Skocz do zawartości

H100i KILKA SŁÓW


Gość effendi360

Recommended Posts

Wiesz...

 

60 stopni nawet na podkręconym rdzeniu to sporo jak na topowy produkt Corsair. Zwłaszcza, że nie kręciłeś go jakoś pod niebiosa bo zaledwie o 11%

 

Ja takie temp osiągam na H320 ale mam podkręcone o podobne wartości (cieplejszy) i73930K i dwa GTX680 (do poziomu 770 czyli przede wszystkim pamięci i trochę zegary). Podczas gry w BF4 (o ile w ogóle można nazwać to grą) lub BF3. Woda ma temp góra 42 stopnie (trochę dużo) a procek w sporym obciążeniu ma ledwo 45-50 st. W benchach ledwo dobija na 55 stopni i to po godzinie grzania. a proc ma 130W TDP i sześć jajek.

Czyli mówisz, że na jednej 360 masz lepsze temperatury przy SLI i CPU niż ja na jednym GPU i CPU 2500k skręconym do 4,5 (bo czasem 60 stopni pójdzie przy takim crysisie 3). No to ciekawe bardzo jest zwłaszcza,że 3930k to super gorąca jednostka. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ale czekaj.

 

Czy na zrzutach ekranu nie był Haswell podkręcony do 3,9GHz a nie 2500K na 4,5. To pierwsza różnica.

 

Po drugie pompa, blok i radiator są znaczenie wydajniejsze, od corsair'a. Możliwe, że coś jest nie tak z czujnikami, ale jak teraz patrzę możemy mówić o dwóch powiązanych ale różniących się odczytach. Ja mówiłem o temp procka a z tego co widzę, tutaj mowa jest o rdzeniach. Tak to na pewno temp jest wyższa. Dziś będę jeszcze testował, bo jak teraz na to patrzę to cholerka - rzeczywiście coś tu nie pasuje, mimo lepszych wyników H320 w ogóle.

 

 

Porównujesz chłodnicę 360 do 240 to gratulacje, to po pierwsze...

 

Wiesz ale mówię też tutaj o dwóch kartach GTX680 w sli które też mogą dać po tyłku.

 

Komp jest szwagra, więc może coś tu jest pomieszane. Dobrze, że zwróciliście na to uwagę. Jeszcze dziś wezmę i wszystko potestuję, bo trzeba być pewnym.

Link to post
Share on other sites

Ja nie mówię o H100i bo ten mnie nie obchodzi, ale nie ma fizycznej możliwości żebyś przy jednej 360, która chłodzi 3930k + 2x680 (wszystko kręcone) miał lepsze wyniki już ja na 2500k i 670 chłodzonymi jedną z najlepszych chłodnic na rynku. Przy dwóch 670 CPU miał już około 60 stopni w C3 a Ty masz 60 przy stress testach? Nie ma opcji żeby była taka temperatura, do tego potrzeba potężnej powierzchni chłodzącej a nie jakiejś cieniutkiej 360

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

 

 

topowy produkt Corsair

 

To nie jest "topowy" produkt, Corsair ma w ofercie jeszcze H110 

 

 

 

Ja takie temp osiągam na H320

 

Oczywiście, porównujesz chłodzenie za które zapłaciłem £80 do modelu za £150! Równie dobrze można porównać H320 do chłodzenia jakie ma Natsu, Jacek czy Biafra i pisać ze nie jest wydajne. Model jaki posiadam jest dla mnie alternatywa dla wydajnego chłodzenia powietrzem, które nie zajmuje całej obudowy

Link to post
Share on other sites

Odpowiem od końca.

 

Jeśli corsair ma stanowić alternatywę dla chłodzenia powietrznego i jako takie jest traktowane, to zwracam honor. Do takich zadań nadaje się idealnie. My bad, znowu nadinterpretowałem.

 

Z tym drugim to bym był dość ostrożny, ale (tu nawiąże do wypowiedzi Natsu, który jest znacznie bardziej doświadczonym podwodnikiem) wszystko zależy od tego jak wszystko jest poukładane w kompie, z jaką prędkością pracuje pompa i wentyle i od wielu zmiennych które mają większy lub mniejszy wpływ na odprowadzanie ciepła.

