Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

 

 

Kiedy ja ostatnio grałem w jakąś gierkę hah to chyba było w przerwie świątecznej
W idle roznice pomiedzy kartami w poborze pradu sa tak male, ze to sie nigdy nie zwroci ;)

 

Z tego art

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/geforce-gtx-970-karta-wykorzystuje-35-gb-pamieci-odpowiedz-nvidia.html

nie wynika by to 0,5 GB bylo wolniejsze od pozostalych 3,5 GB a jedynie to ze pamiec jest podzielona. Jezeli tak jest to niezgodnosc towaru z umowa staje pod sporym znakiem zapytania.

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie,

 

NVIDIA's Jonah Alben, SVP of GPU Engineering odpowiada w tym artykule

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/NVIDIA-Discloses-Full-Memory-Structure-and-Limitations-GTX-970

 

a tutaj to co mówiłem pisałem po pojawieniu się informacji na temat oficjalnej specyfikacji GTX 960

The details about the memory issue also show us that a pending GeForce GTX 960 Ti, if it exists, will not necessarily have this complication

 

czyli coś mi się wydaje że nadejdzie 960Ti skoro o nim wspomina :) nawet podaje 192bit 3GB a niemówiłem :)

 

This is not the first time that NVIDIA has used interesting memory techniques to adjust performance characteristics of a card. The GTX 550 Ti and the GTX 660 Ti both used unbalanced memory configurations, allowing a GPU with a 192-bit memory bus to access 2GB. This also required some specific balancing on NVIDIA's side to make sure that the 64-bit portion of that GPU's memory controller with double the memory of the other two didn't weigh memory throughput down in the 1.5 GB to 2.0 GB range. NVIDIA was succeeded there an the GTX 660 Ti was one of the company's most successful products of the generation.

 

Lol czyli juz wcześniej taka karte posiadałem z podzieloną pamięcią bo sprzedałem 660Ti i kupiłem 970 a tam było 1,5GB+0,5GB czego człowiek się dowiaduje po czasie......

 

kończąc będzie to tak jak wcześniej zależeć od software czy użyje dodatkowego 0,5GB czy też nie ale jak będzie odpowiednio napisana gra nie będzie żadnego widocznego wpływu w FPSach przy użyciu drugiej pamięci 0,5GB

 

aczkolwiek mogli o tym wcześniej napisać NV nadszarpneła właśnie swoją reputacje......

 

aa bym zapomniał podali 64 ROPs czyli tyle ile 980 nawet teraz na storni NV jest 64 a przyznali sie że ma 56

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

no ale nie ma się czemu dziwić jak 980 kosztuje 2,5k a 970 1,5k 

 

reasumując dalej kupiłbym dziś 970 choć moje zaufanie do NV zmalało bo przecież mogli nas poinformować a jak sami się przyznają że byłą taka sytuacja przy 660Ti i nikt jej nie zauważył wiec pewnie NV miała nadzieje że tu też nikt nie zauważy.....

 

Wydajność GTX970 dalej stoi na bardzo wysokim poziomie pomimo nieprawdziwych informacji NV na temat GTX970, ja nie żałuje zakupu

Edytowane przez davidoff
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

They clearly lied to our face, they could simply write up 3.5GB gtx 970 and 500MB cache at first before selling.

Nie żebym się czepiał, ale to nie pasuje do definicji cache...

 

(mógłbym się też przyczepić, że napisał 500, a nie 512)

Link to post
Share on other sites

 

 

pozotaje ci 290X bo 290 jest słabsza jak 970
290X tez jest slabsza niz GTX 970... Heh, a chcialem po dlugim czasie miec cos od nVidii, a tu takie cos. I tak mialem czekac za radkami 3xx wiec mi to rybka, ale jest to za nimi kolejny argument i tym samym pewnie znowu nie bede mial okazji grac na nV...
Link to post
Share on other sites

Może ceny GTX970 spadną

 

ceny raczej nie ale sprzedaż napewno bo na 99% cześć ludzi zawiodła się i czyta artykuły o podzielonej pamięci ale jak ktoś ma kwote 1500-1800zł to nie ma innego wyjścia jak kupić 970 ew 290X ale AMD to wysokie temperatury i dużo większy pobór jak 970 więc wybór i tak pada na 970 ew bratobójcza walka 780Ti ale tu znowy większe temp i większy pobór z gniazdka..... wiec ? co tu wybrać a czekać na serie R9 3xx która nie wiadomo kiedy wyjdzie pozatym tam też jest TDP 300W dla 280X..... ciężki czas na zmiane karty bo niewiadomo co wybrać gdybym ja miał teraz 290 czy 780 napewno bym ich nie wymieniał tylko zaczekał co najmniej rok albo....... zaczekać na GTX 970 8GB bo takie wersje mają wyjść tylko jaka będzie kwota +200zł ? to będzie minimum za takiego ok 1700-1800zł a za wersje wypaśne 2000zł.... czyli tutaj chyba też się nie będzie za bardzo opłacało bo za chwile dojdziemy do 980

 

jeżeli gracie FHD nie ma się czym przejmować ale SLI 970 do 4k chyba bym się nie pokusił włąśnie ze wzgl na podzieloną pamięc

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...