Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

2 godziny temu, Succubus napisał:

Także tego - lekko nie było. Ale słyszałem, że jak pierwszą dawkę tak przetrzepie, to druga pójdzie o wiele łatwiej - OBY.

Która szczepionka?

Możesz połączyć się z telefonem po BT?

Płatności działają po zbliżeniu ręki do terminala?

Edytowane przez Pawel7
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Ja dziś przyjąłem czip Astra-Zenca, pielęgniarki cyca nie dały pomacać, ale było szybko i fachowo. Jutro zobaczymy czy wygrałem/przegrałem na loterii objawów poszczepiennych. Mam nadzieję, że to pierwsze, bo w planach siłka i szkoda mi czasu na zamulanie. 

31 minut temu, Pawel7 napisał:

Możesz połączyć się z telefonem po BT?

Płatności działają po zbliżeniu ręki do terminala?

Tak, ale wymaga aktualizacji systemu.

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Succubus napisał:

W nocy mnie przetrzepało, miałem 38*C i dreszcze jak cholera leżałem w łóżku, w pokoju miałem 25*C, a mnie trzęsło jak cholera. Dopiero butelka z gorącą wodą w nogi pomogła - masakra.

Ręką nie mogłem ruszyć, dziś już jest lepiej, ale najgorsze w tym wszystkim było, że skoczyło mi ciśnienie (zadzwoniłem do swojego lekarza, no bo zacząłem się bać, że mi żyłka pęknie - ale udało się je w miarę szybko zbić do w miarę normalnego stanu) i strasznie zaczęła mnie boleć głowa.

Jakoś przecierpiałem do około 5 tej rano i wreszcie usnąłem.

Kumpel lat 40+ (dokładnie nie wiem ale na 100% mniej niż 50) po 48h dalej wyglądał jak kupa. Astra Zenka, na trzeci dzień mu przeszło.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, drVanSteiner napisał:

No to nieźle Cię walnęło.

 

Już jest dobrze, już mogę podnieść rękę tak na 50%, poza tym nie widzę już żadnych złych objawów. Ale muszę przyznać, że ten weekend raczej nie należy u mnie do najprzyjemniejszych :(

 

10 godzin temu, Pawel7 napisał:

Która szczepionka?

 

Fajzer

 

6 godzin temu, zbiku90 napisał:

Astra Zenka, na trzeci dzień mu przeszło.

 

To chyba nie ma znaczenia która szczepionka. Po każdej może coś wystąpić, a czy wystąpi, to już chyba zależy indywidualnie kto jaki ma organizm i jakie zdrowie itd.

 

 

W każdym bądź radzie cieszę się, że już mam to za sobą i nadal żyję. Niestety jeszcze kolejna dawna przede mną :(

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, zbiku90 napisał:

 

TO było do przewidzenia i materializuje się to co było mówione na jesieni 2020   ze  te szczepionki to zwykły szantaż  na społeczeństwie i chęć zarobku koncernów  wtedy to było uważane za foliarstwo i co tam jeszcze ... teraz ci sami krzykacze  już nie są tak zdecydowani i aktywni .

 

Sam jestem zapisany na szczepienie ale nie wiem czy się zaszczepię  bo widzę ze to nie ma większego sensu , bo te szczepionki nie chronią przed zarażeniem  jedynie "łagodzą"  przebieg choroby i też nie zawsze. Znam przynajmniej  +10 osób (najbliższe otoczenie) które są  po  dwóch dawkach fajzera czy Astry  i wszystkie   zachorowały na covid z czego 3 wymagały hospitalizacji . Wiek  38-70 lat .

Niestety jest uskuteczniany i prowadzany szantaż szczepionkowy na całym świecie , paszporty covidowe,kody qr , zaświadczenia ... bez tego za granicę nie wyjedziesz .A  to wszystko posunie się dalej  do tego stopnia że  nie opuścisz  swojego miejsca zamieszkania(miasta)   bez zaświadczenia ,paszportu covidowego ,nie  wejdziesz do galerii ,nie kupisz biletu na pociąg ,autobus ...

