Skocz do zawartości

H100i KILKA SŁÓW


Gość effendi360

Recommended Posts

Gość effendi360

...W stronę swiftecha... którego na wejściu przydałoby się rozebrać, opróżnić i obcinać węże... Dziękuję za takie bezobsługowe AIO. Mimo iż się tak naprodukowałeś, nadal uważam że, nie ogarniasz istoty tego produktu. Piszesz o bezobsługowym urządzeniu, którego właśnie atutem jest to, że wkładasz i zapominasz a jako argumenty za jego konkurencją, podajesz możliwości rozbudowy etc.

Nagrałem filmik jak pracuje moja pompa w absolutnej ciszy - jakoś problemu tam nie słychać. Czytałem bardzo wiele wypowiedzi ludzi którzy mieli oba coolery w rękach i zdania też są podzielone. Zgadzam się że najsłabszym punktem tego chłodzenia są wentyle ale przecież tych które kupiłem, nie wyrzucę po zdjęciu H100i tylko pójdą gdzie indziej.

 

 

 

A w temacie ubywania płynu.

 

Pomyśl logicznie: Wiesz co by się działo na serwisie corsaira, jeżeliby ten płyn odparowywał w takim tempie jak piszesz ? Mieliby w tej chwili setki coolerów u siebie z powrotem na warsztacie...

 

Ostrzegam jedynie przed wtopieniem pieniędzy w ten badziew RZETELNIE informując o jego wadach.

 

Nie. Ty kolego, po prostu wjechałeś tu i zrobiłeś hejt połączony ze spamem a jak mynameisBON do ciebie się odezwał, to się w końcu zebrałeś i napisałeś kilka zdań, powtarzając jak papuga to, co setki razy już było napisane przez t.luka czy gtxxora.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, ja odesłałem na gware jak ledy padły i na tym się skończyła moja przygoda z chłodzeniami korsarza.

Ale rozbierałem h100 w którym jest identyczne rozwiązanie. Jest tylko jeden problem, tam jest zawleczka, kawał druta wsadzony w poprzek tego korka i obudowy  :/


Podejrzewam, że po zdjęciu wierzchniej obudowy pod którą znajduje się elektronika, ledy, da się i ten korek odblokować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 To chłodzenie żeby pokazać wyraźną przewagę nad topowymi AC potrzebuje tych 2700RPM do swojej słabej, aluminiowej chłodnicy.

 

No też bez przesady. Niedawno na labie testy robili. http://pclab.pl/art53344-34.html

 

I to nie jest taki jedyny test. Pomimo wszystko, to jest lepsze niż 2 KG KLOK zajmujący pół budy i zasłaniający widok na cokolwiek.

 

To też jest ogromny plus tego rozwiązania, łatwność montażu, wymiary i wielkość.

 

 

Czemu to zawsze na polskich forach jest taki hejt na AiO. W stanach to chwalą, w UK też, niemcy sobie całe kompy w AiO robią, a w Cebulandii po staremu - zaglądajmy do cudzego ogródka i kontrolujmy co kupuje.  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

 

 

W stanach

W stanach jest też największy odsetek idiotów z kuli ziemskiej, więc nie szalałbym z tą sugestywnością zachodem, zwłaszcza jeśli buduje ona argument "bo w niemczech jest lepiej tylko u nas zaścianek".
Wykreuj sobie mój drogi, poczucie własnej wartości i własny rozum - chyba, że nie ma na to szans, wtedy pozostaje jedynie kierowanie się trendami innych ludzi. 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na Zachodzie mają też trochę inne zarobki i jak padnie taki kompakt to raczej nikt po nim nie płacze. U nas zakup coolera za ponad 4 stówy to nadal fanaberia, więc każdy bierze pod uwagę długoterminową opłacalność zakupu. Pod tym względem droższy H220 wypada o wiele lepiej. Pod względem wydajności również ;)

Link to post
Share on other sites

W stanach jest też największy odsetek idiotów z kuli ziemskiej, więc nie szalałbym z tą sugestywnością zachodem, zwłaszcza jeśli buduje ona argument "bo w niemczech jest lepiej tylko u nas zaścianek".

Wykreuj sobie mój drogi, poczucie własnej wartości i własny rozum - chyba, że nie ma na to szans, wtedy pozostaje jedynie kierowanie się trendami innych ludzi. 

 

Też żeś pojechał. 

 

Nie sugeruje się zachodem, zwracam uwagę tylko na to, że u nas sporo ludzi zamiast troszczyć się o siebie, swoje życie i swoje pieniądze, przejmują się aż nad to kimś innym i jego własnością.

 

Co do reszty, nie znasz mnie więc mnie nie pouczaj o kreowaniu własnej wartości.

