Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Ktoś napisał w tym temacie na forum Nvidii, że po przekroczeniu tych 3,5GB Vram karta zamiast pobierać te pozostałe swoje 0,5GB to zabiera pamięć systemową. Zrobiłem taki teścik i wyszło takie coś: https://www.youtube.com/watch?v=hTdSTWKz0bQ&feature=youtu.be

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Dla ewentualnej zgodnosci towaru z umowa nie ma znaczenia czy dzieki temu zabiegowi wydajnosc rosnie, nie zmienia sie czy spada. A moim zdaniem niezgodnosc jest ewidentna, bo ludzie kupowali karty 4096MB DDR5, a nie 3584 DDR5 + 512 MB DDR3. Niewazne jaki to ma wplyw na wydajnosc to nVidia sobie paskudnie strzelila w kolano, bo tego typu oszustwa mocno uderzaja w wiarygodnosc producenta.

A czy sklepy beda uznawac niezgodnosc towaru... To zalezy od sklepow. Najwyzej pozostanie droga sądowa. Odnosnie tego kiedy ktos sie dowiedzial o niezgodnosci to bezpiecznie mozna przyjac ze to miesiac czy dwa (ile tam tego czasu jest) od momentu kiedy sprawa wyciekla najlepiej w postaci jakiegos artukulu w prasie/serwisach polskojezycznych.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Hahahaha, zaraz pęknę ze śmiechu.

Okazuje się, że 970ki wybitnie często piszczą (cięcia kosztów, normalne, można by przeboleć, też mnie to wkurza ale za dużo ludzi wyłożyło na to laskę), problem z pamięcią dopiero zauważono jak ktoś go oficjalnie wytknął (mimo że powoduje m.in. stuttering który przecież każdy użytkownik nv wytyka ati/amd, że jest bardzo zauważalny i do tego teraz ponoć jakieś artefakty :P) i zaślepieni fanboje NV to zauważali i twierdzą cytuję "że to normalne" lub nie zauważali u nv ale u amd jak najbardziej.... Ragnar Lothbrok uświadom kolegę, jeśli wg niego to normalne. Dobrze, że chociaż tobie to nie pasowało.

Hahahaha, ale nv sobie wychowała lemingów, teraz tacy fanboje wyglądają prawie jak użytkownicy apple koczujący na tydzień przed sklepem do premiery iphonea nowego lub pytani przez Kimmela jak im się podoba "nowy(stary)" iphone, ipad a oni wymieniają zalety względem starego itp a zaginanie się w kieszeni to taka funkcjonalność %-).

 

Żal mi takich zaślepionych kretynów.

 

PS: Mam nadzieję, że nikt nie zacznie się pultać o mój post, bo tylko udowodni, że też powinno mi go być żal... Tekst ukryłem, by wyłapać więdnące kwiatki ;-)

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem Crysisa 3... 4K, MSAA x8, wszystko na very high. Użyte około 3800MB VRAM-u w pierwszej misji (nie chce mi się dalej przechodzić) i żadnych artefaktów nie miałem, żadnych ścin (to znaczy było 8-10 klatek na sekundę, ale wszystko działało... no na pewno nie płynnie, ale nie miałem też takich jakby freezów jak na filmiku z FC4). Więc z moją kartą chyba nie jest aż tak źle...

 

 

Ja i tak zmieniam kartę

Co kupujesz jeśli można spytać?  

Link to post
Share on other sites

Skoro juz taki wątek o pamieci GTX 970 trwa, to wie ktos czym różni sie wersja Gigabyte G1 Gaming rev 1.1 od rev. 1.0? Wyczytalem gdzieś, ze podobno BIOS jest inny i ze pamięci z Samsungow zamienione na Hynixy, lecz pozostaje pytanie, czy to prawdziwe informacje.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przeskaluj na FHD i powiedz jak bez v-Sync jest. Będzie jakieś porównanie.
 

Też próbowałem i nie było źle, bodajże coś koło 40 klatek, ale użycie pamięci chyba nawet nie przekraczało 2GB. Teraz nie mam czasu, sprawdzę za jakąś godzinę  :] Tylko, że to jest zaraz na początku pierwszej misji jeszcze przed wejściem do tego budynku (gdzie płynność spada, nie mówiąc już o miejscu gdzie dostajemy łuk...). 

Link to post
Share on other sites

 

 

więc zwróci się szybko ta karcioszka.

Karta kupiona tylko do grania  nie zwróci się NIGDY. Co najwyżej będzie tańsza w eksploatacji niż poprzednia. Żeby móc powiedzieć, że coś się zwraca musi przynosić jakiś zyski. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

W kraju w ktorym sporo osob mowi "zainwestowalem w nowy telewizor" albo "zainwestowalem w nowy samochod" nowa gre czy jakiekolwiek inne dobra konsumpcyjne prozne takie tlumaczenia ;)

 

Choc gdyby policzyc ile mniej pradu zuzyje karta i przemnozyc to przez ilosc godzin i dni, to moze oszczednosc na rachunkach wyniesie akurat tyle ile za karte sie doplacilo. Moze, choc w to watpie.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Karta kupiona tylko do grania  nie zwróci się NIGDY. Co najwyżej będzie tańsza w eksploatacji niż poprzednia. Żeby móc powiedzieć, że coś się zwraca musi przynosić jakiś zyski. 
 

Prawie 370 zł mniej za prąd jest po wymianie karty, do tego kupiłem ją dosłownie za grosze więc po sprzedaży przyniesie mi zysk :P

Link to post
Share on other sites

Karta kupiona tylko do grania  nie zwróci się NIGDY. Co najwyżej będzie tańsza w eksploatacji niż poprzednia. Żeby móc powiedzieć, że coś się zwraca musi przynosić jakiś zyski. 

A jak ktoś zarabia na graniu?

 

Nigdy nie mów nigdy :D

Link to post
Share on other sites
Z i5-tką ?

Tak, z i5-ką. Tylko, że to pierwsza misja bez słynnej trawki, więc procesor nie ma tam aż tak szczególnego znaczenia jak w dalszej części gry. Screeny: http://imgur.com/ceOTQA9,dTGHGQJ,uU8gthS#0

Screena w 4K nie mogę zrobić, bo gra się zawiesza... Najwyżej zrobię zdjęcie monitora... W 4K użyte jest 3800MB VRAM-u i na tych samych detalach, w tym samym miejscu jest 7 klatek. Czy to normalne, że jest 30 klatek mniej? Cholera wie.

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...