Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

A czym się różnił pierwszy Titan? Był po prostu najwydajniejszą kartą na rynku. Argument o wydajności DP pojawił się później, jak pojawiły się mocniejsze konstrukcje, żeby kasować za niego więcej niż zwykłe GF. Wedle przecieków ma wszystkiego o połowę więcej niż 980.

Link to post
Share on other sites

Przebrnąłem chyba przez wszystkie firmy z Nvidii. Najlepsze to Asus, Zotac i pierwsze miejsce EVGA. Najgorszy okazał się Gigabyte i Palit. Karty które kupowałem to zawsze były o jeden poziom niżej, niż najdroższe z danej firmy. Np. EVGA SC zamiast bardzo drogiej Classified.

Gigabyte wersje OC edition  GTX 580, 680, 780 każda z nich była przeze mnie oddawana do gwarancji po trzy razy. Zawsze ta sama przyczyna "wymiana sekcji zasilania" Tak za każdym razem próbowałem je kręcić, ale np. 570 padła już po +50MHz. Dodatkowo jako jedyna firma, oddawała mi trzy razy tą samą naprawioną kartę. (Proline) Dodam, że Asus, Zotac i EVGA nigdy mi się nie zepsuły. Raz wiatrak w Asusie, złożyłem reklamacje na ich stronie, a oni wysłali mi całą nową jednostkę chłodzenia. Jak ktoś kupuje PC na dwa lub więcej lat, warto wydać te parę groszy więcej na EVGA, choćby dla tych reklamowanych łożysk ;) A odnośnie czyszczenia tej karty, wystarczy na chwilę dać wiatraki na 100% w EVGA PrecisionX16, i kurz wylatuje śledziem na tył budy. :) Tylko się nie wystraszyć, bo kręcą się z głośnością małego silnika odrzutowego. Jeszcze muszę dopisać, że zawsze kupuję wersję pierwszą danego modelu. Czyli zaraz po premierze. Dla niewtajemniczonych, następne wersje wychodzą po roku, lub w razie jakiś problemów do trzech miesięcy. Tak było np. z Gigabyte ver.1 GTX970 która fabrycznie miała za niskie taktowanie. Wystarczyło wgrać nowy bios i wszystko było już ok. Firma zamiast pozmieniać soft w biosie, ver.1 zostawiła z błędem, a po 3 miesiącach wypuścili ver2 z aktualnym biosem. Zresztą w sklepie powiedzieli, że coś Gigabyte ostatnio cieniutko wychodzi na tle innych firm, oczywiście chodzi o karty graficzne. Z resztą podzespołów nie mam takiego doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

"Tak było np. z Gigabyte ver.1 GTX970 która fabrycznie miała za niskie taktowanie. Wystarczyło wgrać nowy bios i wszystko było już ok. Firma zamiast pozmieniać soft w biosie, ver.1 zostawiła z błędem, a po 3 miesiącach wypuścili ver2 z aktualnym biosem."

 

Nie bardzo rozumiem, posiadam rev. 1 i karta bez robienia ręcznego OC boostuje na 1367mhz przy żałosnym jak dla mnie ASIC 64% (osoby które mają wyższy ASIC mają ~1400mhz). O wersji 1.1 słyszałem i czytałem tylko tyle, że ma zmienioną sekcję zasilania i inne pamięci. Więc o co kaman z tym błędem?

Link to post
Share on other sites

Klops dziwne rewelacje wypisujesz - musiałeś mieć totalnego pecha, jeśli Gigabyte tak ci się psuły. Ja sprzedałem setki kart Gigabyte i awaryjność jest naprawdę niewielka, na pewno procentowo mniej wysyłałem na serwis niż Asusa, którego tak zachwalasz. Co do problemu z GTX970 to o jakim modelu Gigabyte piszesz ? Sprzedawałem WF3 OC jak i Gaming i nie ma żadnych problemów jak do tej pory.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

"Tak było np. z Gigabyte ver.1 GTX970 która fabrycznie miała za niskie taktowanie. Wystarczyło wgrać nowy bios i wszystko było już ok. Firma zamiast pozmieniać soft w biosie, ver.1 zostawiła z błędem, a po 3 miesiącach wypuścili ver2 z aktualnym biosem."

 

Nie bardzo rozumiem, posiadam rev. 1 i karta bez robienia ręcznego OC boostuje na 1367mhz przy żałosnym jak dla mnie ASIC 64% (osoby które mają wyższy ASIC mają ~1400mhz). O wersji 1.1 słyszałem i czytałem tylko tyle, że ma zmienioną sekcję zasilania i inne pamięci. Więc o co kaman z tym błędem?

Przepraszam za pomyłkę, chodziło o GTX570OC :(

Klops dziwne rewelacje wypisujesz - musiałeś mieć totalnego pecha, jeśli Gigabyte tak ci się psuły. Ja sprzedałem setki kart Gigabyte i awaryjność jest naprawdę niewielka, na pewno procentowo mniej wysyłałem na serwis niż Asusa, którego tak zachwalasz. Co do problemu z GTX970 to o jakim modelu Gigabyte piszesz ? Sprzedawałem WF3 OC jak i Gaming i nie ma żadnych problemów jak do tej pory.

Pomyliłem się w numeracji, z biosem chodziło o GTX570OC :(

Co do reszty mojego postu zgadzam się na 100% Możliwe, że jakiegoś pecha mam co do Gigabyte. Ale co on ma z tą sekcją zasilania? Po każdej reklamacji piszą, że została wymieniona sekcja zasilania. Trzy karty, trzy te same usterki, jedna trzy razy. Wszystko podczas lekkiej próby OC. Dzieje się to tak: lecę z OC po 10MHz w pewnym momencie podczas testu, PC się wyłącza. Po ponownej próbie włączenia, power nie działa w ogóle.

Karta z którą było najwięcej problemów GTX570OC, bez dodatkowego OC działa do dzisiaj. Już nie próbuję jej kręcić, jest po gwarancji. GV-N680OC-4GD - ten sam problem, działa bez dodatkowego OC do dzisiaj.

Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Edytowane przez Klops
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...