Skocz do zawartości

RAIJINTEK TRITON - czy warto ?


Recommended Posts

Z tritona tez juz nie cieknie... Każdemu producentowi może zdazyc sie wpadka, ważne ze to naprawili. Po drugie właśnie po to triton jest rozbieralny aby go rozbudować, dzięki temu chłodzisz GPU lub płytę z CPU o wiele taniej. Nie chcesz rozbudowywać ? to nie ruszaj nic i zakładaj na procka - nikt Ci tego nie broni. 

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

 

 

a nie wszystko babrac...

W tym babraniu cała zabawa. ;) Dla mnie Triton był zaj#$%% po prostu. Nie miałem puki co lepszego chłodzenia na CPU i zarazem na płycie głównej. AiO mówisz... sam producent w jego zaletach polecał możliwość rozszerzenia na inne bloki.

Miałem pierwszą wersję niby najbardziej awaryjną a sprawował się rewelacyjnie. Każdy produkt może mieć wady fabryczne co zostało ładnie sprawnie usunięte a ludzie z problemami dostali nowe bloki.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś się spotkał z takim problemem, montując raijinteka dokręcam go do oporu po wcześniejszym rozsmarowaniu pasty na procu tą ich packą i po odkręceniu blok jest tylko na "rogach" w paście i widać, że środek bloku nie dotykał środka procka - tylko obrzeża procesora stykały się z blokiem. Oczywiście w związku z powyższym temperatury od razu szybowały mi do nieba więc musiałem dać po rozsmarowaniu pasty dodatkowo jeszcze groszka na środek procesora ale to pomogło tylko tyle, że zwykły occt przy 4.8ghz na sandy łapał 78C (przy okazji testu spaliła mi się płyta :D ale to chyba nie wina większej ilości pasty) więc chyba ciutkę za wysoko.

 

Montuję zgodnie z instrukcją czyli backplate do tyłu płyty ale nie na chama, żeby z gąbki soki szły - po drugiej stronie po kolei na śrubkę ta biała podkładka plastikowa między płytę a kołek, dokręcam podkładkę kołkiem metalowym - płaska strona kołka bez wgłębienia do podkładki. Na górę kołka kładę tą metalową płytkę i ją do oporu drugą śruba dokręcam.

 

Nie wiem czy ktoś też się spotkał z takim przypadkiem - pacjent Z77 Extreme 4 na 2500k, teraz czekam na nową płytę ale wolę skonsultować zanim to zmontuję znowu źle :D

Edytowane przez quidy
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie da, jedynie te kołki można w drugą stronę obrócić, w sumie wszystko palcami skrecałem, może jak śrubokretem dobije cóoler do procka to będzie lepiej. Zobaczymy na nowej płytce co to będzie.

 

Ewentualnie zostaje opcja dania innych podkładek zamiast tych plastikowych i wtedy już nie skręcać tego do oporu.

Edytowane przez quidy
Link to post
Share on other sites

Według mnie pamięci nie muszą być chłodzone ponieważ 1. mają radiator 2. pod obciążeniem wentylatory wieja na nie gorącym powietrzem a teraz jest mniejszy lecz chłodny podmuch z wentylatorów na froncie i dojdzie 120mm na dół a na sekcję będzie wiał dodatkowy wentyl zamontowany na śledziach (coś na podobie tego co ma thcmaniac. Pompkę ustawiłem na 100% a wentyle też max - 1500 rmp ale one słabo wieją ale sa ciche.
Tak to wygląda:
DSC_0019.JPG

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites
Jak twoim zdaniem spisują sie bq pw2 na chlodnicy?

Średnio, w porównaniu do innych wentylatorów są ciche ale słabo wieją i mają małe ciśnienie statyczne.

 

To chyba mamy zupełnie inną definicję pojęcia ciszy     

Włącz sobię np. Noctuę NF-F12 lub P12 czy nawet corsaira AF120 to BQ PW2 na pewno będzie cichy :)

 

Co wy robicie z tymi kablami do grafiki i mobo, że one takie pikne czerwoniutkie?

http://www.morele.net/bitfenix-przedluzacz-24-pin-atx-30cm-czarno-czerwony-bfa-msc-24atx45rkk-rp-574018/

http://www.morele.net/bitfenix-6-2-pin-pcie-przedluzacz-45cm-ekranowany-czerwono-czarny-bfa-msc-62peg45rk-rp-552409/

 

Jaka grafa jaki blok ?

MSI GTX 970, blok EK-VGA Supremacy.

 

 

 

Podaj temp cpu oraz gpu przy dłuższym graniu w wymagającą grę.

Grałem 1,5 godziny w GTA V i temperatury na procku 55 57 56 56 a na grafice max 45 lecz prawie zawsze utrzymywało się ok 42-43. Grafika podkręcona +170 na rdzeniu i +350 na pamięciach a procek 

OC do 4,5GHz.

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

 

Włącz sobię np. Noctuę NF-F12 lub P12 czy nawet corsaira AF120 to BQ PW2 na pewno będzie cichy :)

 

 

Posiadam noctua NH-D14:

140mm przy 700 rpm, to już dla mnie za głośno w idle. 

120mm przy 900 rpm, to już też trochę za głośno.

 

120mm bardzo dobrej klasy wentylator przy 1000-1050 rpm jest dla mnie definicją ciszy podczas obciążenia, a Ty masz pompkę na maks i pure wingsy na 1500 rpm  %-)

 

Przecież to sporo głośniej, niż zwykłe chłodzenie na 970 podczas obciążenia.

 

Pure wingsy miałem chwilę, więc wiem jak one hałasują.

 

PS.

Tritona też miałem i w idle pompkę skręcałem do 1450 rpm aby było cicho w idle. W stresie mogło być do tych 2400 rpm

Grałem 1,5 godziny w GTA V i temperatury na procku 55 57 56 56 a na grafice max 45 lecz prawie zawsze utrzymywało się ok 42-43. Grafika podkręcona +170 na rdzeniu i +350 na pamięciach a procek 

OC do 4,5GHz.

 

 

Ustaw na wentylatorach 1000 rpm oraz na pompce z ~2500 jak będziesz grał kolejnym razem i daj znać. Jestem ciekaw jakie wtedy będą.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...