Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Ja bym zmienił Ram na Patriot Viper Steel taktowany 3600mhz lub 3733mhz. Cena może byś podobna do tych kingstonów. Płytę Z490 wybrałeś fajną, ale o ile nie planujesz żadnego OC to przerost formy, możesz sporo taniej kupić przyzwoita Z490 Gigabyte UD, w razie czego to tą różnice dołożysz do szybszego ramu,. A na tej płycie spokojnie w przyszłości ewentualnie posadzisz 10600k i go podkręcisz, czy zwykłe 10700, 10900 (wersję bez k) chociaż z niektórych opinii wynika że i 10900k ludzie podkręcają na tej płycie. Ja bym jednak jak już szedł w i7 czy i9 to brał bym bez K wersję procka do tej płyty.. 10600Kf mam na tej płycie podkręcony na 4.8 GHz i spokojnie sekcja wytrzymuje z temperaturą w okolicach 65/70 stopni a mam chłodzenie AIO więc sekcji nic nie owiewa.

Link to post
Share on other sites

Po wprowadzeniu korekty wyjdzie ~3115 zł. Zmieniłem także zasilacz na mocniejszy Corsair TX750M. Procesor zostanie I5-10400 chyba, że znajomy zdecyduje się dopłacić do i7 lub ewentualnie do I5-10600. Podkręcanie w tym przypadku odpada i niestety właśnie płyta na Z490 podciąga niepotrzebnie trochę budżet.

 

Chyba, że takie połączenie:

i7-10700

G.Skills Aegis 3200 CL16

Gigabyte B460 HD3

 

Może tak być czy nie bardzo? Lepszy procek kosztem wolniejszych pamięci. Na tej płycie pracować będą na zegarze 2933. 

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie. Mam pytanie do znawców tematu - chciałbym zainwestować w nowy komputer do gier ale nie znam się za dobrze na tym. Upatrzyłem sobie jeden zestaw z wątku na tym forum (poniżej). Po przejściu w link do proline okazało się, że cena od grudnia podskoczyła o 2000 zł a wszystkiemu winna jest karta graficzna, której koszt oscyluje już w granicach 5000,00 PLN. Czy jest możliwość, żeby do podanego poniżej zestawu dobrać inną kartę, ze starszej generacji, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego działania całego układu? Lub może macie pomysł na inny zestaw o podobnych parametrach, na który mógłbym przeznaczyć podobny budżet, czyli ok.5500,00 PLN?

 

Wspomniany zestaw:

Zestaw za 5500 zł - Intel i5 10400F / RTX 3070
 
Propozycja nieco kontrowersyjna. Procesor i5 10400F znowu na B460 z pamięciami 2666 MHz. Po prostu najtańszym kosztem dochodzimy do wymarzonego, upgragnionego RTX 3070. Opcje z wyżej taktowanymi pamięciami na Z490 podane są pod zestawem. Jeżeli można, to brać RTX 3070 choćby nie wiem co. Co prawda w 1080p będą tytuły w których GPU nie zostanie wykorzystana w 99% przy tym CPU ale będzie też i sporo gier gdzie takiego problemu nie będzie. Dodatkowo warto mieć jedno na uwadze. Przy tak wydajnych kartach należy poniekąd kończyć z 1080p i rozpocząć inwestowanie w 1440p. 
 
Procesor: Intel Core i5 10400F
Płyta główna: ASRock B460 Pro4
Karta graficzna: MSI RTX 3070 VENTUS 3X OC 8GB
Pamięci: Kingston HyperX 16GB (2x8GB) 3200 MHz CL16
Dysk SSD: Kingston A2000 500GB
Obudowa: Pahnteks P400A
Zasilacz: Seasonic CORE GC-650 Gold
Chłodzenie: SilentiumPC Fera 
Link to post
Share on other sites

Cena to wiadomo rzecz względna, ale jak to z gotowcami bywa:

1. Zasilacz nie wiadomo jaki - nie ma marki, modelu

2. Karta graficzna nie wiadomo jaki producent, jakie chłodzenie czy to wersja na ddr5 czy na ddr6?

3. Ram tak samo nie wiadomo jaki producent ani nic

4. SSD tak samo nic nie wiadomo tylko że 500gb nvme

5. Płyta Asus H410M-A a producent podaje na swojej stronie że obsługuje pcie 3.0 x2 a nie x4 więc masz dysk którego płyta w pełni nie obsłuży

1 x M.2 Socket 3, with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 X2 mode)*1

 

Ja odradzam załóż temat w dziale zestawy, podaj budżet i pod jaki monitor.

