Skocz do zawartości

H100i KILKA SŁÓW


Gość effendi360

Recommended Posts

Witam, nie dawno kupiłem tego H100i, zadowolony w sumie jestem ale te wentylatory to jakieś dziwne są, burczą przy 1200 obrotów, może nie jest to głośne, ale wkurzające, pisałem już do corsaira ale nie odpowiedzieli, więc postanowiłem je wymienić, dlatego chciałbym zapytać czy dobrym zamiennikiem będą ENERMAX T.B. SILENCE PWM 120? Jak z ich kulturą pracy? głośne, szeleszczą czy może jeszcze coś? 

Edytowane przez Jaro110
Link to post
Share on other sites

czy jeśli nie odpowiedzą na mój ticket po tygodniu pisać do nich ponownie ?

co do warkotu pompy to udało mi się ustalić poprzez program corsair-a , że jak warczy to pompa ma okolo 600 RPM a jak przestaje momentalnie wskakuje na około 2240 RPM i cisza

ogólnie zadowolony jestem z wydajności tej zabawki lecz ten feler po włączeniu mnie do szału doprowadza

czytałem, że u innych którym warczało to pomaga ustawienie pompy logiem do dołu (tak jak mam anteca na gtx-e)

jak nic z tym nie zrobią (corsair i ich serwis) to chyba zamienię je miejscami

 

oto jak to się spisuje na mojej i7 w idle

na mugenie 2 był +15 stopni jak nie więcej

 

http://allegro.zapodaj.net/images/4235639a31fa.jpg

Link to post
Share on other sites

Adres dobry. Dziwne, że jeszcze nie odpisali.

 

Ale powiem Ci, że jak ja wentylatory reklamowałem, to kazali mi najpierw całą jednostkę przysłać na wymianę.

 

Musiałem na live chat pójść i poprosić o wymianę samych wentylatorów, wtedy inny konsultant stwierdził, że faktycznie bez sensu i wyślą same wentyle.

 

Może na czacie jeszcze spróbuj sił ;)

Link to post
Share on other sites

Wątpię, że na to pójdą. 

 

Odkąd pamiętam, zawsze jest u nich tak, że wysyłasz na koszt własny do Holandii zepsutą część, oni odsyłają nówkę.

 

Wiem, że EVGA mi pozwoliła zrobić wymianę na zasadzie - nowa karta do mnie najpierw przychodzi, a starą wysyłam po zamontowaniu nowej - ale było to zrobione kosztem zabezpieczenia wartości karty, trzeba było im numer karty kredytowej podać ;)

Link to post
Share on other sites

Poprzedni model H100 mial podobny problem i okazalo sie ze to "wina" niektorych zasilaczy ktore daja troche wiecej niz 12v . To oficjalne wyjasnienie problemu przez firme. 

 

 

“Corsair has now tracked down and fixed a rare and hard to reproduce issue on some of our Hydro series coolers, specifically the H60, H80, and H100 when used in combination with certain power supplies in certain circumstances. The failure will present itself as a buzz or hum, similar to a hard drive seek noise, and may disappear and reappear at random times. This issue affects a very small number of units, and typically is more prevalent on power supplies that provide higher than +12.2V on the +12V rail, which explains why some users have experienced multiple units with the same issue – they’re plugging them into the same power supply.

Regardless, this has since been corrected and we are now shipping units that do not experience the issue. If you’ve got a noisy H100, H80, or H60 unit, and the noise is coming from the pump (not the fans), we’d like to offer you a selective RMA. Please email us at http://corsair.force.com with the subject line “Hydro Series Buzz” and include your name, phone number, shipping address, and email address. We will contact you to start a replacement with a known good unit.

Thank you, and we appreciate your patience as we corrected this issue. “

 

Musze poszukac czy corsair w modelu H100i wewnetrznie zmienil cos w pompce, wyglada ze nie ,ale nie jestem pewny. 

Link to post
Share on other sites

dlaczego jak Corsair daje na nie 5 lat gwary to na fakturze z Arestu jest 12 miesięcy ?

tak samo arest pisze na stronie

i czy przypadkiem nie jest to niezgodne z ustawą gdzie na wszystko jest minimum 24M ? (juz pomijam te 5 lat producenta ...)

Link to post
Share on other sites

Też jak w areście kupowałem to ich pytałem o to, ale wiesz co, nic się prawie nie traci.

 

Bo nawet jak do arestu dasz na GW, to oni to po prostu wysyłają na swój koszt do serwisu korsarza za granicę.

 

Indywidualnie jak się z nimi kontaktujesz to zawsze jest szybciej. Koszt wysyłki kurierem za granicę też jakiś hiper wysoki nie jest.

Edytowane przez Chantaz
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...