Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

 

 

75 stopni

Ile :?::!:

Coś musi być nie tak. :/

solaris557

Zabarw płyn. Będzie łatwiej z gwarancją. Raijintek odda Ci nową kartę jak by co. ;) Przy bezbarwnym płynie jest ciężko.

Przy pompce na 50% nie ma bata żeby było ją słychać. Obenie mam 4.1k rpm i ją słychać ale przy otwartej budzie z obu stron.

Wentylatory Tritona to masakra. Żadna nowość. Dobrze, że mam inne. :P

Link to post
Share on other sites

To w sumie nic dziwnego, procek się pod czapką grzeje. Może źle pastę nałożyłeś (masz fabryczną czy inną?). Jak nie to tylko skalpowanie zostaje :D

 

 

Pewnie mało kto testuje z AVX i dlatego mają takie niskie temp. AVX potrafi podpić z 15-20 stopni temp. Ja mam na maks obciążonego G3258 4.2ghz 1.256V i mam ok 70stopni w moim układzie.
 

Ja testowałem z AVX, tak wyglądają ustawienia. Wentylatory na maxa.

Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

Pastę mam inna. Jakaś mx-2 już nie pamiętam producenta ale często polecana. Pastę rozlozylem równo na całym procesorze. Tritiona mam podpietego pod płytę główne w 4 pinowe gniazdo

 

Sam to zresztą nie skladalem. Kupiłem od thcmaniak i biorąc pod uwagę jego " doświadczenie " w temacie to podejrzewam że dobrze go przygotował. Narazie w sensie technicznym wszystko jest Oki. Nic nie cieknie i nie brzeczy.

Edytowane przez liczy2146
Link to post
Share on other sites

U mnie temperatury są wysokie ale ja mam słabego gluta pod ihs... Temp wody 30 stopni a proca 70..

 

zróbcie testy z Avx jak możecie tak z 1h i wrzućie screena z temperaturą najlepiej z hwmonitora.

 

Wtedy będzie łatwiej rozmawiać.

 

 

 

edit.// Moje wyniki z moim blokiem na bazie Tritiona i w moim układzie. Wentylatory na low bo chłodnica i tak jest zimna przy samym procu, ciepła się robi jak obciążam grafikę.

 

http://i1371.photobucket.com/albums/ag315/Asica10/trition_zpshnr3crb0.png

 

 

Pasta wygrzewała się ok 1 tygodnia obroty pompki ok 3k tak jak widać na screenie.

 

Jutro lub w sobote przetestuje EK Supremancy Full Cooper :) Powiem Wam że jakość wykonania tego bloku jest super i sam blok waży ok 0,8 kg :D Ciekawie czy będzie lepiej niż na Tritonowym, bo sam nowy blok kosztuje więcej niż cały Triton ^^

Edytowane przez thcmaniac
Link to post
Share on other sites

trit.png

Test 25 minut ale widać, że maksymalne temperatury zostały osiągnięte po ok 5 minutach testu i dalej przez 20 minut były identyczne więc wyżej raczej by nie podskoczyły a jeśli tak to o 1-2 stopnie.. Temperatura w pokoju 24 stopnie. Jutro jeśli mi się uda zrobię testy z 1h.

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

thcmaniac ...ślicznie to wygląda z 1 ale...kolor płynu według mnie słabo pasuje- rzecz gustu ;) co do montażu trytka na karcie po skosie odradzam- za duże naprężenia PCB mogą spowodować uszkodzenie lutów bądź pęknięcie ścieżek. Proponuję zrobić coś takiego jak ma thcmaniac. Co do klejenia radiatorów, polecam taśmę termo przewodzącą- taką dają na radiatorach do "tuningu" . 

 

thcmaniac daj znać jak trytek ma się do EK :) ciekawi mnie to strasznie.