 

Wiele osób przeżyje szok jak wejdzie  możliwość szczepienia przez pracodawców ... będzie "dobrowolne" szczepienie ale jak się  nie zaszczepisz to umowy nie przedłużymy ,awansu nie będzie ,  umowę rozwiążemy bo stanowi pan/pani zagrożenie epidemiologiczne  dla reszty pracowników .

 

Taki sytuacje już są  na porządku dziennym w wojsku ,straży pożarnej .

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, marko22 napisał:

Jeszcze 2 razy złapiesz se za cycka.... 

 

Czego nie, kocham cycuszki, szczególnie w odpowiednim wieku i w odpowiednim rozmiarze - czyli tak fajnie pasujące do dłoni. Mogę się nimi bawić godzinami 8-)

 

4 godziny temu, raiders napisał:

będzie "dobrowolne"

 

W PRL pamiętam "dobrowolne prace społeczne" - tylko jak się odbierało szpadel, czy grabie , to trzeba było listę podpisać :facepalm:

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

U mnie w Mrągowie nawet nie ma terminu do końca maja ,ale znalazłem niedaleko w sumie chciałem Pfizera bo jakoś Zeneca mi nie pasuje (cukrzyk) ale biorę co jest -szybko i blisko ,po tym jak u mnie w pracy debil 3 dni z gorączką chodził do pracy i jak dopiero nie miał siły pracować i kierownik go zmierzył prawie 39 stopni i kazał iść do domu, to lepiej brać co jest .

Przechwytywanie22.JPG

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja zmieniłem z 19 maja z astry na jednodawkowego j&j na 7 maja . Tyle , że nie zdążyłem . Przedwczoraj się źle poczułem (gorączka) , żona wczoraj z innymi objawami (ból spojówek , 37.X , osłabienie ). Razem zrobiliśmy testy . U niej wyszedł pozytywny i ma kwarantannę do 8 maja . Ja mam wynik  negatywny , w nagrodę mam kwarantannę do 15 maja :D choć lekarz powiedział ,że to raczej niemożliwe , abym nie miał covida . Aktualnie nie mam już gorączki i się czuję przyzwoicie . Succubus po samym szczepieniu czuł się z 10x gorzej pewnie . 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, jakub1t napisał:

Aktualnie nie mam już gorączki i się czuję przyzwoicie

Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Nie chcę straszyć, ale też po paru dniach myślałem że już po wszystkim a to był dopiero początek. Też zaczęło się od gorączki (i sraczki) która szybko minęła.

Link to post
Share on other sites

viber_image_2021-04-30_21-51-17.jpg
Odbyłem dzisiaj dziewiczy rejs swoją nową jednostką pływającą. Zostało  500 metrów do jeziora jednak trzeba było wracać.
Niby nic ciekawego, atrakcji mało.. ale mi się spodobało,  żona też nie narzekała.
Jakieś 20 lat temu pływałem po tej rzece pontonem zrobionym z ceraty.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

0-02-05-ab9343ffc5fbfb7f414ba944d1913341

0-02-05-8d72fc38bc73c48e04f04b0bfe033dca
Wczoraj udało się dopłynąć do jeziora. 2km w górę rzeki. Fajny relaks i odstresowanie. A jak wracamy z prądem to już całkiem.
Rzeka jest dużo czystsza niż była 20 lat temu. Pełno małży/szczeżuji na brzegach, widać dno, wodorosty. 

  • Lubię to 5
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja już po, szczepiony Astrą od Zenka  - pojechaliśmy we czwórkę ze znajomym na godz 14 .Na drugi dzień 5 rano ja się do pracy nie podniosłem ,mięśnie mnie tak bolały i kolana najbardziej ,ciężko było wstać .Gorączka niewielka 37/38 stopni ale bóle mięśniowe takie przechodzące od głowy do dołu co jakieś 10 minut . Małża tylko ból ręki po szczepionce ,koledzy też tylko ból ramienia .Cały dzień spiździały byłem- samopoczucie złe i te bóle ,na trzeci dzień rano tak samo ból mięśni do godziny 11 później wszystko minęło od tak .

IMG_20210505_192451.JPG

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...