Skocz do zawartości

H100i KILKA SŁÓW


Gość effendi360

Recommended Posts

Jeszcze gdyby producent dawał wentylatory fabrycznie klasy BQ to byłoby super, a tak to jedyny minus tego chłodzenia,bo i wygląd O.K jak i chłodzenie procka nie jest ostatnie,wysoki ram można wpakować.

Od siebie dorzucę że użytkownicy case ARC Midi R2 nogą mieć "lekkie"kłopoty po montażu na topie z zamknięciem filtra(zahacza o wystające wkręty dodawane w zestawie) ale oczywiście do ogarnięcia temat.

Plusik.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Dzięki za link, widzę jeszcze w dodatku przesiadłeś z Silver Arrow, którego i ja posiadam tylko prcek inny, ale napięcia mamy podobne zaraz spróbuje go podkręci do 4.6Ghz i porównam tempy, kampanie w bf4 skończyłem, więc MP zostaje.
Fajna racka, może i mnie zachęci zobaczę po testach, jeżeli jest tak jak  mówisz że tylko się zyskuje na przestrzeni, no to już nie jest dla mnie to zachęcające, nie wiem czy nie wolałbym robić WC z prawdziwego zdarzenia.

Link to post
Share on other sites

Licząc z wentylami wychodzi około stówy mniej niż H220, który ma jednak dużo większą wydajność, pompkę, którą można sterować no i możliwość upgrade'u. Jedynie blok w Swiftech'u jest zdecydowanie brzydszy :(

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@Nowaj

 

Jak będziesz miał H220, to opiszesz jak się sprawuje. Bo ja widzę, że jak kto szybko to kupuje, tak szybko sprzedaje. A "możliwość rozbudowy" tego układu - to fikcja, wedle tego co czytałem.


Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak będziesz miał H220

 

Już posiada.

 

 

 

Licząc z wentylami

 

 

Dodo już je posiadał.

 

 

 

 

większą wydajność

 

Mi chodziło jedynie o wydajność d14/SA (jeden z nich, dwa GPU i potrzeba szafy, nie obudowy) przy zachowaniu estetyki. 

Link to post
Share on other sites

Dyć ja mam H220 od ponad tygodnia i jestem cholernie zadowolony :D

 

A możliwość rozbudowy nie jest fikcją - nawet bez dodatkowej chłodnicy daje radę z parką 7970 - do końca przekonał mnie właśnie film z prezentacji takiego setupu :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Temat jest otwarty i bardzo bym chciał, aby wypowiedział się szerzej Jacek, który miał oba chłodzenia. Nie chodzi mi o -wojnę- co jest lepsze, tylko dostaję dużo pytań odnośnie tego chłodzenia, więc postanowiłem wszystko jakoś opisać z mojej perspektywy. Owszem, brałem H220 pod uwagę przy zakupie ale głównie argumenty z tej recenzji wyżej, mnie przekonały do Corsaira.

Link to post
Share on other sites

H220 jest napewno dużo lepsze od H100i, nie ma potrzeby wymiany wentylatorków, nie przepalają się w tym żadne diody bo ich zwyczajnie nie ma, jest dużo wydajniejsze no i na plus rozbudowa (acz wątpliwa :P) a z tego co mi wiadomo jest i mniej awaryjne. Mam dwóch znajomych, którzy posiadają Swiftecha i są mega zadowoleni, jeden z nich przesiadał się z H110, więc coś w tym jest ;).

 

Tekst fajnie się czytało ale ja bym drugi raz nie kupił H100i, nawet w cenie za jaką kupiłem moją sztukę :).

Link to post
Share on other sites

Żeby nie było od dwóch tygodni mam do czynienia z Swiftech H320.

 

Oto parę słów.

 

Wydajność układu?

 

Zgodna z oczekiwaniami i tym co ludzie piszą. Żadne inne AIO nie jest w stanie doścignąć 220 a tym bardziej 320.

 

Możliwości rozbudowy?

Ogromne jak w zwykłym układzie, tylko pompka jest na procku

Plusy:

- firma i doświadczenie

- pompa zaprojektowana specjealnie do tego zadania

- blok z apogee dirive II

- pompa o znacznie wyższej wydajności niż cała reszta AIO

- rozbudowa nie oznacza utraty gwarancji

- możliwość wymiany dosłownie wszystkiego, poczynając od węży, przez chłodziwo i kończąc na dokładaniu kolejnych elementów

- temperatury i jeszcze raz temperatury

- cisza (ale o tym później)

Minusy:

- trochę wyższa cena od reszty pseudo chłodzeń wodnych

- zdarzające się problemu z źle wyważonymi wirnikami zwłaszcza w seriach początkowych

- problemy z usunięciem powietrza które czasami lubi utknąć za wirnikiem (rozwiązane w nowszych wersjach, wystarczy napisać do swiftecha i dostaje się przeprojektowany wirnik lub w razie uszkodzenia pompy - nową pompę)

- z powodu źle wyważonego wirnika - wibracje, które przenoszą się na budę powyżej 50% PWM

- trochę bardziej kłopotliwa procedura napełniania układu, zwłaszcza z zwodowanym GPU.