 

Ale dzięki, że dajesz przykład tego, o czym mówię ;)

Edytowane przez Chantaz
Link to post
Share on other sites

Jesteś głąbem. Jeśli nie potrafisz wyciągnąć wniosku z dwóch prostych zdań i znaleźć tego dziwnego zbiegu okoliczności, gdzie posiadacz H100i jedzie po kraju który go wychował, bo jego argumentem na wydanie 400zł było "bo na zachodzie jest popularne" to może wysłowię się nieco prościej...
Jak pójdziesz na zachód tak daleko, że dojdziesz na wschód, to tam polecają picie krowiego moczu... też będziesz chłeptać z radością niedoceniony przez "cebulaków" trunek?

Link to post
Share on other sites
Ty też coś nie rozumiesz mojego

Nawet Twojej wypowiedzi nie rozumiem. 

 

Sorka big Ef. Ja się wyłączam bo nie będę się przekrzykiwać z człowiekiem dotkniętym oligofrenią. 

 

E: H100i krul. (beee, beeeee, jestę owcę)

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Spoko, spoko. Ja też się trochę zapędziłem.  :ups:  Jest to temat o H100i i chciałbym, abyśmy my wszyscy biedni i nieszczęśliwi użytkownicy tego chłodzenia, wypowiadali się - na temat tego chłodzenia. Problemy, modyfikacje, wymiany itp o H100i. Nowaj, jak chcesz sobie pogadać o swoim H220, załóż sobie temat o H220. Obiecuję, że ani razu nie wejdę tam i nie wywołam dyskusji o H100i, ponieważ - wtedy gubimy wątek. H100i nie jest coolerem idealnym i każdy kto kładzie na niego kasę raczej wie, jakie problemy może napotkać. Może faktycznie jest dość sporo egzemplarzy z wadliwą pompką czy terkoczącymi wentylami, ale nie hiperbolizujmy problemu bo pamiętać należy iż: "jedna zadowolona osoba wychodząca z restauracji, powie o tym dwóm innym; niezadowolona - dziesięciu".

Zresztą, te problemy bardziej dotykały poprzedniej edycji i po prostu często ludzie łączą opinie, które nie do końca zawsze dotyczą tego samego produktu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie ma co tak jechac po firmie Corsair, jako jedyni potrafia zwrocic caly koszt uszkodzen na wypadek wycieku. Bardzo lubie kompaktowe chlodzenia ,ale nie kupil bym H80i lub H100i ze wzgledu na to ze robione sa dla corsaira przez firme CoolIT ( zwykle te z "kwadratowa" pompka) .

Przegladajac rozne fora nie tylko idiotow z USA wlasnie z tymi jednostkami jest najwiecej problemow. Powierzchnia chlodzaca wykonczona jest duzo gorzej niz w chlodzeniach Asetek-a (te z okragla pompka) . Sama konstrukcja pompki wyglada gorzej niz konstrukcje Asetek-a. Obecnie mam H50 i chlodzenie intela TS13X i zadnych problemow. 

I czy ktos ma jakis test czy cos odnosnie ubytkow plynu. W szczelnie zamknietym ukladzie powinno byc bardzo minimalne. Pracuje przy samochodach juz z 15 lat i mimo ze to podobny uklad chlodzacy do tego dodatkowo pod cisnieniem i bardziej termicznie obciazony nie widzialem sprawnego silnika ktory potrzebowal by dolewki plynu chlodzacego przez kilka lat . Pozdr.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Kupiłem H100i z pełną świadomością jego wad (wentylatory, awarie. problemy itp) ale najzwyczajniej wyglądał ładniej niż H220 (  :rotfl: ) a nie chciałem ponownie krowy typu d14 (oczywistym jest ze potrzebuje wydajnego chłodzenia do 4770K po OC). Miałem jednak mały problem, urwałem śrubkę przy "przeprowadzce" do innej obudowy ale mail do Corsair załatwił sprawę (zamówiłem również zestaw montażowy ze scan aby nie czekać na te od Corsair RMA) Posiadałem już parę produktów od Corsair i nie jestem wielkim fanem ich produktów, jakosc jest bardzo średnia.   

 

Generalnie, póki nie odmówi posłuszeństwa - zostanie w mojej obudowie, dzielnie walcząc z ciepłem jakiego mu dostarcza i7

 

 

 

 

 

(aa i zrobiło mi się raz ciepło gdy przeczytałem ze Corsair miał partie cieknących H100i o danym nr seryjnym)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pozwolilem sobie odswiezyc moj post, bo obawiam sie, ze zginal w gaszczu Waszej "wymiany zdan".

 

 

Tak sobie mysle, pasta z jaka dostarczany jest ten kompakt jest aplikowana na duzo wiekszej powierzchni niz sam procek. Ja zmieniajac paste dalem ja tylko na procka. Moze wskazana jest aplikacja na chlodzenie na powierzchni zblizonej do tej, jaka zamowala oryginalna pasta?
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...