Skocz do zawartości

H100i KILKA SŁÓW


Gość effendi360

Recommended Posts

Podczas rozbierania H100 zwróciłem uwagę, że na upartego można wymienić poprzez odkręcenie stopy chłodzenia.

Na bloku jest również zaślepiony wlew, który jest dodatkowo zablokowany "bolcem".

Gdybym ja się miał zabierać za wymianę płynu w H100i, to wymieniłbym węże, które można zamontować tak jak jest to rozwiązane w H220. Jest to bardzo proste do zrobienia a i napełnianie układu byłoby łatwe.  


edyta//

 

jeśli w H100i chłodnica jest miedziana, można w niej bardzo łatwo zamontować wlew, korek...

Link to post
Share on other sites

Rozkminiał ktoś z Was temat rozbierania i wymiany/uzupełnienia płynu?

 

 

 

 

Podejrzewam, że łatwiej dostaniesz nowy egzemplarz :P

 

Dostałem te wentyle od nich, irytujący hałas na nowych zniknął, ale za to jeszcze bardziej wibrują o pojawił się nowy wkurzający dźwięk.

 

No cóż, pora na zakup czegoś mniej irytującego :)

 

 

 

 

Moze jeszcze jakies inne polecacie?

 

 

Obczaj Be Quiet, Noctuę. Cougary...

 

Sam się przymierzam, może kupię 3 pinówki i podłączę do kontrolera.

Edytowane przez Chantaz
Link to post
Share on other sites

Ostatnio przeglądając overlock net natrafiłem na to ło http://hwcol.com/modificacion-corsair-h100-h80-h70-h60-y-h50-por-sebastianmf/3287/3 Może wam pomoże sam zastanawiam się nad kupnem tego wynalazku ale jakoś bez większego przekonania mimo wszystko obawiam się wycieku . 

Edytowane przez amciek
Link to post
Share on other sites

Nie wie ktoś czy da rade zamontować 100i z wentylatorami po obu stronach chłodniczy (push-pull) w Fractal Design Arc Midi R2? Na razie mam chłodzenie powietrzem i 4.2GHz na 2500k ale chciałbym go dać na 4.5-4.7 a do tego przydałoby się wodne chłodzenie. 

 

+ jak to jest z grzaniem się mobo przy chłodzeniu wodnym? Mam ASRocka P67 Pro3. Czy takie 4.7GHz mi nie sfajczy sekcji zasilania? 

Edytowane przez kcpr11
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy by do tego h100i nie kupić nowej obudowy. Chodzi mi tu o Corsair Carbide Air 540. Nie tylko można tam zamontować h100 w push-pull ale też przednie wentylatory dmuchają bezpośrednio na płyte główną bo miejsce na dyski jest na dole obudowy. 

Link to post
Share on other sites

Generalnie warto napisać bezpośrednio do Corsair (podać adres i kopie rachunku + oczywiście opis usterki) i bez problemu Ci pomogą. Ja napisałem do nich po tym jak urwałem śrubkę - wysłali nowy komplet do montażu chłodzenia.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Generalnie warto napisać bezpośrednio do Corsair (podać adres i kopie rachunku + oczywiście opis usterki) i bez problemu Ci pomogą. Ja napisałem do nich po tym jak urwałem śrubkę - wysłali nowy komplet do montażu chłodzenia.  

 

Jest polski oddział czy trzeba po angielsku wyskrobac ? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...