Skocz do zawartości

GTA V - PROBLEMY


Recommended Posts

No ja też mam problem z tymi ramami jak włącze gta v to chodzi ładnie ale po 10minutach to tnie myśle że jak dokupie jeszcze 4gb ram to będzie chodził tylko że zapłełnie 4 koście bo one są ddr2 i by było 4x2gb ddr2

A sprzęt to intel core quad q8300 4x2,5 ghz

karta  geforce gt 630 ddr3 4gb

4gb ram ddr2 kingston (we wtorek 8gb będzie)

Link to post
Share on other sites

No właśnie te pieprzon* ramy. W tym miesiącu cały hajsik poszedł w procesor i kartę graficzną, a GTA zrobiło psikusa i na 4gb z lepszym prockiem i kartą sobie nie pograsz. Ale jak masz komputer z dwurdzeniowym procesorem i np. gtx 750 to sobie z 4gb już pograsz na wysokich nawet. No gdzie tu jest kurde sens?

 

Edit: Support milczy jak narazie

Edytowane przez FanboysDestroyer
Link to post
Share on other sites

Na tym procesorze będziesz miał bardzo duże spadki ze względu na dwa rdzenie nawet jak go podkręcisz do 4,5 Ghz to potrafi z 50 do 25 spaść, grafika da radę w ustawieniach "normal" najlepiej jak byś zablokował sobie aby max był 30 fps wtedy nie odczujesz różnicy jak będzie spadać wydajność.

 

Ogólnie to gra ma dziwne miejsca szczególnie w terenie wiejskim, wydajność spada u mnie do 30 fps i trzyma ten pułap przez chwilę.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Na tym procesorze będziesz miał bardzo duże spadki ze względu na dwa rdzenie nawet jak go podkręcisz do 4,5 Ghz to potrafi z 50 do 25 spaść, grafika da radę w ustawieniach "normal" najlepiej jak byś zablokował sobie aby max był 30 fps wtedy nie odczujesz różnicy jak będzie spadać wydajność.

 

Ogólnie to gra ma dziwne miejsca szczególnie w terenie wiejskim, wydajność spada u mnie do 30 fps i trzyma ten pułap przez chwilę.

ustawilem sb niby na 25 ale i tak spada czasem do 19, 14 itd. duze znaczenie ma jaka ustawie proporcje ekranu albo rozdzielczość? i jakie ustawić opcje przy:

"Ignoruj sugerowane limity"

"wersja DirectX"

"miękkie cienie"

"synchronizacja pionowa"

"intensywność rozmycia" ma być zapełnione czy wyłączone

Link to post
Share on other sites

Jaką masz rozdzielczość?

Powyłączaj wszystko, co możliwe ustaw na najniższe wartości, i zobacz ile na nich osiągniesz średnią wydajność.

Odpal MSI Afterburnera i ustaw w OSD aby pokazywało Ci wykorzystanie obu rdzeni i GPU

Tam gdzie będą okolice 90-100% to musisz podkręcić lub wymienić.

Link to post
Share on other sites

Jaką masz rozdzielczość?

Powyłączaj wszystko, co możliwe ustaw na najniższe wartości, i zobacz ile na nich osiągniesz średnią wydajność.

Odpal MSI Afterburnera i ustaw w OSD aby pokazywało Ci wykorzystanie obu rdzeni i GPU

Tam gdzie będą okolice 90-100% to musisz podkręcić lub wymienić.

rozdzielczość mam na 1360 x 768

ale właśnie nie wiem co tutaj ustawić:

"Ignoruj sugerowane limity"

"wersja DirectX"

"miękkie cienie"

"synchronizacja pionowa"

"intensywność rozmycia" ma być zapełnione czy wyłączone

Jaką masz rozdzielczość?

Powyłączaj wszystko, co możliwe ustaw na najniższe wartości, i zobacz ile na nich osiągniesz średnią wydajność.

Odpal MSI Afterburnera i ustaw w OSD aby pokazywało Ci wykorzystanie obu rdzeni i GPU

Tam gdzie będą okolice 90-100% to musisz podkręcić lub wymienić.

sprawdzałem fps ale w tym w samej grze i mam okolo 30-40-56 fps

Link to post
Share on other sites

Witam,

jak każdy użytkownik laptopa mam problemy przy uruchomieniu GTA, gdy w menadżerze urządzeń wyłączę dedykowaną kartę graficzną odpala mi się launcher bez problemu, potem z powrotem uruchamiam kartę i dalej odpalam grę. Niestety po uruchomieniu trybu fabularnego zamiast obrazu mam takie oto artefakty:

http://images67.fotosik.pl/814/a4789b26e57a3570gen.jpg

http://images67.fotosik.pl/814/fa93d8d7aae49be3gen.jpg

Czy mógłby ktoś poradzić co zrobić by GTA chodziło normalnie?

