wcześniej wyłączałem i nie było poprawy. Ogólnie mam gdzieś tak od 36 do 50 kilku klatek na sekundę w rozdzielczości 1920-1200 ustawienia wszystkie na wysokich i włączony msaa +2. Na tych najwyrzszych ustawieniach jakich próbowałem na tych pracuje mi najstabilniej.

Edytowane przez Czytytoty
Link to post
Share on other sites

Witam, 

 

zgłaszam sie z problemem który mnie przerasta i dosłownie brak słów na GTA V a raczej badziewny rokstar. 

 

Problem wygląda następująco. Grę zainstalowałem z 7 płyt. Po czym jak każdy wie trzeba było pierw pobrać aktualizację 53mb po kliknięciu ikonki GTA V

 

Niestety już od samego początku po pobraniu 53MB wystąpił błąd. Poszperałem w necie okazało się że badziewny Rokstar wymaga konta z nickiem bez jakiś tam znaków. 

Ok, założyłem, poświęciłem się i mam konto.

 Instaluje po raz 3-4 grę, a pierwszy po założeniu nowego konta w win.

Spoko zasintalowało się, Pobrał się plik 53mb. po czym 5Gb musiało jeszcze pobrać. Ok też się pobrało. 

 

Finał jest taki że następna aktualizacja 353MB pobiera sie lecz wyskakuje po pobraniu taki błąd, jak dobrze pamiętam taki sam jak w pierwszym problemie przy 53MB.

 

http://c2n.me/3gOLbJt.jpg

 

Jak mam z tym szitem się uporać. Bo nie mam nerwów do tego badziewia z rokstara. 

Edytowane przez k3m0t
Link to post
Share on other sites
Witam, zgłaszam sie z problemem który mnie przerasta i dosłownie brak słów na GTA V a raczej badziewny rokstar.

 

Sprawdź w folderze Użytkownicy//Default/Appdata (w ukrytych) czy nie masz tam folderu rockstar jeżeli jest to go usuń bądź przenieś w inne miejsce.

C:..../System/Użytkownicy/Default/AppData...

Edytowane przez dante2kx
Link to post
Share on other sites

Witam,
posiadam GTA V zakupione na platformie steam, gra nie ma problemu z płynnością grafiką itd lecz jest problem podczas przełączania się między postaciami i najczęściej właśnie wtedy gra mi się wyłącza.
oto screen z błędu

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5823561/975216/1.jpg

 

co dziwne przy "świeżo" uruchomionej grze tak do 10 minut problem nie występuje
Nie wiem czy to konieczne, ale podaję sprzęt jaki posiadam:
CPU - i5 4690k
GPU - R9 290X
RAM  - 16GB
PSU - Corsair RM750
System - Windows 8.1 Pro
od razu mówię że mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej.
aaa jeszcze jedna ważna rzecz problemy nie występowały przed ostatnią aktualizacją

Link to post
Share on other sites

Co to spadków klatek to z włączonym v-sync są spadki do 30 klatek w niektórych lokacjach. Po wyłączeniu synchronizacji brak spadków, a nawet możliwość zwiększenia ustawień graficznych.

 

Rozdzielczość full hd.

Grafika:

  • FXAA włączone
  • MSAA x2
  • NVIDIA TXAA włączona
  • synchronizacja pionowa wyłączona
  • zagęszczenie ludności MAX
  • zróżnicowanie przechodniów MAX
  • Skalowanie dystansu MAX
  • J. Tekstur B. wysoka
  • J. cieniowania B. wysoka
  • J. Cieni B. wysoka
  • J. Odbicia B.wysoka
  • Refleksy MSAA wyłączone
  • J. wody B. wysoka
  • J. cząstek B. wysoka
  • J. trawy B.wysoka -----> ultra powoduje znaczne spadki do około 44-45fps w rejonach z dużą ilością trawy
  • Miękkie cienie NVIDIA PCSS
  • Post FX B.wysoka
  • Nasilenie rozmycie Minimum
  • Efekt głębi wyłączony
  • Filtrowanie anizotropowe x8
  • Ambient occlusion wyłączony
  • Teselacja wyłączona

 

Grafika zaawansowana:

  •  Długie cienie wyłączone
  • cienie w wysokiej rozdzielczości wyłączone
  • tekstury w wysokiej jakości podczas latania wyłączone
  • rozszerzone skalowanie dystansu renderowania MAX
  • zwiększenie odległości cieni Minimum

 Pamięć karty graficznej prawie całe 3gb wykorzystanie,zostało parę mb.

 

Minimalne spadki w rejonach na północ gdzie są wielkie tereny trawiaste sadki max do 44-45 klatek, rejony miejskie to około 80-115fps, rejony nadmorskie 60-80fps

 

Po wyłączeniu synchronizacji brak odczuwalnych spadków, te to 44-45 nie są w ogóle odczuwalne i nie są one gwałtowne fps spada sobie pomalutku po kilka klatek gdy pojawia się sporo trawy. Wiadomo że ilość klatek jest sporo na na wyrost w niektórych lokacjach 60 klatek+++, ale wolę grać tak niż mieć dziwne spadki do 30 klatek i to na dłuższe chwile. 

 

Zestaw w sygnaturze.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Witam szanowne grono,

 

Mój problem z GTAV polega na tym, że gra wywala do pulpitu z informacją że "gta wykonało nieprawidłową operację" - dzieje się tak od razu w pierwszej misji, kiedy wybiegam z kasą na zewnątrz budynku, po strzelaninie z policjantami crash i ląduję na pulpicie.

 

Miał ktoś podobny problem? Sterowniki mam ściągnięte te najnowsze beta AMD. Zmiana ustawień graficznych w niczym nie pomaga, ciągle ten sam crash po wyjściu na zewnątrz...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...