Skocz do zawartości

H100i KILKA SŁÓW


Gość effendi360

Recommended Posts

Hehehe. Widać, że corsair jak swiftech ma pewne problemy z produkcją. Mnie przyszła nowa pompa do H320 i różnica jest OGROMNA. Na 100% pompa (jeszcze usuwa resztki powietrza) nie jest bezgłośna ale w końcu leci na 3000rpm. Ciśnienie nawet większe bo widzę po wskaźniku przepływu jak szybko się kręci. Biję głową pokłony przed Swiftechiem. Starą pompę mogę sobie zostawić bo powiedzieli, że nie opłaca im się ją ściągać do producenta. Co ciekawe jak pompa nie jest przekręcona do budy to pracuje niemal bezgłośnie na 100% PWM więc jakby ją dobrze odizolować od budy i przerobić blok na normalną zaślepkę - pompa jak znalazł do customowego chłodzenia.

 

Dziś rozmawiałem przez Skype z gościem z pomocy technicznej i okazuje się że pompa może zasilić 3 rady i dwie karty graficzne bez większego ubytku przepływu. Testowali takie konfiguracje i działają bezproblemowo. Wiem, że H320 to droższa zabawka w porównaniu z corsair ale jak się okazuje może ona bezproblemowo pracować nawet w sporych konfiguracjach. To tak w kwestii wcześniej poruszanych problemów.

 

Dziś ostre testy (co prawda na jednym GTX680 ale zotacu AMP, który jest super ostro podkręcony). Zobaczymy co z tego wyniknie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zachodnie fora kipią od paru miesięcy o tym. Moja sztuka zaczyna się od 124... co nie zmienia faktu, że coś się z tymi chłodziwami dzieje ogólnie bez względu na numerację. Jak nie diody to przecieki jakieś, masakra. Chyba wymienię to na inne dla świętego spokoju :wariat:.

Link to post
Share on other sites

Kalkulator w łapę i wyjdzie ci że nie jest to opłacalne.

 


 

Dziś ostre testy (co prawda na jednym GTX680 ale zotacu AMP, który jest super ostro podkręcony). Zobaczymy co z tego wyniknie.

Zdaj jak się sprawuje. Jak możesz coś takiego zrobić było by niezle .Tu praktycznie pasywnie jeden wentyl 700rpm w pokojowej 25.

http://i.imgur.com/STtUMtn.jpg

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Idzie gdzieś teraz dostać h100i ze zniżką?

 

 

Btw, słyszał ktoś o tym? Przed chwilą zobaczyłem, że niektóre polskie sklepy będą to cudo miały 27.11. 

 

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=404

 

 

 

http://cdn.eteknix.com/wp-content/uploads/2013/06/tundra_td02_oc_temps.png

 

 

Cena trochę wyższa niż h100i póki co...

Edytowane przez Chantaz
Link to post
Share on other sites

Ja nawet byłem u nich z wizytą, bo mają siedzibę, tzn. norę, 3 ulice od mojej chaty. Towar wisi dostępny na stronie, zamówienie nie jest zrealizowane przez prawie 2 tygodnie, a na miejscu udają, że nie wiedzą o co chodzi, mimo, że w kanciapie siedzi typ, który podpisał się pod dwoma mailami do mnie. Musiałeś mieć niezłego farta, bo moja przygoda to pikuś w porównaniu do tego, co ludzie o nich w sieci piszą.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Może miałem farta. No to jak ktoś czuje się niepewnie to chyba te dodatkowe 20/25zł i zakup w pewniejszym sklepie zostaje.


Ja za swoje dałem u darmacza też nie tak tanio bo coś koło 360zł ale one wtedy latały jeszcze po ~450 ?

Link to post
Share on other sites

Ja miałem "przyjemność" rozmawiać telefonicznie z facetem w kapciach. Wystawił na Allegro blok taki jakiego szukałem, więc dzwonie i pytam czy dotrzyma terminów wysyłki (z aukcji Allegro) ponieważ trochę się spieszę. Powiedział, że tak. Kliknąłem "kup teraz" ale coś mnie tknęło i wybrałem pobranie. Dwa dni po "zakupie" dzwonię do gościa a ten mi mówi, że mają jakiś blok w Niemczech w jakiejś hurtowni, jutro będzie u nich i mi wyślą tego samego dnia. Kolejnego dnia dzwonię i pytam o blok a ten mi mówi, że nie ma i muszę czekać ponad dwa tygodnie... Zapytałem go, dlaczego robi ludzi w jajo i sprzedaje towar, którego nawet nie może sprowadzić na czas. Zaczął coś kręcić, ja go zrypałem i powiedziałem, że ma unieważnić mój zakup na jego aukcji ale chyba tego nie zrobił ponieważ nie dostałem od Allegro żadnej wiadomości w tej sprawie a zawsze piszą. Przynajmniej matoł zapłacił prowizję Allegro. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja bym zmienił. Jeszcze się nie spotkałem (poza produktem Swiftecha), żeby producent dał dobrą pastę w zestawie z jakimkolwiek komponentem. Zmień na MX2 o ile była szczelnie zamknięta i ci nie wyschła. Jeśli się nie zeschła to takiej paście raczej nie wiele może zaszkodzić. Temp powinny się poprawić a i ilość pasty dopasujesz pod potrzeby.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...