 

O podzespołach o których nic nie piszą trzeba zakładać że dają najtańszy badziew, a często za 20-30 pln więcej masz sensowne podzespoły.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, olo163 napisał:

Cena to wiadomo rzecz względna, ale jak to z gotowcami bywa:

1. Zasilacz nie wiadomo jaki - nie ma marki, modelu

2. Karta graficzna nie wiadomo jaki producent, jakie chłodzenie czy to wersja na ddr5 czy na ddr6?

3. Ram tak samo nie wiadomo jaki producent ani nic

4. SSD tak samo nic nie wiadomo tylko że 500gb nvme

5. Płyta Asus H410M-A a producent podaje na swojej stronie że obsługuje pcie 3.0 x2 a nie x4 więc masz dysk którego płyta w pełni nie obsłuży

1 x M.2 Socket 3, with M Key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 X2 mode)*1

 

Ja odradzam załóż temat w dziale zestawy, podaj budżet i pod jaki monitor.

 

O podzespołach o których nic nie piszą trzeba zakładać że dają najtańszy badziew, a często za 20-30 pln więcej masz sensowne podzespoły.

 

ok dzięki za opinię, ponoć teraz jest taki okres że lepiej w tej kwocie kupić laptopa...( monitor też chciałem kupić..czyli chodzi mi o zestaw do 4000zł)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam,

chciałem złożyć komputer dla syna, ale z powodu kart grafiki wydaje się to niemożliwe. Proszę wiec o podpowiedź.

który z tych "gotowców" byście brali ewentualnie? a może nie warto wcale?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne/komputer-msi-mpg-trident-3-10si-022eu-16-i5-10400f-16gb-512ssd-1t-gtx1660s-w10

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/komputery-pc/komputery-stacjonarne/komputer-msi-mag-meta-5-3si-035pl-r5-3600-8gb-512gb-ssd-gtx1660s-6-w10

 

z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie popieram gotowców!!!

Gdybym musiał wybierać to ze względu na kształt obudowy brałbym tego normalnego mag meta z r5 3600, w tym cudacznym może być potem ciężko cokolwiek wymienić.

Co do wydajności to będzie to samo, ten cudaczny ma dodatkowo hdd 1tb.

Poza tym to nic tu nie mogę wyczytać o podzespołach, większość pewnie od msi, ale jakie modele itp. nic nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

Szybka weryfikacja zestawu Panowie!

 

posiadam:

Core i5 10600KF

MSI Z490 Tomahawk

GTX1660 na przeczekanie

 

potrzebny ram 16GB, zasilacz pod grafikę pokroju rtx3070 oraz ssd nvme 500GB

 

 

znalazłem:

Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix - 370zł

Corsair TX650M 650W - 390 zł

Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB - 380zł

 

będzie OK? ;)

Link to post
Share on other sites

Witam chce złożyć komputer( do gierek) tak do 2000 zł mam na oku:

1.Płyta główna MSI B450 GAMING PLUS MAX

2.Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX

3.silacz SilentiumPC Vero L3 500W

4.Pamięć Ballistix Ballistix, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16

5.Obudowa SilentiumPC Signum SG1M Pure Black (SPC231)

a ze starego kompa dołożę dysk twardy i kartę graficzną geforce GT1030.

Pytanie czy dobrze dobrałem co byście zmienili.

Edytowane przez eeldiablo
Link to post
Share on other sites

Wymieniłbym zasilacz na coś markowego bo ostatnio coraz więcej problemów z SPC. Poza tym można pomyśleć o 10400f i B560 jeśli ma być stricte pod granie, w innym wypadku może reszta zostać. Dysk twardy jeśli hdd to koniecznie dodałbym ssd na system, choćby 250gb jakiś.

Link to post
Share on other sites

 1. Na b460 nie podkręcisz do oc musisz kupić z490

2. Jak kupisz z490 to ram minimum 3600/3733 szczególnie jak chcesz kręcić!

3. Zasilacz SUPER a jakie gpu kupisz kiedyś? Może lepiej od razu 650W żeby nie zmieniać za rok czy 1,5 -ra.

Jak gx za drogi 

Zasilacz Seasonic FOCUS GX-650 80Plus Gold 650W - Sklep ProLine.pl

to może xpg też jest ok

Zasilacz Modularny XPG CORE REACTOR 650W 80+Gold… - Sklep ProLine.pl

4. Ta obudowa ma chyba jeden wentylator w zestawie (nie jestem pewny) do oc dokup ze 2 na front

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

Racja, po zmianach:
MOBO - Gigabyte Z490 UD
CPU - 
I5-10600kf

PSU - FOCUS GX-550

RAM - Crucial Ballistix 16GB 3600 CL16

SSD - XPG SX8200 Pro 512GB

BUDA - Signum SG1 TG

COOLER - Gelid Phantom Black

 

Mieści się w granicach 3k

Link to post
Share on other sites

Wg mnie OK, zastanów się nad ssd bo ostatnio adata pcha do 8200pro co popadnie, zmienia kontrolery i kości, to już nie te dyski których testy krążą w sieci, osobiście zmieniłbym na Kingstona A2000 ale twój wybór. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...