 

Na pewno wielu z was minusy trochę przerażą. Nie ma się czym martwić. Powiem Wam jedno. Komp w którym mam ten zestaw jest szwagra i rzeczywiście problem wystąpił i byłem przerażony. Napisałem na forum Swiftecha a pan Bryan Ramirez od razu napisał do mnie na maila proponując rozwiązania i/lub możliwości naprawy. Cierpliwy i bardzo pomocny człowiek, ale słowa słowami. Na początku na własny koszt z Chin (na moje życzenie) wysłano mi kurierem nie jeden ale dwa zapasowe wirniki idealnie wyważone oraz ceramiczne podkładki a Bryan opisał cała procedurę (banalnie prostą) jak wymienić wirnik. Części i pastę termoprzewodzącą otrzymałem w (sic!) 3 dni po zgłoszeniu problemu, żadnych RMA i innych pierduł. Poproszono mnie tylko o przedstawienie rachunku zakupu. Żadnych utarczek i udowadniania kto tu jest mądrzejszy. Jest problem i otrzymuję pomoc.Tak się okazało, że operacja na niewiele się zdała bo najprawdopodobniej trzpień ceramiczny na którym pracuje wirnik doznał uszkodzeń od pierwszej wadliwej części. Napisałem o tym do Swiftecha a oni jedyne co to poprosili o nagranie (w miarę dobrej jakości) pracy pompy na 100% PWM. Żaden problem. Cała nowa pompa już do mnie idzie i mimo problemów, zostanę z Swiftech'iem, a to dlatego, że dbają jak cholera o klienta, nie są opieszali i nie idą w półśrodki. To jest warte ekstra ceny.

 

Ogólnie naprawdę polecam zestaw. Warto dać stówkę więcej za znacznie większą wydajność i przyszłościowe rozwiązanie (jakby ktoś chciał zwodować grafikę czy dodać radiatory). Porównałem pracę pompy H320 na 100% do pracy asteca też na 100%. Mimo tego że swiftech jest skopany (ten egzemplarz) to pompa pracująca na pełnych obrotach była tylko odrobinę głośniejsza od o połowę wolniej pracującego Asteca.

 

Dla mnie Swiftech jest świetnym rozwiązaniem dla osób które chcą na raty i tanim kosztem zacząć zabawę z LC. Sam gdybym wiedział na początku to pewnie bym w to poszedł. Tak czy siak jestem zwolennikiem Swiftecha jako produktu, firmy i obsługi.

 

Tak na koniec H100i może i jest niezły ale jaki jest sens pakować kasę w to cudo skoro jak odpalisz grę to chłodzenie na grafie tak się rozkręci, że o ciszy chłodzenia wodnego można zapomnieć.

Edytowane przez Lord_Nikkon
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Wiec, zamontowałem swoje H100i i zrobiłem parę testów używając OCCT

 

Testowałem procesor I7 4770K który działał z taktowaniem 3.9Ghz (turbo) z użyciem chłodzenia Phanteks PH-TC12DX. Ponizszy screen przedstawia maksymalna temperaturę i obroty (około 1400, dość głośno) 

 

http://farm6.staticflickr.com/5537/10782624016_8faf68c132_b.jpg

 

A tu po zamontowaniu H100i wraz z wentylatorami BQ pracującymi podobnie jak w pierwszym przypadku z prędkością około 1400 

 

http://farm8.staticflickr.com/7364/10782847593_71b1a26218_b.jpg

 

 

 

Warto nadmienić iż musiałem odwrócić wentylator na tyle obudowy aby dostarczał świeże powietrze w okolice sekcji zasilania (trochę się nagrzewała)

Link to post
Share on other sites

Wiesz...

 

60 stopni nawet na podkręconym rdzeniu to sporo jak na topowy produkt Corsair. Zwłaszcza, że nie kręciłeś go jakoś pod niebiosa bo zaledwie o 11%

 

Ja takie temp osiągam na H320 ale mam podkręcone o podobne wartości (cieplejszy) i73930K i dwa GTX680 (do poziomu 770 czyli przede wszystkim pamięci i trochę zegary). Podczas gry w BF4 (o ile w ogóle można nazwać to grą) lub BF3. Woda ma temp góra 42 stopnie (trochę dużo) a procek w sporym obciążeniu ma ledwo 45-50 st. W benchach ledwo dobija na 55 stopni i to po godzinie grzania. a proc ma 130W TDP i sześć jajek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...