 

Gwoli wyjaśnienia. H320 pracujący u mojego szwagra to nie jest chłodnica i stockowe Helixy. Z oryginału został tylko Rad i pompa, cała reszta z rezem jest już zmieniona na customowe zabawki. Nie pytajcie się mnie czemu - tak po prostu jest. Wszystko układ jest na push - pull na 6 Noctuach, rez dual bay. itd a pompa chodzi w okolicach 75%.

 

Teraz kilka faktów które sprawdziłem. Szwagier ostro namieszał z kompem i okazało się, że po przywróceniu kompa do wcześniejszego stanu za pomocą Punktu przywracania wszystko chodziło na standardowych zegarach. Przyznaję się - rozpędziłem się i przepraszam.

 

Po drugie szwagrunio testował kompa w stresie odpalając Prime95 i furmarka w tym samym czasie - poroniony pomysł ale cóż.

 

Dziś zainstaluję Bf4 i o ile ta gów... gra nie będzie mnie znowu nie wywali dowalę ile się da aby całą maszynę obciążyć i zobaczymy jak w stockach ta pojedyncza chłodnica leci. Nie wiem tylko czy ustawiać wszystko na sztywno (PWM) czy zostawić pod kontrolą systemu.

 

Tak więc przepraszam, zaszło nieporozumienie i się kajam.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od chłodnicy i jej powierzchni. Jedna 360 nie da rady trzem blokom wsród których jest 3930k. Znaczy rade da, ale cep będzie zdychał z gorąca i nie będzie się to różnic od dobrego chłodzenia powietrzem (zwłaszcza tak gorąca jednostka jak 3930k). 50 stopni na niekręconych kartach i 60 na cpu 4,5.

 

"For the most part my pump only runs at around 1800RPM but will ramp up to Max (think its around 2800 to 3000 RPM) when my CPU reaches 65c (set up in BIOS)...generally only when I'm stress testing.....18000 RPM for day to day and gaming is fine as even at 4.9 Ghz I only reach around 58c on one of my 6 Cores."

Z dodatkowymi dwoma blokami do grafy, podczas gry w takie crysisa ten cep by się ugotował na tej jednej chłodnicy.

Link to post
Share on other sites

wyższe Vcore

Z takim oc i napięciem H100i może mieć już problemy będąc przy tym cichym chłodzeniem heh. Według mnie korsarz kompletnie się nie nadaje do "grubszego" oc :/.

 

Natomiast tak sobie radzi z 3770K pacniętym na 4.5 przy delikatnej rozgrzewce w LinX :evil:. Wentylatory skręcone na low w budzie i na chłodnicy a jakby ktoś się zastanawiał co do OHM to pokazuje tam tylko rpm pompki i zły odczyt vcore (poprawny w CPU-Z).

 

http://vpx.pl/i/2013/11/13/3770k.jpg

 

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

Po co ? :roll:  

Dla sprawdzenia jak chłodzenie sobie radzi, bo z takim vcorejak masz to napisałem wyżj że jest nie ciekawie i bedziesz miał punkt odniesienia do mojego.

Ważne ze osiągniecie 4.5 nie stanowi dla niego dużego wyzwania  

Jak bym to ujoł inaczej, dla cpu nie stanowi praoblemu przyu niskim vcore.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Jak bym to ujoł inaczej, dla cpu nie stanowi praoblemu przyu niskim vcore.

Pewnie masz rację aczkolwiek nawet stare H100 dawało radę z chłodzeniem piekarnika jakim był zdziadziały już quad. Nie był mocno kręcony, więc raczej nie ma porównania do i7. Wygrzebałem nawet stary screenshot - napięcie niemal 1.4.

 

http://img547.imageshack.us/img547/8725/10mincpustress.jpg

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

DoDo dawaj większe te shoty, bo muszę z lupą podchodzić żeby odczytać te wartości. :P

 

Też strzeliłem na swoim H100i mały teścik OCCT.

 

i7 2600k @4.6GHz @1.4v @HT ON. Temperatura w pomieszczeniu: 22oC.

 

http://imageshack.com/a/img9/1992/ei5m.jpg

Link to post
Share on other sites

Musze testować przez prawię godzinę tego OCCT dla porównania z moim Silver Arrow, czy wystarczy 30 minut?

DoDo dawaj większe te shoty, bo muszę z lupą podchodzić żeby odczytać te wartości. :P

 

Też strzeliłem na swoim H100i mały teścik OCCT.

 

i7 2600k @4.6GHz @1.4v @HT ON. Temperatura w pomieszczeniu: 22oC.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...