Skocz do zawartości

H100i KILKA SŁÓW


Gość effendi360

Recommended Posts

Trochę się zdziwiłem podczas rozbierania chłodziwa, najwyższy czas pozbyć się H100i póki jeszcze nic nie przecieka...
http://vpx.pl/i/2014/01/24/h100i.jpg

tak wyglądają gumowe złączki węży po ponad roku użytkowania H100i :o mam tylko nadzieję, że wytrzymają do lutego, może uda mi się załatwić taniej na zastępstwo Swiftech H220.

 

PS. z ciekawości poleciałem do kumpla, który ma H100i (bodaj już od pół roku) i u niego widać mniejsze pęknięcia na złączkach, normalnie co za mało trwały syf kompaktowy...

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Chodzi pewnie albo o Eisbergi albo o Neptony albo o Glaciery ;)

dokładnie jeden z nich (Glacer 240L)

to nic innego jak h220 by można sprzedawać na USA a drugi to konstrukcja CM.

Oświeć zainteresowanych wiec.

http://frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2752&page=5

 

W obu wypadkach możesz sobie z tym chłodzeniem zrobić jak chcesz, rozbudować, węże wymienić itd..

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że w wypadku pompek asteco podobnych jest to przerost formy nad treścią. Pompki mają mała wydajność a koszt części będzie niewspółmiernie wysoki. No chyba, że w przyszłości zamierzasz przejść na bardziej profesjonalne WC. Musisz też pamiętać, że będziesz musiał kupić reza zatokowego (5,25"), bo wg zasady ten powinien znaleźć się powyżej pompy. Też pytanie czy znajdziesz węże o odpowiednim ID/OD i króćce aby to zamontować. Mój antec h2o 620 miał (o ile pamiętam) id 6-7mm i żadna firma raczje nie produkuje takich małych rozmiarów, ale próbować możesz.

Link to post
Share on other sites

+/- 14 miesięcy, w tygodniu idzie do rma. Kupiłem używanego Krakena na zastępstwo a może i na dłużej, kto wie heh. Złączki wyglądają solidniej od tych w H100i. Corsair jak wróci idzie z miejsca na allegro :]

Link to post
Share on other sites

Podobno trzeba zrobić zdjęcia zalanego sprzętu, wysyła się je mejlowo do działu rma. Cały zalany sprzęt należy wysłać do Corsair natomiast oni wysyłają nowy lub zwracają gotówkę... nie wiem ile w tym prawdy ale tak słyszałem, nie zmienia to faktu niewiadomej pozytywnego rozpatrzenia sprawy rma :evil:.

Link to post
Share on other sites

No sprawa wygląda mniej więcej jak pisze Szarik. W Holandii/Niemczech jest też opcja taka, że przyjeżdża pracownik Corsair'a i wycenia straty na miejscu - co oczywiście przyśpiesza wszystko.

 

Bo nie oszukujmy się, zanim oni dostaną sprzęt, wycenią, wszystko się potwierdzi i wróci z badań to może i miesiąc minąć. 

Link to post
Share on other sites

Wygląda jakby to się od ciepła uszkodziło, co jest i tak dziwne bo od nowości na chłodnicy siedziały porządne wentyle gt, buda była przewiewna z modyfikowanym panelem bocznym a sam cpu z oc dość chłodny (napięcie 1.170 tyle co nic). Węże macałem i nie były gorące, jakość Corsair nic więcej ;)

Link to post
Share on other sites

Wiecie dlaczego tak się dzieje?

Te "opaski" na końcach węży są na nim bardzo mocno zaciśnięte a że są zrobione z kijowego materiału, to po jakimś czasie zaczynają pękać pod naporem węży, które od nowości wywierają na nie nacisk. Nie sądzę aby temperatura miała na to jakiś większy wpływ.

 

Na upartego można usunąć te popękane "zaciski" i zastosować inne, np. takie jak stosuje Swiftech w H220, pod warunkiem, że się zmieszczą.

 

Coś takiego -

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/m9/92/46/w6z5l1.jpg

Oczywiście o odpowiednim rozmiarze.

 

No ale to ostateczność dla kogoś, kto nie ma np. papierów (faktury) i nie ma możliwości wysłania tego na RMA.

Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe, że użyty został wadliwy materiał. Ciekawe rozwiązanie z tymi zaciskami aczkolwiek może być ciężko dobrać odpowiednie do złączek przy bloku (ciasnota) :/.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...