Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Jak dla mnie rewelacja. Trochę chaosu jest w Twoich wypowiedziach ale co tam. :P

Skoro masz takie temperatury to tylko klaskać!

Co do chłodzenia ramu i sekcji zasilania. Ram zawsze będzie chłodniejszy bo najwięcej ciepła odbierze blok GPU z okolicy a tym samym z ramu.

O sekcję zasilania bym najbardziej zadbał. Będę to samo przerabiał u siebie z blokiem na GTX 760 ale właśnie z sekcją zasilania mam inny plan.

 

solaris557

Nie wolałbyś bloku ?

EK-Thermosphere - Nickel

 

Wiem, że jest droższy ale nie dość, że ładniejszy to znacznie prościej można poprowadzić węże.

Link to post
Share on other sites

 

 

Trochę chaosu jest w Twoich wypowiedziach ale co tam.

Gdzie? :D

 

Nie wolałbyś bloku ? EK-Thermosphere - Nickel   Wiem, że jest droższy ale nie dość, że ładniejszy to znacznie prościej można poprowadzić węże.

Jak już, to od razu bym kupił FC. Według mnie nie warto dopłacać do tego Termosphere. Następne co dokupię to pewnie jakaś chłodnica 240/280 na front gruba na 60 lub troszkę mniej.

Link to post
Share on other sites

No i właśnie to jest problem... co z tego, że gpu ma chłodniej jak może i sekcja ma cieplej :P

GPU

 

Może i sam bym tak zrobił gdyby nie fakt, że hałas pompki w idle jest dla mnie irytuący. Tutaj oczekuję totalnej ciszy. Triton niestety startuje od ~2500 rpm i dopiero później można zejść do jakichś 1400, więc dodatkowy problem.

Link to post
Share on other sites
No i właśnie to jest problem... co z tego, że gpu ma chłodniej jak może i sekcja ma cieplej :P GPU

Tak ale na to już mam pomysł i jak tylko kupię uniwersalny blok na gpu to sekcja będzie miała równie chłodno/ciepło jak przy fabrycznym chłodzeniu.

A, tak. Trytek na 2500rpm jest słyszalny ale nie przeszkadzało mi to zupełnie. Minimalnie go było słychać przy tych obrotach.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites
Tak ale na to już mam pomysł i jak tylko kupię uniwersalny blok na gpu to sekcja będzie miała równie chłodno/ciepło jak przy fabrycznym chłodzeniu.

A, tak. Trytek na 2500rpm jest słyszalny ale nie przeszkadzało mi to zupełnie. Minimalnie go było słychać przy tych obrotach.

Jaki masz pomysł na sekcje?

Link to post
Share on other sites

Ja mam blok własnej obroty na moją grafe wykorzystując rzeczy z trytka. Osobiście nie kupiłbym FC bo jest dedykowany tylko do 1 karty a ja lubie dość często zmieniać sprzęt :)

 

Co do sekcji zasilania ja rozwiązałem problem tak założyłem radiator, wyrzuciłem śledzie z tyłu obudowy i wpakowałem tam wentylator wyciągający 92mm BQ PW2 (na minimalnych obrotach). Sekcja jest zimna i pamięci wmiarę chłodne bo z nich też wyciągane jest ciepłe powietrze mimo tegoż że są dalej na karcie.

Link to post
Share on other sites

Jaki masz pomysł na sekcje?

 

W miejsce mojego oryginalnego radiatora, który chłodzi zasilanie chcę dorobić nowy tylko o większych wymiarach. :) Możliwe, że wystarczy nadmuch, który mam obecnie ale tu wyjdzie w praniu.

U mnie jest sytuacja dość dobra:

http://vpx.pl/i/2015/04/24/Gigabyte-GeForce-GTX-760-zasilanie.jpg

 

W tym miejscu jest mały radiator na całej szerokości karty i w jego miejsce chcę zamontować nowy, większy. Otwory są 3 więc będzie dobrze siedział. Chciałbym go zrobić z miedzianego czegoś ale alu też może być.