Parametry mojego lapka to:

procesor: Intel i5-3210M 2,5Ghz

karta grafincza: Intel HD 4000/GeForce GT640M 2gb

ram: 8GB

OS: Win 7 64bit

Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

u was tez jest coś dziwnego ze sterowaniem? w opcjach mam ustawione domyślne sterowanie w zasadzie...i klawisz L powinien w pojezdzie wlaczac zwolnioną akcje...a klawisz caps lock zdolnosc specjalną...w rzeczywistości jest tak, że caps lock to zwolniona akcja, prawy przycisk myszy zamiast celowania (bylem bez broni) wlacza zdolnosc specjalną (np pokazanie fucka), a klawisz L nic nie robi :D

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś o co chodzi z zużyciem ramu w GTA V? Znaczy chodzi normalnie bez ścinek w 60 fps ale stale rośnie zużycie ramu. Startując gra zużywa 3,3GB+ a po 2h gry ma juz 5,5GB WTF ? To przecież jak tak będzie rosło to zacznie z dysku dogrywać bo ram przestanie wyrabiać jak dojdzie do 6GB +++ i będą ściny. Nie sprawdziłem co jest dalej po 2h ale zapewne dalej rośnie. Wiem że jak się wyłączy gre po 2h i włączy to znów zaczyna od 3GB++ :D Śmieszne troche ;)

Link to post
Share on other sites

Dla tych ktorzy maja spadki 60 do ok 40. Polecam Blokade na 50, nie odczujesz ze to nie jest 60 a za to jak spadnie to do 40 np to tez mniejsze rwanie. Jeszcze jeden plus, moja karta (z reguly mikrofalowka) ma ok 70 stopni po OC w GTA V.

Edytowane przez Buryxon
Link to post
Share on other sites

Krecisz tą 290 do gta ? Ja nawet sterowników nie zmieniałem 780 chodzi na standardowych ustawienaich i wszystko smiga jak nalezy. Sam się dziwie jak ta gra jest dobrze zoptymalizowana bo syn ma i3 2120 i gtx 660 ze modowanym biosem i u niego też chula. Chociaż te i3 zajeżdzane jest na maxa.

Link to post
Share on other sites

Witam, mój problem wygląda tak, że zwykł fabuła chodzi elegancko i nie ma z nią problemów, natomiast problemem jest GTA Online. O ile mogę połączyć się z sesją jednoosobową, to podczas próby dołączenia do ogólnej sesji czy też dołączenia do znajomych kończy się zwiechą gry i jej wyłączeniem. To na pewno nie są problemy z portami i samym pctem. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Dziś zaważyłem że w momencie kiedy klatki spadają mi do 30 fps karty mają wykorzystane tylko po 25% mocy, procesor 20-30% na rdzeń, dzieje się tak nie zależnie od ustawień graficznych.

 

Nie wiem co ma z tym wspólnego OC kart, ale jeśli podkręcę GPU na rdzeniu o 100Mhz to wtedy, obie karty mają ~98% użycia i klatki nie spadają.

 

Tak samo mam na pojedynczej karcie, ma ktoś może podobnie?

http://i.imgur.com/OGZLzPo.png

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem nowy problem, po wgraniu własnej muzyki i odpaleniu radia mam spadek fps do 10kl/s po zmianie stacji radiowej na inną wszystko wraca do normy i jest ponad 30kl/s. Mam gre na dysku SSD nie możliwe by mp3 tak lagowało gre xD Dziwne rzeczy się tu dzieją myślę, że potrzebny jest duży update do gry.

Edytowane przez koji666
Link to post
Share on other sites

Witam

Mam pewien problem z wczytywaniem sie tekstur a mianowicie:

wszystkie budynki, pojazdy, ludzie, etc wczytuja sie bez problemow ale zauwazylem ze niektore cienie lub tez mniejsze obiekty wczytuja sie dopiero jak podejdzie sie do nich bardzo blisko. MSAA mam ustawione na x4, reszta na HIGH. Jakies sugestie?

Link to post
Share on other sites

jesli mam słabszy komputer to jakie mieć ustawienia?

I DirectXa mieć 11, 10 czy 10.1?

Też się zasugerowałem niektórymi opiniami w internecie, aby ustawić DirectX 10 lub 10.1 bo przynajmniej na obrazku odciąża to nieco pamięć karty graficznej i może dawać minimalnie większą wydajność. Przeszkadzały mi chwilowe spadki fps podczas szybkiej jazdy lub po zmroku gdy miasto jest rozświetlone, zauważyłem, że po zmianie na DirectX 11 jest płynniej w tych sytuacjach. Być może nowa wersja lepiej radzi sobie z tym całym oświetleniem itp.

 

Specyfikacja laptopa:

i5 2520M (2.5 do 3.2 Ghz) - 2 rdzenie 4 wątki

4 GB ram

GT 540M 2gb vram (średniej klasy karta do laptopa... 3-4 lata temu, ponoć zbyt słaba aby wykorzystać całe 2gb vram)

 

Wszystkie ustawienia na średnie, oprócz tego włączone FXAA aby jakoś to wyglądało i nie miało pikselowatych krawędzi oraz ultra miękkie cienie zamiast ostrych (ta opcja chyba nie ma zbyt wielkiego wpływu na wydajność).

Prawie cały czas chodzi na 30-40 fps, ja akurat gram z half vsync i 30fps ładnie się trzyma.

Edytowane przez xiv123
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...