Edytowane przez anikocio
Link to post
Share on other sites

 

 

Zrobiłem godzinny test tritona. Procka podkręciłem jeszcze bardziej. 4.8GHz przy napięciu 1.325V. Wentylatory i pompka na max obrotach. OCCT Linpack AVX. Temperatury: 77, 80, 79, 77

 

Ładnie Ci procek idzie :) 

 

Podejrzewam że gdby na podobnych procach ustawić takie same parametry to na Tritionie temp nie powinny się znacznie różnić. W hasswelach na temp strasznie ma wpływ napięcie.

 

 

Dziś zamontowałem blok EK w moim PC :)  

Pierwsze co zauważałem że bardzo powoli rośnie temp podczas obciążenia (nie to co na Tritionie), ale to pewnie przez to że blok jest cały miedziany i ma dużą pojemność cieplną.

Zrobiłem szybki test na nie wygrzanej paście ( po wygrzaniu temp napewno spadną) :

 

http://i1371.photobucket.com/albums/ag315/Asica10/EK_block_zpsqkvumqnq.png

 

Najwyższa temp Trition 72 stopnie

Najwyższa EK 65 stopnie

 

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego bloku :)

Link to post
Share on other sites
thcmaniac

No to jest różnica tylko porównywanie bloku z AiO Tritona ma się nijak. :) To jest tak ja bym porównywał wyniki Tritona po zmianie chłodnicy na XSPC RX 360 V3 grubej na 56mm. To już jest upgrade Tritona. ;)

U mnie przy obciążeniu temperatury nie skaczą od razu bardzo wysoko. Na starcie jest to około 3-5stopni i później po jednym w górę do maksimum.

 

 

 

co do montażu trytka na karcie po skosie odradzam- za duże naprężenia PCB mogą spowodować uszkodzenie lutów bądź pęknięcie ścieżek.

Hmm myślę że jednak może być ok. GTX760 ma na całej długości metalowe wzmocnienie, które usztywnia kartę. Dodatkowo jeżeli uda mi się zamontować go na karcie to będzie szedł ma 5v żeby był bezgłośny i jego drgania będą mniejsze. Jednak chyba spróbuję go zamontować na tej karcie. :-> No risk no fun. Wg mnie nic nie powinno się stać chyba, że przegnę z dociskiem.

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu byłem na bieżąco z tematem, ale teraz tak się rozpisaliście, że nie mam czasu wszystkiego przeczytać - dlatego pytam, czy warto kupić tego Triton'a? Nie zamierzam modyfikować, ani dokładać bloków GPU. Jedyne co chcę zrobić to zmienić chłodziwo na niebieskie UV. Jak z awaryjnością? Wytrzyma mi triton choćby te 2 lata? Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Miałem blok v1 i nic mi się z nim nie działo. Chodził dobry miesiąc i byłem bardzo zadowolony a to był niby najbardziej awaryjna wersja bloku. Zrezygnowałem tylko dla tego, że przeszedłem na pełne LC. Miałem tylko zmienić chłodnicę na większą a tu nagle wyskoczyła okazja z pompko-rezem później z blokiem EK Supremacy Clean CSQ Nickel i Triton znalazł nowego właściciela. 

Wydajnościowo byłem bardzo zadowolony. Około 20st mnie na cpu w stresie na fabrycznym taktowaniu wraz z dodatkowym blokiem FC na płycie głównej w obiegu Tritona. Dla mnie był świetny.

Obecnie sprzedają wersje V3 z tego co widzę czyli najmniej awaryjne. I oby tak zostało. 

Link to post
Share on other sites

Poświęciłem te 2h, aby to poczytać, ale nie warto xD.

Robicie z tego AIO normalne LC, a wlasnie zaletą AIO mialo byc byszybko to montowac i miec spokoj, a nie wszystko babrac...

Poza tym syf widac, z tą awaryjnością - jak kupilem uzywke H220 to do dzisiaj mi dziala, bez problemu, brak zadnych problemow z przeciekami i pompami. A chodzi o lata 2014.

 

Juz od tego syfu lepsze tohttp://m.morele.net/product/details/720406/1

Przynajmniej nie zaleje komponentów :P

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...