Na razie muszę kupić termosa. ;)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem problem z montażem u siebie bo v1 i v2 nie miały wcięć i blokowało o kondensatory ale co mogę powiedzieć tobie to za lekko wkręcone są śrubki dookoła podstawy miedzianej bloku....nimi wyregulowałem idealny docisk- jak dokręcisz na full to będzie brać tylko środek a boków IHS-a nie.....


Nie wiem czy ktoś się spotkał z takim problemem, montując raijinteka dokręcam go do oporu po wcześniejszym rozsmarowaniu pasty na procu tą ich packą i po odkręceniu blok jest tylko na "rogach" w paście i widać, że środek bloku nie dotykał środka procka - tylko obrzeża procesora stykały się z blokiem. Oczywiście w związku z powyższym temperatury od razu szybowały mi do nieba więc musiałem dać po rozsmarowaniu pasty dodatkowo jeszcze groszka na środek procesora ale to pomogło tylko tyle, że zwykły occt przy 4.8ghz na sandy łapał 78C (przy okazji testu spaliła mi się płyta :D ale to chyba nie wina większej ilości pasty) więc chyba ciutkę za wysoko.

 

Montuję zgodnie z instrukcją czyli backplate do tyłu płyty ale nie na chama, żeby z gąbki soki szły - po drugiej stronie po kolei na śrubkę ta biała podkładka plastikowa między płytę a kołek, dokręcam podkładkę kołkiem metalowym - płaska strona kołka bez wgłębienia do podkładki. Na górę kołka kładę tą metalową płytkę i ją do oporu drugą śruba dokręcam.

 

Nie wiem czy ktoś też się spotkał z takim przypadkiem - pacjent Z77 Extreme 4 na 2500k, teraz czekam na nową płytę ale wolę skonsultować zanim to zmontuję znowu źle :D

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

Ok to spróbuję się pobawić tymi srubka jak pcb dojdzie, dzięki za tip.

 

Pytanie jeszcze w sumie, ktoś robił akrylowe rurki do trytka? Ew możecie polecić jakie kupić np na angeli razem ze złączka bo nie mam poduszki jak rozmiar, gwint itp? Zlaczki katowe pewnie jakies

Nie mam pojęcia oczywiście, pisanie z komórki :D

Edytowane przez quidy
Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie jeszcze w sumie, ktoś robił akrylowe rurki do trytka?

Nie widziałem jeszcze żeby ktoś tego próbował. Najpierw proponował bym Ci wykręcić oryginalne złączki z Tritona a później bym myślał nad resztą. Koledzy mają większe z tym doświadczenie niż ja. Podobno po pogrzaniu idzie jak po maśle.

Link to post
Share on other sites

Nie no o gięcie rurek to nawet nie pytam bo z tym to raczej nie ma problemu.

Z tego co patrzyłem to rurki w trytku mają 12.5/9.5 więc akrylowe 13/10 jakoś podejdą może nawet na ori złączki chyba. że do akrylowych są inne złączki i w sumie złączki mnie najbardziej interesują.

Link to post
Share on other sites

4 złączki ek hd 12/16 =48 zł+kw

2 mb rurki plexi 12/16 =32zł+kw

sznur sylikonowy 1m = 17zł+kw

 

Z kosztami wysyłki wychodzi jakieś 140 zł także tragedii nie ma, a moim skromnym zdaniem rurki miażdżą wąż pod względem wizualnym  8-)

Link to post
Share on other sites

mam pytanko jakie wentyle najlepsze na tritona max budżet to 60zł za wentyl

myślałem nad SilverStone 120mm Fan AP121 Air Penetrator  ( polecane ze względu na  wysokie ciśnienie wydmuchiwanego powietrza), także przyda mi sie jakaś dobra rada co kupić na ciszy nie zależy mi tak bardzo ale żeby nie chodził jak odkurzacz 

Edytowane przez wariat89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...