Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

rynek już się nasycił 970 skoro wypuścili 960 a za chwile 960Ti więc nie mogą obniżyć ceny 970 bo wówczas cena za 960/960Ti musiała by być niższa wiec z punktu marketingowego NV lepiej tego nie robić bo jak obniżą do 1200zł to za ile będzie 960Ti czy 960 ?

NV chce zarobić ( choć i tak dużo zarabia ) więc podejrzewam że cena niespadnie.

 

Spadek cen może spowodować tylko AMD z nową serią i wyższą wydajnością.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites
No nie wiem dlaczego, ja wpisałem po prostu GTX 970 sound i znalazło

Wpisywałem "gtx 970 noise comparison". Teraz sprawdziłem i faktycznie znalazło też ten filmik, nie wiem jakim cudem go nie widziałem  :D

 

 

 

Mam jakiś rarytas moja 970tka milczy jak grób cichutka
 

MSI?

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem Assassin's Creed Unity, żeby zobaczyć jak faktycznie u mnie jest z tym VRAM-em. Ustawiłem wszystko na ultra high i MSAA x4. Pobiegałem trochę po Paryżu i było używane ~3200MB. Przestawiłem MSAA na x8 i gra "zjadała" mi ~3860MB. Klatki spadły z około 40 do 30, a potem zaczęły się wahać 22-30 (ale wiadomo jakiej mocy potrzebuje MSAA x8), i żadnych artefaktów, ani stutteringu nie doświadczyłem. Mogę powiedzieć, że było nawet płynnie, tak trochę "konsolowo" (niby 30 klatek, ale czasami spadki do ~20... niczym na PS4  :menda: ). Pobiegałem tak z 10 minut i wszystko było ok, przestawiłem na MSAA x4 i użycie pamięci nie spadło (dziwne... bez różnicy czy TXAA, MSAA x4, czy x8... cały czas 3,8GB... ale to zapewne wina gry). Ostatecznie pograłem chwilę na ultra high z MSAA x4, użycie VRAM-u wynosiło momentami prawie 3,9GB i było 35-50 klatek. Żadnych problemów nie doświadczyłem. Także u mnie chyba wszystko jest w porządku... Zastanawiam się tylko, dlaczego w Kombustorze miałem taki spadek wydajności, jeśli używany był cały VRAM, ale co tam... przecież w benchmarki się nie gra  :]

Link to post
Share on other sites

Czasami spadki do ~20 i powiadasz że stutteringu nie doświadczyłeś ? Śmiechłem ;)

Już widzę, jak to zauważasz przy tak niskim fps, kolejna sprawa z tego co czytałem w wypowiedziach NV, to programy pokazujące użycie vramu mają problemy z tą "drugą partycją" i nie był bym taki pewny tych wszystkich odczytów.

 

Edit, najłatwiej to chyba można by zmodować skyrima tak by tekstury tyle zżerały i wtedy sprawdzić bo na skyrimie ta karta spokojnie wyciągnie stałe 60fps ;)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

Czasami spadki do ~20 i powiadasz że stutteringu nie doświadczyłeś ? Śmiechłem
 

To był normalny spadek płynności, a nie coś takiego jak na tym filmiku. 

 

 

programy pokazujące użycie vramu mają problemy z tą "drugą partycją" i nie był bym taki pewny tych wszystkich odczytów.

Tego nie wiem, może i tak. Napisałem to co widziałem.

 

 

Afterburner pokazuje tylko zajętość VRAM. Tu po prostu miałeś pełną pamięć i reszta leciała do pamięci systemowej.

Możliwe. 

Link to post
Share on other sites

Na tym filmiku to w ogóle koleś ma coś zwalone, być może te dodatkowe 500mb mu zdechło ;)

 

A stuttering to są właśnie spadki płynności ale nie tylko takie długie i duże, to równie dobrze mogą być mikroprzycięcia a takich ni cholera nie zauważysz mając tak niski fps.

Tak myślę, że najlepiej można by to właśnie na zmodowanym skyrimie sprawdzić. Wystarczy dowalić tekstur i płynność powinna być zachowana i właśnie wybitnie widoczne te przycięcia będą jak przekroczy dostępną pamięć, co do nowych gier, to ile gry potrafią wrzucić do ramu/vramu a ile rzeczywiście potrzebują to czasem różnie bywa i nie koniecznie musi powodować duże spadki. Fajnie to czasem widać jak na jednej ruskiej stronie testują i na kilku różnych kartach z różną ilością pamięci widać, że zajęty vram nie jest na max a im dostępnej pamięci na karcie, tym więcej zajęte w tym vramie i przykładowo jak przy karcie z 3GB zajęte jest max 2600MB to na Titanie jest ponad 3GB zajęte. Wg mnie problem się ujawni na prawdę, jak przekroczą tę "wymaganą" przez grę pamięć a to chyba szybko nie nastąpi.

Link to post
Share on other sites

Dość łatwo się to robi. Polecam stronkę http://www.nexusmods.com/skyrim/?

Tylko nie wiem czy znajdziesz takie tekstury lub tyle modów tekstur by przekroczyć tą ilość pamięci, może być ciężko. Ja jak dość ostro zaszalałem to miałem zaledwie coś koło 2600-2700MB zajęte.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś natknął się może na recenzję GTX 960 Palit Jetstream? Wszędzie widzę tylko Super Jetstream, a nawet tam gdzie w recenzji pisali "Jetstream" to tak naprawdę recenzowali Super Jetstream (co nie ukrywam mocno mnie drażni, bo wychodzi albo niekompetencja osób recenzujących albo wprowadzanie w błąd czytelników).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...