Skocz do zawartości

H100i KILKA SŁÓW


Gość effendi360

Recommended Posts

 

 

Napisz proszę jakie chcesz ustawienia, wyłączę HT, jakie chcesz Vcore i taktowanie ?

4.5GHz przy takim vCore, żeby się utrzymał cep. Ustawienia w OCCT: Linpack, 64bit, AVX, 90% pamięci. :)

 

 

 

jak effendi360 4.6GHz ~1.4v OCCT 30-60 minut.

Jak usmaży cepa to zakupisz mu drugi? :mlotek:

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

30 min starczy.


LUDZIE !  Nie panikujcie tak. Jadę od 1,5 roku na 1.4v. Dawałem po 1.55-1.57 jak piłowałem OC przy smarku. Nie miałem jeszcze nigdy żadnego losowego bsoda, którego bym sam nie spowodował.

 

Wasza kasa, ale pisze jak jest. Poza tym, zawsze jest gwarancja. ^^

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

To co to za złom.... ^^  To róbcie sobie na niższym napięciu, jak osiągniecie moje OC. :P Będę miał poprawkę, że moje warunki są bardziej extreme. Muszę kupić jakiś holder na wentylator i zrobić jeszcze jeden nawiew do środka od przodu przez zatoki 5.25.

Link to post
Share on other sites

Ja nawet nie mam zamiaru aż tak dusić cpu tylko dla testu H100i, nie widze sensu w tym. 4.7 i 1.280 w pełnej konfiguracji p/p z czterema typhoonami ustawionymi na 1450rpm rdzenie biły już w okolice 81-82C co prawda testowałem w lato ale strach pomyśleć co by było przy vcore 1.41 :evil:.

Link to post
Share on other sites

Effi mógłbym się kłócić co do tych warunków "bardziej extreme". Sandy nie ma gluta pod IHS tylko lut, no i 32nm to nie 22. Bądź hardcorem i zapodaj na procka 1.8V jak ja to robiłem z C2D.

 

Moja sztuka pod OCCT nie osiągnie 4.6GHz. Przy 4.5GHz dobija do 100*C, smarki przechodzi 4.7-4.8GHz.

 

Worms - w OCCT test Linpack. Temp poszybują w górę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

w pełnej konfiguracji p/p

 

U siebie nie zmieszczę p/p 

 

Zastawiam eis nad zmiana obudowy (nie ze względu na H100i, obecna już mi się nie podoba)..

 

 

 

 

jeszcze jeden nawiew do środka

 

Obróć wylot 140mm aby nawiewał na sekcje, spora różnica.  

Link to post
Share on other sites

 

 

: Linpack, 64bit, AVX, 90% pamięci.

 

Z włączonym HT, później będzie z wyłączonym

 

 http://farm6.staticflickr.com/5505/10843484556_9d2f0b7b1b_o.jpg


 

 

później będzie z wyłączonym

 

Wyłączyłem w BIOS HT i temperatury się nie zmieniły, ustawiłem addaptive vcore na 1.20 w obu przypadkach. 

Link to post
Share on other sites

 

 

w tym drugim - bez różnicy.

W Linpacku trzeba jeszcze włączyć wykorzystanie rdzeni logicznych. Wtedy też by dodało z pewnością kilka stopni.

 

Biorąc moją vs. Twoją sztukę Haswella to H100i jest sporo lepszy od Megahalemsa.

 

@@maxforces, ale my gluta ściągniętego nie mamy więc dla nas takie napięcie było by zabójcze (przy wyłączonym zabezpieczeniu - co muszę zrobić żeby przejść OCCT bez throttlingu).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...