Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Karta sama w sobie jest dobra, wyniki jak 970 w niższej cenie (tylko oczywiście nie u nas bogata Polska :) ). Tylko AMD spieprzyło to twardo trzymając się Power Limitu na 150W (szkoda, bo będzie lipa z cenami kart graficznych nie długo). Wydaje mi się, że po wprowadzeniu nie referentów z co najmniej 8-pinową wtyczką wydajność trochę podskoczy, bo nie będzie ograniczana przez power limit i przy okazji zwiększy się potencjał OC, bo jak można kręcić kartę, która przy standardowych taktowaniach pobiera więcej prądu niż może :)

 

Swoją drogą ciekawe jest to, że NVidia w starej technologii zrobiła kartę z tą samą wydajnością i tym samym poborem prądu :D

Edytowane przez matej64
Link to post
Share on other sites

Były, bo sprawdzałem jakieś 15/16 godzin temu

A znasz kogoś kto faktycznie kupił ? Bo ja też widziałem ofertę ale podobno zamówienia zostały odwołane.

Tylko nie rozumiem dlaczego amd od razu nie dało 8 pinowej wtyczki.

Bo to by gorzej wyglądało, dział marketingu znowu wygrał z R&D.

Link to post
Share on other sites

Panowie po co ten najazd na RX480? Przecież ta karta jest naprawdę udana. w każdej grze z DX 12 jest wydajniejsza od GTx970 ba jest nawet wydajniejsza minimalnie od gtx 980 . i weźcie to pod uwagę że gier z dx 12 będzie przybywać a nie ubywać, W każdej grze gdzie jest to całe Async zaadaptowane to 480 jest górą. To co źle za 1100 zeta grafika wydajniejsza od gtx 980? oczywiście w DX12 .

Coraz więcej użytkowników posiada Windows 10 . Ms się o to bardzo stara , dodatkowo połączenie win 10 z xbox, a xbox otrzymał dx12 , myślicie ze będa na xbox gry wychodzić pod dx11 ? no nie będą. Tak że RX480 wbrew pozorom za nie długi czas będzie lepszą opcją jak GTX970 a nawet GTX980. I żeby nie było mówi to nie jakiś fapboy AMD bo posiadam kartę Nvidi. Przez to co widzę co się dzieje z Nvidią pod Dx12 skłania mnie do rozważań nad własnie wymianą grafiki na AMD. Ale Na razie poczekam aż cebulaki się nachapią i wyjdzie więcej tych 480 

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

https://www.alternate.pl/XFX/Radeon-RX-480/html/product/1282337?campaign=Karta+graficzna/XFX/1282337 co prawda wersja 4 GB ale w tej cenie to lepsza opcja dla 380x i jedynie będzie odbiegać w 2-3 tytułach od wersji 8GB. Zresztą w Niemczech 8gb w kilku sklepach poniżej 1200 a 4GB poniżej 1000 .

Edytowane przez macf2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oficjalne stanowisko X-Kom na temat zawyżonych cen nowych kart RX 480

 

"Na rynku kart graficznych pojawiły się modele Radeon RX 480 z architekturą Polaris. Ich premiera spotkała się nie tylko z olbrzymim zainteresowaniem, ale również z dużym zaskoczeniem. Niestety jego powodem nie były jedynie zalety nowej karty graficznej. Pozwólcie, że wyjaśnimy, dlaczego tak się stało.

Dla wielu potencjalnych nabywców zaskakująca okazała się cena, która odbiega od sugerowanej przez AMD. Również oferta, którą znajdziecie w naszym sklepie online oraz salonach różni się, od tej którą możecie znaleźć na stronach i fanpage’ach AMD. Sytuacja ta podyktowana jest cenami zakupu narzuconymi na firmy współpracujące z AMD. Są one dużo wyższe od sugerowanych cen sprzedaży. Aktualnie czekamy na oficjalne stanowisko firmy dotyczące polityki cenowej, która negatywnie odbija się na sklepach, w tym także na naszej ofercie. Liczymy na to, że w najbliższym czasie będziemy mogli zaproponować Wam karty Radeon RX 480 w cenach sugerowanych."

 

x-kom.pl/aktualnosci/3724-radeon-rx-480-cena-ktora-zaskakuje.html

Link to post
Share on other sites

 

 

To co źle za 1100 zeta grafika wydajniejsza od gtx 980? oczywiście w DX12 .
 

Jeśli cena spadnie do takiego poziomu to faktycznie będzie ciekawa karta ale obecnie w większości sklepów dobija prawie do 1,4k a to już jest dużo. Ja osobiście czekam na wersje autorskie bo tu może być zupełnie inaczej niż z referentami ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...